Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2275
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wielki jubileusz Paki Buziaka

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 27 czerwca 2016, 7:12
Aktualizacja: Sobota, 6 sierpnia 2016, 18:51
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Archiwum Zespołu
W tym roku Paka Buziaka, zespół działający w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze pod opieką Wiesława Kowalewskiego, świętuje 20–lecie swojej artystycznej działalności. Zespół był wielokrotnie nagradzany na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych. Czy w roku pięknego jubileuszu do swoich nagród dołączy laur z Jeleniej Góry?

Paka Buziaka działa w składzie wokalnym oraz instrumentalnym: Malwina Bogdan (skrzypce), Joanna Kowalewska (klarnet), Emilia Kowalewska (obój), Natalia Kowzan (gitara) i Dagmara Witkowska (bas). Utalentowane dziewczyny podbijały serca jury w całej Polsce oraz poza jej granicami zdobywając m.in.: I miejsce na Międzynarodowym Przeglądzie „Folklor Świata”, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „Piosenki Naszych Sąsiadów”, III miejsce i Brązową Łódkę na Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Młodych ”Folkowe Inspiracje Młodzieży” w Łodzi, nagrodę specjalną oraz III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Na językach 2015”, a także I miejsce i nagrodę specjalną na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Lwowskiej w Krakowie, Grand Prix na festiwalu Piosenki Patriotycznej w Żarowie, Grand Prix Festiwalu Piosenki „Przebój z jajem” w Świdnicy, dwukrotną I nagrodę na ogólnopolskim festiwalu „Eko- Song” w Legnicy, Grand Prix Przeglądu Piosenki Turystycznej w Świdnicy, I miejsce i nagrodę publiczności na XV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Turystycznej „Złoty Dreptak” w Zduńskiej Woli, Grand Prix Spotkań z Piosenką Lwowską i Kresowej w Jeleniej Górze.

- Występowaliśmy w wielu miastach i na wielu scenach w Polsce oraz na Ukrainie, w Niemczech. Byliśmy zaproszeni do Austrii, gdzie wystąpiliśmy w Domu Polonii wiedeńskiej oraz Kościele Gwardyjskim w Wiedniu, ale za największe wyróżnienie dla zespołu należy uznać nagrodę na Evergreens Festiwal i współpracę z kompozytorką Katarzyną Gaertner, współpracę studyjną oraz trasę koncertową „Paka Buziaka” promującą płytę „Czar Korzeni”. Naszym niezapomnianym przeżyciem pozostanie koncert w Auli Papieskiej w Sanktuarium w Jasnej Górze oraz występ wokalny na scenie Amfiteatru „1000-lecia” w Opolu (Opole Artis 2015) – wymienia Wiesław Kowalewski.

Przez cały okres swojej artystycznej działalności Paka Buziaka promuje nie tylko swoją placówkę – Młodzieżowy Dom Kultury, ale i Jelenią Górę.

Komentarz autorki:
Tak duża liczba czołowych nagród i zaproszenia w tak niezwykłe miejsca świadczą o tym, że zespół Paka Buziaka z opiekunem Wiesławem Kowalewskim na czele, zasługuje na docenienie przez swoje miasto, z którym się identyfikuje, które promuje swoim talentem i całym sercem. Miejmy nadzieję, że w roku tego pięknego jubileuszu , niezwykłą działalność zespołu zauważą i docenią ci, którzy powinni być z Paki Buziaka dumni – radni i władze Jeleniej Góry.
Angelika Grzywacz- Dudek

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~rysiek w swetrze 27-06-2016 8:47
Brawa...
~? 27-06-2016 9:12
Czy prezydent już złożył gratulacje? A może w ramach jubileuszu kolejny etap likwidacji Mdk -oby nie (apel do radnych). Gratuluję sukcesów i trzymam kciuki za placówkę
~bóbr 27-06-2016 12:32
20 lat działalności artystycznej TO JEST COŚ !!! GRATULACJE !!! ale w tym mieście - to nie o to chodzi ratuszowi .W poprzednim komentarzu czytam,że chcą Was zlikwidować , a to już jest TO , o co ratuszowi chodzi .PAKA trzymajcie się ! Na gratulacje w jeleniej nie czekajcie , bo wiadomo... róbcie swoje,śpiewajcie tam ,gdzie zapraszają ... i gdzie kulturę szanują.
~Anna 27-06-2016 14:24
Gratulacje !!!
~ 27-06-2016 16:21
Natalia jest najlepsza. Brawo.
~jajaja 27-06-2016 17:16
Wszystkie dziewczyny sa wspaniałe a nie tylko Natalia a tak prawdę mówiąc to najlepszy jest Pan Wiesław.!!!!
~$$ $ 27-06-2016 21:58
brawo dla 5!!! /Jak 5 palców u ręki/ wspaniałych dziewczyn !!!
~JAJCASZ 28-06-2016 0:01
Wieczne dziewczyny. Coś w rodzaju lokalnych gwiazd jak M. Rodowicz, H Frąckowiak, U. Sipińska... Może by i jakoś to było, ale ta d...lna nazwa. PAKA BUZIAKA...
~lol 28-06-2016 15:08
do'' jajcaża'', o godzinie 00.o1 to trudno o mądry komentarz ,napisałeś co chciałeś ,tylko nie wiem kto tu bardziej d...lny ty- czy ta nazwa, a skoro ten zespół dziewczyn wieczny, to tylko pozazdrościć takiej ponadczasowości. Wieczne miasto . wieczne dziewczyny , jest super i nie piszę tego o północy.lol
~czyteniczka 28-06-2016 15:48
Brawo dziewczyny! Gratulacje dla instruktora! miałam okazję nie jeden raz słyszeć zespół na scenie, wywarł na mnie ogromne wrażenie. Byle tak dalej!!
~Autor_nieznany 28-06-2016 15:54
Buziaki dla całej Paki ;) gratulacje!!!
~. 5-08-2016 22:57
Jeżeli już się pisze artykuł to przynajmniej zadbajcie o to żeby imiona się zgadzały... To nie jest Janina a Malwina..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group