Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 6443
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PRZESIEKA: Wielkie witanie wiosny w Przesiece!

Środa, 6 kwietnia 2011, 8:27
Aktualizacja: 8:28
Autor: Przemysław Linke
PRZESIEKA: Wielkie witanie wiosny w Przesiece!
Fot. Organizatorzy
W pierwszą sobotę kwietnia w Przesiece odbyła się plenerowa impreza pod nazwą „Powitanie Wiosny”. Przegonić złą zimę miały konkursy, występy muzyczne i dobra zabawa, z których wszyscy goście mieli śmiechu co niemiara!

Całość rozpoczęła Kornelia Pilarz, sołtys Przesieki, która przywitała przybyłych gości. Tuż po jej przemówieniu na placu zameldowała się gwardia honorowa z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa z Jeleniej Góry. Po jej pokazie z tłumu wyłoniła się Pani Wiosna w towarzystwie Liczyrzepy, a na niebie zaświeciło zza chmur wiosenne słońce.

Po zakończeniu oficjalnej części nastąpił czas występów, pokazów, gier i zabaw. Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola z Podgórzyna zaprezentowały program muzyczny i przedstawienie ekologiczne. Młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta pod dyrekcją Pana Leszka Basińskiego wystąpiła z pokazem tanecznym i wokalnym.

Występy muzyczne przeplatały się z konkursami dla dzieci i dorosłych. Był bieg z jajkiem na paletce, skoki w workach, chodzenie parami na nartach, cięcie belek piłą oraz wbijanie gwoździ na czas.
Przez całą imprezę swój repertuar słowno – muzyczny prezentował Grzegorz Żak. Dobry humor nie opuszczał nikogo. Nad najmłodszymi pieczę sprawował sam Liczyrzepa, który umilał im czas będąc raz na trampolinie, a raz ...pod nią.
Oprócz atrakcji dla ducha była również uczta dla ciała. Zupę zbójnicką, bigos, chleb ze smalcem, kiełbaski z ogniska, a nawet grochówkę prosto ze Schroniska „Odrodzenie” mogli kosztować do woli wszyscy bawiący się tego dnia w Przesiece. – Po takim powitaniu wiosny już żadna chłodna chwila nam nie groźna – mówili uczestnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group