Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 5497
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wódka odbiera rozum

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 4 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 4 kwietnia 2007, 11:01
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Pijany wandal rozwalił zabytkowe drzwi kamienicy. Niewspółmiernie niskie kary zachęcają sprawców do nieszczenia tego, co się da.

We wtorek strażnicy miejscy zatrzymali Michała S. nietrzeźwego sprawcę dewastacji mienia.
– Patrol SM został powiadomiony przez mieszkańców kamienicy przy ulicy Matejki 13, którzy widzieli, jak pijany mężczyzna zniszczył drzwi wejściowe budynku sprawca został dokładnie opisany. W trakcje prowadzenia penetracji terenu strażnicy natrafili na opisywanego mężczyznę – poinformował mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik prasowy straży miejskiej.

Wandala rozpoznali zgłaszający. Po wykonaniu czynności strażnicy doprowadzili mężczyznę do domu. Tam jednak nie został on przywitany z otwartymi ramionami.
– Beata Sz. matka sprawcy, odmówiła przyjęcia syna do domu tłumacząc,
że jak jest pod wpływem alkoholu to wszczyna awantury i jest niebezpieczny dla otoczenia – dodał G. Rybarczyk.

Wandala odwieziono do wytrzeźwienia do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Straż miejska sporządziła wniosek do administratora budynku, aby dokonać wyceny zniszczonego mienia. Kosztami naprawy zostanie obciążony sam sprawca. Czy będzie wypłacalny, nie wiadomo.

Strażnicy oraz zarządzający różnymi nieruchomościami w mieście podkreślają, że sprawcy dewastacji są najczęściej pod wpływem alkoholu. – Niszczą, co się da: od szyb, poprzez stolarkę drzwiową, mury. I najczęściej unikają odpowiedzialności finansowej – usłyszeliśmy. – Nadużycie alkoholu w tym przypadku bywa, paradoksalnie, okolicznością łagodzącą w sądzie. Uważa się w wielu przypadkach, że pijany wandal nie miał zdolności racjonalnego kierowania własnym postępowaniem.

– Kary za dewastacje są czasami niewspółmiernie niskie w stosunku do wyrządzonych szkód – usłyszeliśmy. Pijani wandale, którzy w ubiegłym roku urządzili sobie „spacer” ulicą 1 Maja wybijając kilkanaście szyb wystawowych, okazali się nieletni. Za straty (każda szyba warta około trzech tysięcy złotych) mieli zapłacić ich rodziny. Sprawa do końca nie została uregulowana do dziś.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~wars 4-04-2007 11:19
Więcej takich wyłapywać Panowie strażnicy. Od tego powinniśmy zacząć od tych najmniejszych ale najbardziej dokuczliwych wandali.
~stah 4-04-2007 11:47
Nie obarczać rodziców nieletnich wandali tylko naliczać sprawcom im odsetki. Jak dorosną i pójdą do pracy to zrobi im się z 3 tys. 10 tys. i wtedy zabierać im po 50% wypłaty... wg mnie to dobry straszak na nieletnich wandali.
~cezar 4-04-2007 14:05
Jeszcze mogą wykonywać pracę na rzecz miasta jak są niewypłacalni.Roboty by nie brakło.
~kosa 4-04-2007 14:09
Czy ta straż nie wie , że są sądy 24-godzinne i wandal powinien od ręki siedzieć a następnego dnia powinien dostać dosadni wyrok wraz z kosztami naprawy i grzywną - a straznicy z taka ka...lią się prowadzają i spacerują zamiast momentalnie zapudlować w prokuraturze.Wtedy może mózg zacznie pracować wandalowi.A rodzice winni profilaktycznie zaplacić conajmniej 10 tys. za to że chodują ka...lię. - Nic dziwnego że straż nie ma wyników bo są niemrawi , dlatego wielu mieszkańców się zastanawia czy są potrzebni.
~xD 4-04-2007 14:10
Jak nie lokator ktory pobiera energie na lewo w tej klatce.... to jest jeszcze wandal ktory niszczy swoja klatke < po...>
~Ty Kosa 4-04-2007 14:47
Straż wie że są sądy 24 godzinne. Nie miejsce i czas by Ci to tłumaczyć. Zresztą gdybyś uważniej czytał (a)... gdzie jest sposób załatwienia sprawy. Skąd wiesz jak był koniec? Co do niemrawości i potrzeby istnienia straży. To cóż... niech każdy kto czyta artykuł wyżej sam sobie odpowie. Niemrawi? Niepotrzebni? Nie mają wyników? Fakt. Nie rozbili mafii paliwowej. Fakt nie rozbili gangu pruszkowskiego. Jednak są tam, gdzie byle wandal, drobny chuligan uprzykrza życie mieszkańcom tego miasta, gdzie pijana matka nie opiekuje sie dzieckiem itd. itp. przejrzyj Jelonkę. Zrozumiesz.Tak jak zrozumiało i doceniło to kilka tysięcy mieszkańców tego miasta. Jak nie... to pewnie jesteś jednym - jedną z tych co czują osobisty uraz do straży. Co wybiłeś (łaś ) jakąś szybę?
~do kosy 4-04-2007 14:50
święte słowa,gnoje czują sie bezkarni, a jak by dostali raz drugi po d..., czy to w formie pieniężnej czy w formir odsiedzenia w ciupie, to rozum kolesiom by wrócił :)
~Robert do stah 4-04-2007 15:23
popieram.Masz dobry pomysl na d...li.
~dEEEE 4-04-2007 15:32
tAKA dZIELNICA
~TY KOSA RE 4-04-2007 19:12
JESTEŚ WIDOMYM DOWODEM POZIOMU REPREZENTOWANEGO PRZEZ STRAŻNIKÓW MIEJSKICH, BĄDŻ ICH ZWOLENNIKÓW. TONACJA NIEZASŁUŻONEGO SUKCESU W KONTEKŚCIE TRWA- NIA /JESZCZE/KADENCJI OBECNEGO SAMORZĄDU, WSKAZUJE NA ZBĘDNOŚĆ TEJ FORMACJI,CZEGO JAK SĄDZĘ DOCZEKAMY.
~do TY KOSA RE 4-04-2007 19:31
Duzo zle dobranych gornolotnych slow ale o co CI chodzi niewiadomo. Wylacz "caps lock" a moze umiesz czytac tylko drukowane?
~pytanie 4-04-2007 19:54
ciekawe czy któryś z przeciwników straży miejskiej wie czym się ona zajmuje? wątpię. czy ktoś z nich pofatygował się sprawdzić ile jest już interwencji w tym roku? wątpię.lepiej pisać bzdury bo jest się anonimowym i być może kiedyś dostało się mandat lub koledzy na podwórku mówią że SM jest be... ech tak źle i tak nie dobrze.
~Marekhoma@wp.pl - do 19.12 4-04-2007 20:49
Tak. Niezasłużony sukces.Bo sukces straży miejskiej.A to niektórych jej przeciwników boli. O wiele fajniej dla ciebie byłoby przeczytać coś w stylu "był wandal, był telefon do straży, straży nie było lub wandala nie zatrzymała, bo ścigała z blokadą babcię z pietruszką która wolała dać pieniądze na policję" Masz racje jestem zwolennikiem straży miejskiej tak samo jak policji jak sokistów jak żandarmów czy służb ochrony. BO JEST MI WSZYSTKO JEDNO KTO W JAKIM UBRANKU ZłAPIE TAKIEGO JAK TEN OPISANY. Co do kadencyjności, no cóż.Instytucja istnieje 16 lat. Wiele było włodarzy tym miastem. Wielu radnych z rożnych opcji przewinęło się w tym czasie. Chwała im za to, że nawet jak mieli Twoje zdanie to patrząc na prace straży, jej efekty czy choćby zasięgając opinii, uznali, że spełnia swoją rolę.Być może nie jest doskonała w każdym miejscu, ale wskaż mi instytucje w Polsce idealną. Zadaję sobie czasem pytanie jaki cel przyświeca Tobie lub takim jak Ty. Szczerze mówiąc dla prawego z czystym sumieniem człowieka,nie mającego konfliktu z prawem, co przeszkadza istnienie w mieście takiej instytucji? Podaj powód. Jeżeli nie brak Ci odwagi by podyskutować zapraszam na moja pocztę.Chyba, że wolisz wylewać sie tu. Pozdrawiam.
~miesiek jga do kosy i TY KOSA RE 5-04-2007 0:54
Poziom reprezentowany przez strażników miejskich, a równiez ich zwolenników jest o niebo wyższy od poziomu wielu osób tak uparcie krytykujących ich pracę.O waszym poziomie( kosa i TY KOSA RE) przez grzeczność nie wspomnę.Proponuję, aby strażnicy się nie przejmowali i dalej robili swoje. Większość mieszkańców docenia Waszą pracę, tak jak i pracę innych służb porządkowych zapewniających nam na co dzień ochronę i bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group