Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 6858
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Włoszczowska i Lindgren najlepsi pierwszego dnia

Sobota, 20 września 2014, 23:59
Aktualizacja: Niedziela, 21 września 2014, 9:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia  Góra: Włoszczowska i Lindgren najlepsi pierwszego dnia
Fot. Tomasz Raczyński
W sobotniej rywalizacji w klasie XCC podczas Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race najlepsi okazali się: Maja Włoszczowska oraz Emil Lindgren. W niedzielę czekają nas kolejne emocje w Parku Paulinum!

W odróżnieniu od poprzednich lat, kiedy to wyścig firmowany przez Maję Włoszczowską pierwszego dnia toczył się w centrum miasta w formule sprintu, tym razem kolarze rywalizowali na krótkim dystansie w Parku Paulinum.

W rywalizacji kobiet decydujący atak nastąpił na przedostatnim okrążeniu, kiedy to Maja Włoszczowska wykorzystała zmęczenie rywalek i na odcinku, który sama projektowała pewnie odjechała i utrzymała przewagę do mety. Druga na finiszu zameldowała się Eva Lechner, a trzecie miejsce przypadło Jolandzie Neff.

W kategorii mężczyzn podium zdominowali zawodnicy Giant Pro XC Team. Pierwszy na mecie pojawił się Emil Lindgren, drugi był Fabian Giger, a trzeci Michiel Van der Heijden. Najlepszym z Polaków był Mariusz Kowal (JBG-2, 5. miejsce). Na 18 pozycji sklasyfikowano Krzysztofa Barana (MKS 11 Jelenia Góra).

Zawody z cyklu Lang Team Grand Prix MTB z pewnością przyniosą kolejne emocje w niedzielę (21.IX). Wyścig w olimpijskiej klasie XCO, podobnie jak sobotnie zamagania, odbędzie się w Parku Paulinum. Początek rywalizacji o godz. 9:30, elita kobiet wystartuje o 12:30, a elita meżczyzn o 14:30. Zapraszamy do kibicowania!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group