Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5684
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Właściciel placu na Zabobrzu III wykosi chaszcze?

Piątek, 30 maja 2014, 7:42
Aktualizacja: Sobota, 31 maja 2014, 8:01
Autor: Angela
Jelenia Góra: Właściciel placu na Zabobrzu III wykosi chaszcze?
Fot. Tomasz Taf, Ernest Grzeszczakowski
– Od kilku lat teren pomiędzy ul. Paderewskiego i Kiepury w Jeleniej Górze jest zarośnięty i nikt na to nie reaguje – kolejny raz skarżą się mieszkańcy Zabobrza. – Wiosną i jesienią nie można bezpiecznie wyjechać samochodem, bo zarośla zasłaniają widoczność – dodają. Po naszej interwencji właściciel terenu zapewnia, że plac wykosi… kiedy tylko „dogada się” z Miastem.

O sprawie pisaliśmy już w kwietnia br. w artykule „Kto wykosi te chaszcze”. Wtedy, tak jak w ostatnich dniach, mieszkańcy skarżyli się, że czują się tu jak w buszu, bo samosiejki, które porosły plac w centrum jednej z największych dzielnic Jeleniej Góry, mają już ponad dwa metry. W minionym i obecnym roku po ich naszych interwencjach wykoszono przydrożny pas.

- Są to grunty prywatne, dlatego nie możemy z tym nic zrobić – rozkładał ręce wiceprezydent Jerzy Łużniak. – Jest święte prawo własności, dlatego możemy tylko upominać i prosić, ale to wszystko – podkreślał.

Mieszkańcy twierdzą jednak, że Miasto ma narzędzia, którymi może na właścicielu terenu wymusić wykoszenie. – Od tego jest regulamin porządku i ładu publicznego w Jeleniej Górze – twierdzą.

Udało nam się skontaktować z właścicielem terenu, który zapewnia, że plac zostanie wykoszony jeszcze tego lata. - Do 10 czerwca br. jestem w sanatorium, ale jak tylko wrócę zajmę się sprawą – zapewnia Bronisław Klementowski. – W tej sprawie muszę domówić się jednak z Miastem, bo ja mam tylko trzy tysiące metrów w środku tego terenu. Pobocza na szerokości 12-14 metrów dookoła należą do Miasta, więc trzeba będzie to wykosić wspólnie. Ja, oczywiście, za swoją część zapłacę – dodaje właściciel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group