Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 5447
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Witaj majowa zimowa jutrzenko: region w śniegu!

Wtorek, 3 maja 2011, 8:41
Aktualizacja: Środa, 4 maja 2011, 7:25
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Witaj majowa zimowa jutrzenko: region w śniegu!
Fot. TEJO
Sprawdziły się zapowiedzi synoptyków: trzeciego maja około godziny siódmej w Jeleniej Górze i okolicach zaczął sypać gęsty śnieg, który najbardziej daje się we znaki w podgórskich miejscowościach. Są kłopoty komunikacyjne: część dróg zamknięto. Strażacy nie nadążają z usuwaniem powalonych przez zwały śniegu drzew.

Jeszcze wczoraj nie wszystkie prognozy pogody były tak pesymistyczne. W stacjach telewizyjnych wskazywano nawet na „plus czternaście” stopni i zachmurzenie zmienne. Śnieg miał padać, owszem, ale na Suwalszczyźnie. Tymczasem tam dziś świeci słońce, a u nas.... sprawdziły się zimowe scenariusze. Polarne i wilgotne powietrze sprowadziło nad region i południowo-zachodnią Polskę atak najchłodniejszej pory roku.

Padający śnieg sparaliżował ruch na niektórych drogach. O ile w samej Jeleniej Górze śnieg szybko topnieje i tworzy się błoto, o tyle im wyżej - tym gorzej. W podgórskich miejscowościach warstwa śniegu dochodzi do około 20 cm. Policja zamknęła, między innymi, szosę Jelenia Góra – Legnica przez Dziwiszów i „słynną” Kapelę. Są kłopoty z dojazdem do wsi i miast w Kotlinie Jelenioogórskiej. W zaspach utknęły podmiejskie autobusy MZK na trasie do Przesieki oraz Michałowic.

Strażacy interweniują usuwając drzewa powalone przez nawisy śnieżne na gałęziach. Było tak, między innymi, przy wodospadzie Szklarka w Szklarskiej Porębie. W Jeleniej Górze drzewa przewróciły się przy ulicach Muzealnej i Nowowiejskiej. W zasypanym śniegiem Jagniątkowie runął konar przy ulicy Karkonoskiej. Śnieg sypać ma do godzin popołudniowych. Zmobilizowano tyczmasem służby komunalne do akcji odśnieżenia głównych traktów.

Z powodu zimowej aury odwołano imprezy plenerowe. Bez zmian natomiast odbędą się uroczystości państwowe z racji Święta Konstytucji Trzeciego Maja w Rynku w Jeleniej Górze. Początek o godz. 11. 40.
Na pocieszenie: od jutra ma się zacząć ocieplać, a wiosna wróci już w czwartek. O ile sprawdzą się zapowiedzi speców od pogody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (71) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group