Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 5151
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Wielkie emocje w Turnieju o Puchar Prezesa UKS "Sokoliki" – fotorelacja z zawodów

Poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 19:57
Aktualizacja: Wtorek, 19 kwietnia 2011, 15:18
Autor: Przemo
Janowice Wielkie: Wielkie emocje w Turnieju o Puchar Prezesa UKS
Fot. użyczone
W minioną niedzielę, 17 kwietnia w Janowicach Wielkich odbył się siatkarski turniej o Puchar Prezesa UKS "Sokoliki". Rekordowo długie zawody zakończyły się triumfem gospodyń, drugie miejsce zajęły zawodniczki Tukana Iwiny, a trzecie Kus–Kus Kamienna Góra.

Siatkarski turniej dziewcząt o Puchar Prezesa UKS "Sokoliki" zorganizowany w hali Gimnazjum w Janowicach Wielkich przyniósł wiele emocji. Imprezę rozpoczęła oficjalna ceremonia przekazania efektownych strojów siatkarskich dla gospodyń, ufundowanych przez Restaurację "Przycup w Dolinie". Uczelniany klub z Janowic Wielkich podpisał dwuletnią umowę sponsorską z właścicielami restauracji z pobliskiego Radomierza. Więcej informacji na temat umowy oraz działalności sekcji siatkarskiej w janowickiej szkole podamy w następnym artykule.

Na zawody do Janowic Wielkich zjechały najlepsze zespoły naszego regionu i trudno było wskazać faworyta. O wyrównanym poziomie może świadczyć chociażby czas, w jakim rozegrano sześć pucharowych spotkań. Zazwyczaj tego typu turniej trwa ok. 4 godzin. Niedzielne zawody rozpoczęte o godz. 10:00 zakończyły się po godz. 17:00, a trenerzy zgodnie przyznali, że nie widzieli jeszcze tak długich zawodów na poziomie uczelnianym. Rywalizacja trwała do dwóch zwycięskich setów i tylko jedno spotkanie rozstrzygnięto w stosunku 2:0. Już na starcie podopieczne trenera Lesińskiego miały trudną przeprawę, gdzie po emocjonującym tie-breaku pokonały na przewagi Tukana Iwiny. W ostatniej serii spotkań młode siatkarki z Rakowic Wielkich, które po dwóch porażkach nie miały już szans na końcowy sukces, pokazały charakter walcząc do samego końca. Niestety podopieczne trenera Dmitrocy nie sprostały rywalkom z gminy Warty Bolesławieckiej, przegrywając po kolejnym tie-breaku. Na zakończenie zawodów spotkały się ekipy UKS-u "Sokoliki" oraz KUS-KUS Kamienna Góra. Po gładkim zwycięstwie w pierwszym secie (25:17) w drugiej partii gospodynie miały zwycięstwo na wyciągnięcie ręki, prowadząc 23:18 straciły 7 pkt. z rzędu i o końcowym sukcesie decydował dodatkowy set. Zawodniczkom z Janowic Wielkich puściły emocje i ze łzami w oczach kończyły mecz, który przegrały 1:2. Jak się jednak okazało po rozegraniu kompletu spotkań o kolejności w tabeli musiał zadecydować układ trójkowy. Zespoły z Janowic Wielkich, Kamiennej Góry oraz Iwin miały na koncie po 2 zwycięstwa i jedną porażkę. W bilansie małych punktów najlepsze okazały się podopieczne trenera Lesińskiego (+8), druga lokatę zajął Tukan Iwiny (-2), a trzecie KUS-KUS (-6).

Wyniki:
UKS "Sokoliki" Janowice Wielkie - UKS Tukan Iwiny 2:1 (23:25, 25:19, 17:15)
KUS-KUS Kamienna Góra - ZSE-T Rakowice Wielkie 2:1 (17:25, 25:18, 15:9)
UKS Tukan Iwiny - KUS-KUS Kamienna Góra 2:1 (25:21, 15:25, 15:5)
UKS "Sokoliki" Janowice Wielkie - ZSE-T Rakowice Wielkie 2:0 (25:10, 25:9)
UKS Tukan Iwiny - ZSE-T Rakowice Wielkie 2:1 (25:11, 16:25, 15:8)
UKS "Sokoliki" Janowice Wielkie - KUS-KUS Kamienna Góra 1:2 (25:17, 23:25, 11:15)

Składy:

UKS "Sokoliki" Janowice Wielkie: Anna Celt, Ilona Puszyk, Anna Cybula, Agnieszka Markowiak, Karolina Rokicka, Paulina Łozowska + rezerwowe. Trener: Piotr Lesiński.

Tukan Iwiny: Urszula Bachusz, Magdalena Bachusz, Kornelia Susło, Patrycja Ciesielska, Jagoda Rusinowicz, Marta Golis, Justyna Mielko. Trener: Waldemar Socha.

KUS-KUS Kamienna Góra: Karolina Pocha, Karolina Zegan, Kinga Kwiatek, Marta Mucha, Joanna Szymik, Magdalena Noskowicz, Emilia Cisek, Angela Maciejewicz, Aleksandra Lipień, Karolina Damasiewicz, Joanna Sipiora. Trener: Marcin Pieńkowski.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych Rakowice Wielkie: Weronika Stefaniak, Natalia Skóra, Małgorzata Skrobuk, Patrycja Gabrysiak, Natalia Kocik, Daria Mikułko oraz Aleksandra Wyka, Monika Klimas, Karolina Szatanik. Trener: Adam Dymitroca.

Klasyfikacja końcowa:
1) UKS "Sokoliki" Janowice Wielkie --4 pkt. (układ trójkowy +8)
2) UKS Tukan Iwiny--------------------4 pkt. (ukł.trójk.-2)
3) KUS-KUS Kamienna Góra-----------4 pkt. (ukł.trójk.-6)
4) ZSE-T Rakowice Wielk--------------0 pkt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group