Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 5267
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wiosna w ogniu

Czwartek, 2 kwietnia 2009, 7:48
Aktualizacja: Piątek, 3 kwietnia 2009, 7:14
Autor: TEJO
REGION: Wiosna w ogniu
Fot. Robert Ignaciak
Pełne ręce roboty mają strażacy, którzy ostatnio interweniują co najmniej kilka razy dziennie. Wczoraj uratowali dobytek rodziny z Czernicy.

Zapaliło się jedno z zabudowań na posesji jednej z rodzin ze wsi w pobliżu Dziwiszowa. Na szczęście szybka interwencja straży pożarnej zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia. Strażacy musieli czerpać wodę z pobliskiego stawu. Skończyło się na strachu.

Przypomnijmy o wcześniejszych akcjach gaśniczych. W ostatnich dniach doszczętnie spłonęły stodoły w Wojanowie. Wcześniej wyprowadzono stamtąd zwierzęta hodowlane. Płonęło też kilka nieużytków, w tym brzegi popularnej żwirowni w Wojanowie Bobrowie. Dymy z płonących łąk zasnuły także sąsiedztwo ul. Jana Pawła II i Grunwaldzkiej. Paliło się także w Sobieszowie. Takich zdarzeń może być więcej. – W ubiegłym roku przy bezśnieżnej zimie, pożary łąk trapiły strażaków już od stycznia. Teraz gorący okres dopiero się zaczął. Płonące nieużytki, zwłaszcza w pobliżu zabudowań i lasów to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa – usłyszeliśmy.

Większość tych zdarzeń to sprawka podpalaczy, najczęściej wandali. Rolnicy, którzy mieli zwyczaj wypalania łąk wiosną, raczej już tego nie czynią z obawy przed możliwością utraty dopłat z Unii Europejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group