Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 3270
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wielkie Forum Energetyczne z nagrodami w Karpaczu

Wiadomości: Karpacz
Sobota, 24 stycznia 2015, 9:08
Aktualizacja: Niedziela, 25 stycznia 2015, 13:36
Autor: Mea
Fot. Archiwum Urzędu Marszałkowskiego
W trzydniowym IX Forum Energetycznym, które kończy się dzisiaj (24.01) bierze udział ok. 600 osób ze sfery biznesu, polityki i środowisk eksperckich z całego świata. Podczas konferencji najlepsze firmy i instytucje w polskim sektorze energetycznym zostały uhonorowane nagrodami. Forum zostało zorganizowane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego i Instytut Studiów Wschodnich.

Na Forum Energetyczne do Karpacza przybyli uczestnicy z wielu krajów, m.in. z: Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii, USA, Indii i Japonii. Byli również członkowie Parlamentu Europejskiego i Parlamentu RP oraz prezes Zarządu Towarowej Giełdy Energii Ireneusz Łazor i brytyjski minister ds. energii w latach 2010-2012 Christopher Huhne.

Spotkanie otworzył Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. Mówił o potrzebie zapewnienia regionowi bezpieczeństwa energetycznego oraz o ochronie środowiska naturalnego. Podkreślał, że cele te można osiągnąć inwestując w nowoczesne technologie oparte na odnawialnych źródłach energii.

Podczas forum nagrodzono najlepsze firmy i instytucje polskiego sektora energetycznego w trzech kategoriach: firma roku, inwestycja roku oraz instytucja roku.

Za najlepszą firmę roku uznany został KGHM Polska Miedź. Wyróżnienie z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego odebrał Ryszard Biernacki, dyrektor naczelny do spraw inżynierii produkcji w KGHM. W kategorii inwestycja roku nagrodę przyznano terminalowi naftowemu w Gdańsku, którego inwestorem jest PERN „Przyjaźń” SA. Wiceminister gospodarki Andrzej Dycha wręczył ją Marcinowi Moskalewiczowi, prezesowi zarządu PERN „Przyjaźń”. Instytucją roku w sektorze energetyki została Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Nagrodę z rąk posła Jarosława Gowina odebrał prof. dr hab. inż. Wojciech Suwała, dziekan Wydziału Energetyki i Paliw AGH.

Na uroczystości wręczenia nagród wystąpił kwartet smyczkowy z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Anzelm B. 24-01-2015 10:03
Oczywiście o bombie neutronowej, czyli mogilnikach KGHM ani mru mru !
~daro... 24-01-2015 11:11
Świta porozdawała sobie nagrody. Na mniejsze firmy, które osiągają sukcesy i ogromny rozwój w dziedzinie energetyki już nie zwracają uwagi. Taka mała firma nigdy nie ma szans na takie nagrody, mimo że musi pokonać więcej trudności aby coś osiągnąć i się rozwijać.
~do daro 24-01-2015 13:13
takie jest życie, im jesteś "mniejszy" tym mniejsze masz szanse i możliwości..co nie zmienia faktu że z mniejszy też ma szanse stać się gigantem.
~ 24-01-2015 18:21
W sali kinowej hotelu Gołębiewski są rozhuśtane, rozklekotane niektóre "fotele".
~gorol 24-01-2015 20:05
Tak plują w tym Wrocławiu na hotel Gołębiewskiego w Karpaczu, tak plują, a teraz widać, że obejść się bez niego nie mogą. Typowa wrocławska schizofrenia. Jak się nie podoba hotel to co wy tam robicie? Rozdawajcie sobie nagrody w cygańskich slumsach na koczowiskach - z tego Wrocław przecież słynie.
~do wyżej 24-01-2015 20:24
Najwięcej gości w Gołębiewskim jest z Wrocławia. Wielokrotnie to widziałem. Taki mają gust mieszkańcy największej wsi Dolnego Śląska. To opluwanie Gołębia to nic innego tylko leczenie własnych kompleksów.
~no no 25-01-2015 12:33
Gowin skończył głupawo z śądami też na tapecie energetyka.Profanacja Karpacza .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group