Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6858
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wirtuozi jazzu

Sobota, 19 października 2019, 8:15
Aktualizacja: Wtorek, 22 października 2019, 6:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wirtuozi jazzu
Fot. Tomek Raczyński
Za nami oficjalne otwarcie Krokus Jazz Festiwalu. W Jeleniogórskim Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy World Jazz Photo oraz dwa koncerty – James Carter Organ trio oraz Tomasz Chyła Quintet.

Piątkowe spotkanie z jazzem rozpoczęło się od wernisażu wystawy, w której zaprezentowano kilkadziesiąt ujęć fotografów jazzowych. Co ciekawe, nagrodę Grand Prix w konkursie otrzymał Mariusz Buczma, który jest związany z Jeleniogórską Strefą Fotografii.

Następnie przyszedł czas na gwiazdę wieczoru - James Carter Organ Trio. Artyści wystąpili na scenie sali widowiskowej JCK, która wypełniona była do ostatniego miejsca. Przed krokusową publicznością wystąpiło trzech wirtuozów: na saksofonie grał James Carter, na legendarnych organach Hammonda B3 - Gerard Gibbs, a na perkusji Alex White. Muzycy zaserwowali jeleniogórzanom jazz w najczystszej, nowojorskiej postaci.

Tradycją jest, że po koncercie na głównej scenie, publiczność przenosi się do Klubu Kwadrat, gdzie do późnych godzin wieczornych gra kolejny zespół. W piątek był to Tomasz Chyła ze swoim kwintetem. Muzycy z Gdańska po raz pierwszy zagrali w naszym regionie i komplementowali Krokus Jazz Festiwal. Na skrzypcach zagrał Tomasz Chyła, na fortepianie Szymon Burnos, na saksofonie Piotr Chęcki, na perkusji Sławomir Koryzno, a na kontrabasie Konrad Żołnierek.

W sobotę (19.10) startuje część konkursowa, czyli Powiew Młodego Jazzu. Zapraszamy od godz. 12:00 do sali widowiskowej JCK przy ul. Bankowej (wstęp wolny), a o godz. 20:00 gwiazda wieczoru - Wojciech Mazolewski Quintet. Z kolei o 22:00 w Klubie Kwadrat wystąpi Immigration Booth.

Twoja reakcja na artykuł?

6
43%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
29%
Nudzi
1
7%
Smuci
1
7%
Złości
2
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group