Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 5584
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Wkrótce kontrole kąpielisk

Piątek, 26 czerwca 2020, 13:30
Aktualizacja: 16:44
Autor: 112
Powiat: Wkrótce kontrole kąpielisk
Fot. Archiwum
Jeleniogórscy policjanci wspólnie z innymi służbami – w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, a zwłaszcza dzieci i młodzieży korzystających z rekreacji wodnej – w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą „ oraz akcji „Bezpieczne Wakacje” będą prowadzić kontrole strzeżonych i niestrzeżonych kąpielisk.

W pierwszej kolejności kontrola przeprowadzona zostanie na terenie Basenu MOS przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze, a następnie na basenie w Miłkowie, w Mysłakowicach oraz w Kowarach przy zbiorniku retencyjnym, gdzie obowiązuje całkowity zakaz kąpieli.

Policjanci będą sprawdzać trzeźwość ratowników, dokumenty uprawniające ich do wykonywania takich zadań oraz rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą.

W kontrolach, oprócz policjantów, będą uczestniczyć przedstawiciele: Wodnego Pogotowia Ratunkowego i Straży Pożarnej w Jeleniej Górze .

Z zarządcami i właścicielami zbiorników prowadzone są rozmowy, których celem jest ukierunkowanie na właściwy sposób zabezpieczenia i oznakowania. Jednocześnie w rejonach wypoczynku prowadzona jest działalność informacyjno-edukacyjna w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego.

Realizowane są założenia w części profilaktyczno-prewencyjnej dot. akcji ,,Bezpieczne wakacje” i „Bezpieczna woda”, które skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Celem działań jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group