Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 4470
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wiosna w ogniu

Wiadomości: REGION
Czwartek, 2 kwietnia 2009, 7:48
Aktualizacja: Piątek, 3 kwietnia 2009, 7:14
Autor: TEJO
Fot. Robert Ignaciak
Pełne ręce roboty mają strażacy, którzy ostatnio interweniują co najmniej kilka razy dziennie. Wczoraj uratowali dobytek rodziny z Czernicy.

Zapaliło się jedno z zabudowań na posesji jednej z rodzin ze wsi w pobliżu Dziwiszowa. Na szczęście szybka interwencja straży pożarnej zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia. Strażacy musieli czerpać wodę z pobliskiego stawu. Skończyło się na strachu.

Przypomnijmy o wcześniejszych akcjach gaśniczych. W ostatnich dniach doszczętnie spłonęły stodoły w Wojanowie. Wcześniej wyprowadzono stamtąd zwierzęta hodowlane. Płonęło też kilka nieużytków, w tym brzegi popularnej żwirowni w Wojanowie Bobrowie. Dymy z płonących łąk zasnuły także sąsiedztwo ul. Jana Pawła II i Grunwaldzkiej. Paliło się także w Sobieszowie. Takich zdarzeń może być więcej. – W ubiegłym roku przy bezśnieżnej zimie, pożary łąk trapiły strażaków już od stycznia. Teraz gorący okres dopiero się zaczął. Płonące nieużytki, zwłaszcza w pobliżu zabudowań i lasów to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa – usłyszeliśmy.

Większość tych zdarzeń to sprawka podpalaczy, najczęściej wandali. Rolnicy, którzy mieli zwyczaj wypalania łąk wiosną, raczej już tego nie czynią z obawy przed możliwością utraty dopłat z Unii Europejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

rymcycymcy 2-04-2009 9:46
Czerpali wodę ze stawu ? ..ciekawe co na to kolega Ryba ? :)
19KochaS83 2-04-2009 10:53
No cóż... Pożary łąk, lasów oraz nieużytków rolnych były, są i będą. Nic nie będzie w stanie tego powstrzymać, bo wiadomo, że niektórzy robią to z przyjemności, bo to ich tak rajcuje... Małolat i rolnik podpalający trawy to zmora dla strażaków nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.
~ali 2-04-2009 11:01
Wieś w pobliżu Dziwiszowa to PŁOSZCZYNA i tu miało miejsce opisane wydarzenie. Dobrze gdyby przynajmniej fotograf wiedzaił gedzie dojechł... w Czernicy też sie paliło ale dzień wcześniej...
~strazak113 2-04-2009 14:35
W końcu ktoś ruszył 4 litery i zrobił porządne zdjęcia w stylu reportera998. A ty Kura za te koszarówki do komendanta trafisz.
~ago od kosmosu 2-04-2009 16:07
Masz rację, Strażaku 113, to są świetne zdjęcia, a Fotograf potrafi BŁYSKAWICZNIE (i bezpiecznie) dojechać na miejsce zdarzenia.
~Do ali z płoszczyny 2-04-2009 17:00
Ja bym się nie przyznawał ,że to w Płoszczynie było.Jeśli bezpieczeństwo jest przeszczegane przez wszystkich mieszkańców tej wsi,jak przez właściciela malucha(fatalny stan-migacze poobrywane i chyba złożony z kilku-zdjęcie świetne) to się nie dziwię,że pożar na pożarze w okręgu czerniawsko-płoszczyńskim.Tam drogówkę trzeba wysłać.Poza tym "ali" fotograf nie piszę artykułów.
~Kolega fotografa 2-04-2009 17:04
Fotograf był kiedyś mistrzem Okręgu i mistrzem Jeleniej Góry w KJS na Dolnym Śląsku więc się nie dziwię,że był na czas.
~ta 2-04-2009 17:10
swietne foty to za duzo powiedziane........do reportera998 im duzo brakuje........
~Marciiin 2-04-2009 20:26
Coś mi w ostatnim czasie podśmierduje samozachwytem w przypadku tego fotografa... sporo ostatnio komentarzy zachwalających go spod „tego samego” IP. pozdrawiam
~Marciiin 2-04-2009 20:27
I dodam jeszcze że do REPORTERA 998 to im daleeeko jeszcze
~brawo Ali 2-04-2009 20:56
Do wpisujacego z godziny 17:00 "Przestrzegane" a nie "przeszczegane" to raz, a dwa: w Jeleniej są za to same super wozy... Zamiast wysyłać policję do Płoszczyny sam tam pojedż zobaczysz jakie to malownicze miejsce, a poza tym nikt nie napisał, że fotograf pisze artykuły, ale chyba informuje gdzie i "z jakiej okazji" zrobił zdjęcie... Pozdrawiam!
~mapę do ręki! 2-04-2009 22:59
Stodoły paliły się w Bobrowie, a nie w Wojanowie! To jest za Wojanowem w kierunku na Trzcińsko. Bobrów jest samodzielnym sołectwem, a nie częścią Wojanowa. Oczywiście żwirownia nie jest zlokalizowana w Bobrowie - gdzie Rzym, a gdzie Krym.
~ago od kosmosu 2-04-2009 23:02
~Marciiin, a jakie IP masz na myśli? Bo mnie naprawdę podobaja się zdjęcia tego człowieka. A wiem, że b.dobrze jeździ, bo to widziałam (w 2003r.). A Ty Marcin, to nie z REPORTERA998 jesteś przypadkiem? Bo coś mi tu pachnie konkurencją. Pozdrawiam
~reporter998 3-04-2009 2:05
Drogi/a ago od kosmosu, tak tylko dla wyjaśnienia, reporter998 to serwis jednoosobowy, prowadzę go i tworzę sam. Miło mi, że kilku osobom się podoba, ale robię to głównie dla przyjemności i dla jeleniogórskich strażaków. Zresztą jak ktoś bardzo chce, to sobie o mnie na mojej stronie poczyta. Nikt mi za to nie płaci, nie publikuję tam reklam i nie konkuruję w żaden sposób z jelonką. Pare razy wyraziłem swoje opinie na temat artykułów tu publikowanych, bo poziom mają niestety żenujący, ale po interwencji redakcji i bezsensownych przepychankach stwierdziłem, że będę się odzywał tylko po wywołaniu do tablicy. Skoro mnie wywołujesz, to odpisuję: nie wiem kim jest Marciiin, być może znam człowieka, ale zapewniam, że dla mnie nie pracuje, ani nie jest "z REPORTERA998 przypadkiem". Nie sponsoruję także żadnych klakierów. Powyższe zdjęcia są ok, ale trochę brakuje im dynamiki, bo widzę, że pożar "miał potencjał" i dało się go pokazać lepiej. Pozdrawiam. Przemysław T...z
~buhaha 3-04-2009 7:43
I oto reakcja redakcji: ściągnięto artykuł ze strony głównej... Ach jelonka co się dzieje???
TEJO 3-04-2009 8:05
do buhaha - Artykułu nie ściągnięto ze strony głównej:-) podzielił los innych tekstów, które z reguły spadają po dniu ich emisji. Być może trudno to zrozumieć "czepialskim", ale na to nic nie poradzę. Konrad Przezdzięk
~ago od kosmosu 3-04-2009 9:40
do reporter998 - Nie czytałam Pana serwisu, ale nic nie szkodzi, abym go sobie znalazła i poczytała (no i obejrzała zdjęcia). Nie wiem kim jest Marciiin, nie ulega zaś wątpliwości, że jest sympatykiem Pana serwisu. A jeśli czyjeś zdjęcia mnie się podobają, to po prostu o tym mówię. Jeśli popatrzę na wykonane przez Pana i będą mnie się podobały to nie omieszkam o tym także powiedzieć. Wywołałam zaś nie Pana lecz internautę Marciiina, nie wiedząc, że Pana serwis jest jednoosobowy. A jeśli już chodzi o samo chwalenie, to ja przeważnie najbardziej chwalę zdjęcia wykonane przez Redaktora Naczelnego Jelonki.com, bo uważam je za najlepsze (mają magię), ale dostrzegam też inne na tym portalu, np. te wykonane przez pana Ryszarda Literackiego (przyrodnicze to On robi najlepiej - ekstra były te z tymi walcami na śniegu i te zimowe z parku zdrojowego, takie z ptakami i wiewiórką, no i te wiosenne z przebiśniegami), a ostatnio te wykonane przez pana Roberta Ignaciaka [najlepsze ma te sportowe, co w Jego przypadku mnie akurat wcale nie dziwi, bo wiem dlaczego tak jest! :-)]. Pozdrawiam serdecznie! ago
~czytelnik99 3-04-2009 16:27
Nic nie tracisz ago od kosmosu,że nie byłaś na stronie.Musimy się pogodzić,że w tym kraju wszyscy znają się na wszystkim,a najlepiej na krytyce.Wystarczy kupić cyfrówkę i założyć sobie stronę w sieci aby być już świetnym fotoreporterem.Autor tej strony specjalizuje się w zdjęciach \"dynamicznych\",które dynamizuje bardzo nieumiejętnie w programie komputerowym.Poza tym robi wiele innych poważnych błedów,ale skoro taki z niego znawca to wie sam najlepiej jakie.
19KochaS83 3-04-2009 21:07
Jak zawsze na Sobieszowie musi się hajcować. Dzisiaj jarało się przy polnej drodze z Sobieszowa do Parku Norweskiego. Dym było widać z osiedla...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group