Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6618
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Wielkie Forum Energetyczne z nagrodami w Karpaczu

Sobota, 24 stycznia 2015, 9:08
Aktualizacja: Niedziela, 25 stycznia 2015, 13:36
Autor: Mea
Karpacz: Wielkie Forum Energetyczne z nagrodami w Karpaczu
Fot. Archiwum Urzędu Marszałkowskiego
W trzydniowym IX Forum Energetycznym, które kończy się dzisiaj (24.01) bierze udział ok. 600 osób ze sfery biznesu, polityki i środowisk eksperckich z całego świata. Podczas konferencji najlepsze firmy i instytucje w polskim sektorze energetycznym zostały uhonorowane nagrodami. Forum zostało zorganizowane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego i Instytut Studiów Wschodnich.

Na Forum Energetyczne do Karpacza przybyli uczestnicy z wielu krajów, m.in. z: Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii, USA, Indii i Japonii. Byli również członkowie Parlamentu Europejskiego i Parlamentu RP oraz prezes Zarządu Towarowej Giełdy Energii Ireneusz Łazor i brytyjski minister ds. energii w latach 2010-2012 Christopher Huhne.

Spotkanie otworzył Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. Mówił o potrzebie zapewnienia regionowi bezpieczeństwa energetycznego oraz o ochronie środowiska naturalnego. Podkreślał, że cele te można osiągnąć inwestując w nowoczesne technologie oparte na odnawialnych źródłach energii.

Podczas forum nagrodzono najlepsze firmy i instytucje polskiego sektora energetycznego w trzech kategoriach: firma roku, inwestycja roku oraz instytucja roku.

Za najlepszą firmę roku uznany został KGHM Polska Miedź. Wyróżnienie z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego odebrał Ryszard Biernacki, dyrektor naczelny do spraw inżynierii produkcji w KGHM. W kategorii inwestycja roku nagrodę przyznano terminalowi naftowemu w Gdańsku, którego inwestorem jest PERN „Przyjaźń” SA. Wiceminister gospodarki Andrzej Dycha wręczył ją Marcinowi Moskalewiczowi, prezesowi zarządu PERN „Przyjaźń”. Instytucją roku w sektorze energetyki została Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Nagrodę z rąk posła Jarosława Gowina odebrał prof. dr hab. inż. Wojciech Suwała, dziekan Wydziału Energetyki i Paliw AGH.

Na uroczystości wręczenia nagród wystąpił kwartet smyczkowy z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group