Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11134
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wodna frajda w Termach

Wtorek, 10 sierpnia 2021, 7:03
Autor: WAC
Jelenia Góra: Wodna frajda w Termach
Fot. użyczone
Podczas tegorocznych wakacji, dzięki współpracy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze, Zarządu Term Cieplickich i Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych we Wrocławiu z siedzibą w Jeleniej Górze, grupa 25 dzieci głównie z placówek opiekuńczo - wychowawczych może bezpłatnie korzystać z basenu w Termach Cieplickich.

Dzieci podczas wyjazdów na basen przede wszystkim uczą się pływać. Wizyty w Termach mają na celu również kształtowanie nawyków prozdrowotnych, ćwiczenie odwagi, systematyczności i pracowitości. Na basenie zajęcia obejmują podstawowe ćwiczenia i gry oraz zabawy w wodzie.

Przed wejściem na basen, ratownik każdorazowo zapoznaje dzieci z zasadami korzystania z obiektu, regulaminem kąpieli, aby mogły bezpiecznie i miło wykorzystać aż dwugodzinny pobyt w Termach - mówi współorganizatorka akcji Danuta Głowacka. - Po wodnych zabawach organizowane są pikniki w parkach cieplickich, gdyż po dwugodzinnym pływaniu w basenie dzieci mają ,,wilczy apetyt” i chętnie zjadają przygotowane przez wychowawców drugie śniadanie oraz ciasto pieczone i darowane dzieciom przez jeleniogórskie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych. Na podkreślenie zasługuje także przekazywanie dzieciom owoców przez pracowników Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. Z wycieczki wszyscy wracają w radosnych nastrojach i już nie mogą doczekać się kolejnych wyjazdów na basen, które organizowane są w poniedziałki, wtorki i czwartki.

Twoja reakcja na artykuł?

26
79%
Cieszy
1
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
3
9%
Złości
2
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group