Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5003
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wielka wpadka złodziejskiej szajki

Wiadomości: DOLNY ŚLĄSK
Niedziela, 19 października 2008, 17:59
Aktualizacja: 17:59
Autor: TEJO
Co najmniej 50 przestępstw – włamań do hurtowni i sklepów w województwie dolnośląskim, wielkopolskim i opolskim – ma na swoim koncie szajka przestępców zatrzymana przez policję. W ręce stróżów prawa wpadło osiem osób. Grozi im kara do ośmiu lat więzienia.

Grupa działała na terenie co najmniej trzech województw: dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego. Sprawcy włamywali się do hurtowni i placówek handlowo – usługowych, plądrując głównie pomieszczenia biurowe. Ich łupem padały pieniądze oraz wszelkie przedmioty wartościowe, m.in. laptopy, aparaty fotograficzne, telefony komórkowe czy elektronarzędzia.

Efektem prowadzonych przez policję dolnośląską działań było zebranie materiału dowodowego dającego podstawy do zatrzymania podejrzewanych. Policjanci zatrzymali osiem osób (6 mężczyzn i 2 kobiety, w tym nieletnią) w wieku 16 – 35 lat. Podział ról w grupie był ściśle określony. Jedni zajmowali się rozpoznaniem obiektów, inni dokonywali włamań, a pozostali upłynniali skradziony towar.

Akcja związana z zatrzymaniami została przeprowadzona w jednym dniu. W miejscach zamieszkania podejrzanych policjanci znaleźli i zabezpieczyli przedmioty pochodzące z przestępstw, m.in. pieniądze (kilka tysięcy złotych), dwa laptopy, kilkanaście telefonów komórkowych, kilkadziesiąt sztuk elektronarzędzi (m.in. wiertarki, wiertarko-wkrętarki, szlifierki), nawigację samochodową GPS oraz narzędzia służące do popełniania przestępstw.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, natomiast nieletnia została zatrzymana w policyjnej izbie dziecka. Policjanci zajmujący się tą sprawą na chwilę obecną udowodnili zatrzymanym co najmniej 50 tego typu przestępstw.

Funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności ich przestępczej działalności, bowiem podejrzewają, że dokonanych przez nich przestępstw może być więcej i że sprawcy mogli działać również w innych regionach kraju. Część z podejrzanych była już wcześniej notowana za włamania, kradzieże i rozboje. Teraz za czyny których się dopuścili, w zależności od roli w przestępczym procederze, grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

piipi 19-10-2008 18:26
..jestem ciekawa,kto..NIELETNIA uczyl fachu zlodziejskiego ?.
~ 19-10-2008 20:43
GROZI IM ??? CHCIAłBYM PRZECZYTAć żE ZOSTALI SKAZANI NA 5 CZY 10 LAT WIęZIENIA ALE Z OBOWIąZKIEM PRACY JEST TAK DUżO DO ZROBIENIA.PO CO TE 2 CZY 3 LATA SLEDZTWA TERAZ TO JEST CHYBA NIE KARA SKORO PRZESTęPCY CZUJą SIę BEZKARNIE.STRACH WYJśC Z DOMU. GDZIE śWIęTE PRAWO WłASNOśCI - BAC SIę O SAMOCHóD NA PARKINGU,BAć SIę JECHAć SAMOCHODEM BO PIJACY ,BAć SIę COKOLWIEK ZROBIć BO CO NIE PILNOWANE TO SKRADZIONE
HankaOdRumcajsa 20-10-2008 10:03
...bravo dla policji!!!!! Ale że tam jeszcze nieletnia była...
~x do piipi 20-10-2008 16:23
Pippi jednak masz fobię.
basia666_66 20-10-2008 22:13
grozi !!!to nie znaczy że tyle dostaną

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group