• Poniedziałek, 10 grudnia 2018
  • Godz. 17:10
  • Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
  • Czytających: 5379
  • Zalogowanych: 16
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wizyta z uśmiechem

Wiadomości: Janowice Wielkie
Środa, 16 maja 2018, 7:25
Aktualizacja: Czwartek, 17 maja 2018, 9:01
Autor: WAC
Fot. Użyczone/SP Janowice Wielkie
Ze słoneczna wizytą przybył do Szkoły Podstawowej w Janowicach Wielkich Ryszard Kiełek – kawaler Orderu Uśmiechu, wolontariusz od wielu lat pracujący na rzecz dzieci, laureat konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”.

Okazją była przypadająca w tym roku 30. rocznica nadania mu przez dzieci Orderu Uśmiechu. Aby sprawdzić, czy po trzech dekadach na twarzy pana Ryszarda nadal gości uśmiech, musiał on ponownie, jak to jest przyjęte podczas ceremonii wręczenia tego jedynego na świecie odznaczenia przyznawanego przez dzieci, wypić puchar wypełniony sokiem z cytryny. Złożył też ponownie przyrzeczenie: „Że zawsze wszędzie, wbrew wichrom, burzom, radość i uśmiech niósł będzie dzieciom”.

Tradycyjnie nie zabrakło interesujących opowieści z historii życia R. Kiełka – wolontariatu, pomocy potrzebującym i chorym dzieciom, uczestnictwa w akcjach „Cała Polska czyta dzieciom”, jak również wrażeń ze spotkań ze znanymi osobistościami.

- Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści pana Ryszarda o jego pracy społecznej na rzecz dzieci, o drodze, która doprowadziła go do Orderu Uśmiechu – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Janowicach Wielkich Mirosław Wiśniewski. - Wspólnie z gościem przeżyli chwilę zadumy i wzruszenia, kiedy wspominał swoją wizytę w dziecięcym hospicjum. Na pożegnanie pan Ryszard wręczył nam swoją ostatnią książkę opatrzoną dedykacją.

Przy okazji, pod opieką Renaty Lesińskiej i Marii Nowakowskiej został przeprowadzony konkurs plastyczny pt.: „Uśmiechnięte Słoneczko”. Prace uczniów zostały wyeksponowane na szkolnej wystawie, a R. Kiełek wręczył nagrodzonym dyplomy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jeśli oboje rodzice nie pracują, należy im zabrać świadczenie 500+?

Oddanych
głosów
1973
Tak
72%
Nie
25%
Nie mam zdania
4%
Głos ulicy
Niepracujący bez 500+?  66
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 07.12.2018 r.  
Miej świadomość
Koncert dla Niepodległej  1
Dialogi Jelonki
To powietrze nas zabija 24
Aktualności
Potrzebna pomoc dla rodziny z Dziwiszowa  5
Aktualności
11. Turniej Integracyjny Piłki Siatkowej  
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group