Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8329
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wodne Przedszkole podbija serca maluszków

Poniedziałek, 19 listopada 2012, 7:36
Aktualizacja: Wtorek, 20 listopada 2012, 8:00
Autor: Mea
Jelenia Góra: Wodne Przedszkole podbija serca maluszków
Fot. Mea
Darmowe zajęcia w Wodnym Przedszkolu Kubuś przyciągnęły wczoraj (18.11.) do Uzdrowiska Cieplice wielu rodziców ze swoimi pociechami. – Jestem zachwycona . Widać, że mojemu synkowi również podobało się, a ma dwa latka i jest po raz pierwszy na basenie. Instruktorka prowadziła różnorodne zajęcia interaktywne. Myślę, że zapiszemy na nie synka, by regularnie mógł w nich uczestniczyć – powiedziała pani Katarzyna z Zabobrza, mama Marcela.

Zabawy w wodzie wpływają na kompleksowy rozwój dziecka, pomagają rozwijać zmysły, regulują oddychanie, dobrze wpływają na serce i kręgosłup. – Uczę dzieci podstawowych elementów pływania, czyli leżenia na brzuszku, pleckach, zanurzania głowy, odpowiedniego ruszania rękami oraz skoków do wody, a wszystko przeplecione jest elementami zabawy. Rodzice ćwiczą wraz ze swoimi pociechami i także uczą się odpowiedniego trzymania dziecka – podkreśliła Joanna Suchanecka, instruktor z Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt.

Były piosenki, jak „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Panie Janie”, „Żabka mała” oraz zabawy w przechodzenie po materacu wodnym, pokonywanie torów przeszkód, układanie puzzli, czy też układanie z wodnych zabawek obrazka. - Każde zajęcia wyglądają inaczej, do ćwiczeń wykorzystujemy inne zabawki. Stopień zaawansowania rośnie wraz z kolejnym spotkaniem – dodała.

Babcie, które mogły obserwować swoje wnuczęta podczas zajęć również są pod wrażeniem. - Fajne to jest, że dzieci w takim wieku mogą uczyć się już pływać oraz integracji wśród innych dzieci, korzystają też z basenu z wodą termalną, kąpiele są też dobre dla zdrowia – mówiła pani Lucyna z Jeleniej Góry, babcia 16-miesiecznego Dominika.

Na pierwsze zajęcia dzieci w wieku od 3 miesięcy do 4 lat wraz z rodzicami mogą przyjść za darmo, natomiast cykl zajęć, czyli 10 spotkań kosztuje 300 zł. Spotkania, które trwają 30 minut, odbywają się w poniedziałki – godz. 17.00, 17.30, 18.00 oraz w środy – godz. 14.00, 14.30. Jest też możliwość utworzenia grup w niedzielę, w godzinach przedpołudniowych. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 530 997 553 u Joanny Suchaneckiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
432
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group