Czwartek, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 10298
Zalogowanych: 26
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wkrótce PiS wyłoni kandydata na prezydenta

Środa, 7 lutego 2018, 8:17
Aktualizacja: Piątek, 9 lutego 2018, 6:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wkrótce PiS wyłoni kandydata na prezydenta
Fot. Przemek Kaczałko
Do końca lutego struktury lokalne Prawa i Sprawiedliwości mają zgłosić swoich kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz liderów list do Sejmików Wojewódzkich. Pierwsze decyzje będą podejmowane w marcu i wkrótce po tym ogłoszenie pretendentów. Kto brany jest pod uwagę w Jeleniej Górze?

Partia wyłoniła pełnomocników w regionach, którzy mają koordynować działania wyborcze. Na Dolnym Śląsku jest to poseł Przemysław Czarnecki, w okręgu legnicko-jeleniogórskim Wojciech Zubowski, a za były teren województwa jeleniogórskiego odpowiada Ireneusz Łojek.

Kto jest brany pod uwagę w naszym mieście? - Rozważamy obecnie dwie osoby jako potencjalnych kandydatów na prezydenta Jeleniej Góry – powiedział senator Krzysztof Mróz, który zapewnia, że nie zamierza kandydować na to stanowisko. Jak udało nam się ustalić, w kręgu zainteresowania jako potencjalni kandydaci są dwaj mężczyźni.

- Biorąc pod uwagę sondaże oraz wypalenie się jeleniogórskiej Platformy Obywatelskiej, a także czy to będzie 60-letni Marcin Zawiła czy jeszcze starszy Jerzy Łużniak – obydwaj wypaleni - uważamy, że potrzeba w Jeleniej Górze ludzi, którzy nie rządzili do tej pory w naszym mieście – stwierdził senator Mróz. - Mamy program dla miasta, pomysły i wierzymy w to, że za kilka miesięcy era rządów PO w Jeleniej Górze zakończy się na dobre – dodał polityk PiS.

Przypomnijmy, w związku z nowelizacją ustawy – od najbliższych wyborów kadencje wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz Rady Miejskiej/ Gminy i Sejmików Wojewódzkich będą trwały 5 lat, a nie jak do tej pory 4. Wprowadzono również dwukadencyjność.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (112)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
781
Tak, regularnie
23%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Czy taka hala będzie u nas?
 
Aktualności
Syreny w hołdzie koledze ze wschodniej granicy
 
Aktualności
Kawka u Boskich
 
Kultura
Festyn w Miłkowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group