Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 6426
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Wtorek, 19 marca 2019, 7:51
Aktualizacja: Czwartek, 21 marca 2019, 12:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas konferencji prasowej na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze działacze partii Roberta Biedronia podsumowali tzw. "wiosenne porządki" oraz opowiadali o przygotowaniach do wyborów europejskich. Ponadto, poinformowano o stworzeniu młodzieżówki pod nazwą Przedwiośnie.

Gościem konferencji był Krzysztof Śmiszek - pełnomocnik zarządu ds. Przedwiośnia, a prywatnie - partner Roberta Biedronia. W spotkaniu wzięli też udział: Robert Obaz - koordynator Wiosny w okręgu legnicko-jeleniogórskim, Angelika Wójcik - koordynatorka młodzieżówki oraz Natalia Zatka, członkini ugrupowania.

W naszym okręgu wyborczym wysłaliśmy 150 zapytań w ramach dostępu do informacji publicznej, na temat zarobków w spółkach miejskich i urzędach. Chcemy nagłośnić sytuacje, gdzie osoby zatrudniane są bez konkursu, zarabiają ogromne kwoty i uniknąć sytuacji, która ma miejsce w ministerstwach - mówił na wstępie Robert Obaz, były jeleniogórski radny, który nawiązał m.in. do doniesień medialnych na temat osoby z Jeleniej Góry, która z siłowni miała trafić na stanowisko wiceprezesa Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego i zarabiać 20 tysięcy miesięcznie. - Sprawdzałem na stronie internetowej i niestety nie było konkursu na to stanowisko - mówił R. Obaz.

W odniesieniu do kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego dr Krzysztof Śmiszek podkreślił, że Wiosna będzie aktywna w kampanii i rozpoczynają zbiórkę podpisów. Na liście kandydatów w okręgu dolnośląsko-opolskim ma się znaleźć osoba z Jeleniej Góry - "jedynki" mają być ujawnione podczas konwencji 23 marca w Warszawie, a kilka dni później pełne listy. Działacze nie chcieli ujawnić kim będzie kandydat z naszego miasta, ale według naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że może to być Robert Obaz.

W każdym okręgu musimy zebrać minimum 10 tysięcy podpisów, więc zapraszam do wspierania Wiosny - mówił pełnomocnik zarządu ds. Przedwiośnia, które w naszym regionie ma tworzyć Angelika Wójcik - wieloletnia działaczka samorządu studenckiego.
Zachęcam wszystkich młodych ludzi do aktywnego działania. Mamy mnóstwo pomysłów i przede wszystkim zdobywamy cenne doświadczenia - dodała A. Wójcik, która chętnych prosi o kontakt poprzez profil Wiosna na Dolnym Śląsku na Facebook'u.

Twoja reakcja na artykuł?

32
34%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
14
15%
Złości
46
49%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (83)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group