Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5374
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielki jubileusz Paki Buziaka

Poniedziałek, 27 czerwca 2016, 7:12
Aktualizacja: Sobota, 6 sierpnia 2016, 18:51
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Wielki jubileusz Paki Buziaka
Fot. Archiwum Zespołu
W tym roku Paka Buziaka, zespół działający w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze pod opieką Wiesława Kowalewskiego, świętuje 20–lecie swojej artystycznej działalności. Zespół był wielokrotnie nagradzany na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych. Czy w roku pięknego jubileuszu do swoich nagród dołączy laur z Jeleniej Góry?

Paka Buziaka działa w składzie wokalnym oraz instrumentalnym: Malwina Bogdan (skrzypce), Joanna Kowalewska (klarnet), Emilia Kowalewska (obój), Natalia Kowzan (gitara) i Dagmara Witkowska (bas). Utalentowane dziewczyny podbijały serca jury w całej Polsce oraz poza jej granicami zdobywając m.in.: I miejsce na Międzynarodowym Przeglądzie „Folklor Świata”, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „Piosenki Naszych Sąsiadów”, III miejsce i Brązową Łódkę na Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Młodych ”Folkowe Inspiracje Młodzieży” w Łodzi, nagrodę specjalną oraz III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Na językach 2015”, a także I miejsce i nagrodę specjalną na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Lwowskiej w Krakowie, Grand Prix na festiwalu Piosenki Patriotycznej w Żarowie, Grand Prix Festiwalu Piosenki „Przebój z jajem” w Świdnicy, dwukrotną I nagrodę na ogólnopolskim festiwalu „Eko- Song” w Legnicy, Grand Prix Przeglądu Piosenki Turystycznej w Świdnicy, I miejsce i nagrodę publiczności na XV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Turystycznej „Złoty Dreptak” w Zduńskiej Woli, Grand Prix Spotkań z Piosenką Lwowską i Kresowej w Jeleniej Górze.

- Występowaliśmy w wielu miastach i na wielu scenach w Polsce oraz na Ukrainie, w Niemczech. Byliśmy zaproszeni do Austrii, gdzie wystąpiliśmy w Domu Polonii wiedeńskiej oraz Kościele Gwardyjskim w Wiedniu, ale za największe wyróżnienie dla zespołu należy uznać nagrodę na Evergreens Festiwal i współpracę z kompozytorką Katarzyną Gaertner, współpracę studyjną oraz trasę koncertową „Paka Buziaka” promującą płytę „Czar Korzeni”. Naszym niezapomnianym przeżyciem pozostanie koncert w Auli Papieskiej w Sanktuarium w Jasnej Górze oraz występ wokalny na scenie Amfiteatru „1000-lecia” w Opolu (Opole Artis 2015) – wymienia Wiesław Kowalewski.

Przez cały okres swojej artystycznej działalności Paka Buziaka promuje nie tylko swoją placówkę – Młodzieżowy Dom Kultury, ale i Jelenią Górę.

Komentarz autorki:
Tak duża liczba czołowych nagród i zaproszenia w tak niezwykłe miejsca świadczą o tym, że zespół Paka Buziaka z opiekunem Wiesławem Kowalewskim na czele, zasługuje na docenienie przez swoje miasto, z którym się identyfikuje, które promuje swoim talentem i całym sercem. Miejmy nadzieję, że w roku tego pięknego jubileuszu , niezwykłą działalność zespołu zauważą i docenią ci, którzy powinni być z Paki Buziaka dumni – radni i władze Jeleniej Góry.
Angelika Grzywacz- Dudek

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group