Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7961
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wodnik wiele inwestuje. Podrożeje woda?

Wtorek, 18 sierpnia 2015, 7:56
Aktualizacja: Środa, 19 sierpnia 2015, 7:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wodnik wiele inwestuje. Podrożeje woda?
Fot. "Wodnik"
Od 2009 roku Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik” sp. z o.o. w Jeleniej Górze przeprowadziło inwestycje za ponad 200 milionów zł. Tylko w tym roku wykonane prace przekroczą 50 mln zł, a od czterech lat cena wody nie ulega zmianie. Czy czeka nas zatem podwyżka?

W 2015 r. za kwotę 28 milionów złotych uporządkowano gospodarkę wodną w Cieplicach i Sobieszowie – w tym rozbudowano oczyszczalnię ścieków. Pozostałe to mniejsze inwestycje. 11 mln zł kosztowała kanalizacja i wymiana sieci wodociągowych w rejonie ulic: Wincentego Pola, Chłopskiej, Lotnictwa, Halerczyków, Koziej i Podgórnej, a kolejne 1,5 mln złotych przebudowa sieci wodno-kanalizacyjnej na ul. Warszawskiej. Do końca roku zakończą się prace na ul. Skowronków i Wesołej – przetarg (1,6 mln). 1,5 mln zł pochłoną prace na: Orkana, Wrońskiego, Wyzwolenia, 1 milion zł na Wzgórzu Wandy i Kosmonautów, a same nieplanowane inwestycje na Zabobrzu to koszt 1 mln zł. W sumie „Wodnik” wyłożył ok. 24 mln zł środków własnych, a 28 mln zł pozyskał z dotacji.

W najbliższych latach planowane jest wyłączenie ujęć górskich w Jagniątkowie, a w przyszłości połączenie specjalną magistralą zbiornika Sosnówki z Grabarowem – powiedział nam rzecznik spółki Zbigniew Rzońca.

Czy zatem konieczna będzie podwyżka cen wody i spółka wystąpi z takim wnioskiem do Rady Miejskiej? - Na takie pytanie odpowiedzieć będzie można za kilka miesięcy, pod koniec grudnia – odpowiedział rzecznik „Wodnika”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1076
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group