Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6738
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wizyta przedsiębiorczych kobiet

Piątek, 6 lipca 2018, 13:08
Aktualizacja: Sobota, 7 lipca 2018, 11:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wizyta przedsiębiorczych kobiet
Fot. Przemek Kaczałko
Grupa przedsiębiorczych kobiet z Erftstadt gości w Jeleniej Górze i okolicach, gdzie spotyka się właścicielkami lokalnych firm i władzami miasta. Wymiana doświadczeń ma pomóc obu stronom miast partnerskich w prowadzeniu działalności, ale jest też szansą na pokazanie atrakcji stolicy Karkonoszy.

Do Jeleniej Góry przyjechało 10 kobiet ze Stowarzyszenia Kobiet Prowadzących Samodzielną Działalność Gospodarczą.

- Zaangażowałam się w pomoc przy tej wizycie, aby panie zobaczyły jak najwięcej w naszym mieście, spotkały się z kobietami prowadzącymi swoje biznesy - powiedziała Bożena Wachowicz-Makieła, jeleniogórska radna.

W trakcie pobytu w Jeleniej Górze panie z Erftstadt spotkały się z Reginą Chrześcijańską z Wydawnictwa AdRem, z Danutą Sawicz z Książnicy Karkonoskiej. Ponadto zwiedzały Stare Miasto z Renatą Marchowską, a także udały się do Pałacu Łomnica, gdzie spotkały się z Elisabeth von Kuster. Drugiego dnia panie spotkały się z zastępcą Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Jerzym Łużniakiem, z przewodniczącym Rady Miejskiej Leszkiem Wrotniewskim oraz odbyły wizytę w Domu Dziecka Dąbrówka, gdzie rozmawiały z Katarzyną Lenartowicz. Następnie udały się do przedszkola Happy Kids na Zabobrzu, były też w w pralni chemicznej Joanny Łabuz. Trzeciego dnia przedsiębiorcze kobiety z Niemiec rozmawiały z zastępcą prezydenta Piotrem Pacżóskim, a także udały się na spotkanie z pisarką Danutą Sadownik. W planie mają też wyjazd do agroturystyki Rancho w Podgórzynie.

Była to druga wizyta członkiń związku w Jeleniej Górze, pierwsza miała miejsce 7 lat temu.

- Jesteśmy zachwycone gościnnością. Widać, że panie, które prowadzą swoją działalność w Jeleniej Górze robią to z sercem i również mają plany założyć podobne stowarzyszenie - powiedziała Ute Santander, przewodnicząca stowarzyszenia.

W grupie znalazły się przedstawicielki różnych zawodów: adwokat, właścicielka zakładu metalowego, księgowa, lekarz, właścicielka firmy sprzątającej, masażystka, pani do medytacji, kosmetyczka czy projektantka stron internetowych.

- Panie są zachwycone Jelenią Górą, zakochały się w tym mieście. Podziwiały przepiękne kwiaty, są pod wrażeniem czystości w mieście i tym, że jest wiele remontów - dodała Lucyna Malinowska-Schreiber, członkini stowarzyszenia i tłumaczka.

We wrześniu planowana jest wizyta 30 dzieci z 5 opiekunami z gimnazjum w Erftstadt, zatem przyjaźń między miastami partnerskimi jest pielęgnowana.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group