Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 4341
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Wielka wpadka złodziejskiej szajki

Niedziela, 19 października 2008, 17:59
Aktualizacja: 17:59
Autor: TEJO
Co najmniej 50 przestępstw – włamań do hurtowni i sklepów w województwie dolnośląskim, wielkopolskim i opolskim – ma na swoim koncie szajka przestępców zatrzymana przez policję. W ręce stróżów prawa wpadło osiem osób. Grozi im kara do ośmiu lat więzienia.

Grupa działała na terenie co najmniej trzech województw: dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego. Sprawcy włamywali się do hurtowni i placówek handlowo – usługowych, plądrując głównie pomieszczenia biurowe. Ich łupem padały pieniądze oraz wszelkie przedmioty wartościowe, m.in. laptopy, aparaty fotograficzne, telefony komórkowe czy elektronarzędzia.

Efektem prowadzonych przez policję dolnośląską działań było zebranie materiału dowodowego dającego podstawy do zatrzymania podejrzewanych. Policjanci zatrzymali osiem osób (6 mężczyzn i 2 kobiety, w tym nieletnią) w wieku 16 – 35 lat. Podział ról w grupie był ściśle określony. Jedni zajmowali się rozpoznaniem obiektów, inni dokonywali włamań, a pozostali upłynniali skradziony towar.

Akcja związana z zatrzymaniami została przeprowadzona w jednym dniu. W miejscach zamieszkania podejrzanych policjanci znaleźli i zabezpieczyli przedmioty pochodzące z przestępstw, m.in. pieniądze (kilka tysięcy złotych), dwa laptopy, kilkanaście telefonów komórkowych, kilkadziesiąt sztuk elektronarzędzi (m.in. wiertarki, wiertarko-wkrętarki, szlifierki), nawigację samochodową GPS oraz narzędzia służące do popełniania przestępstw.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, natomiast nieletnia została zatrzymana w policyjnej izbie dziecka. Policjanci zajmujący się tą sprawą na chwilę obecną udowodnili zatrzymanym co najmniej 50 tego typu przestępstw.

Funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności ich przestępczej działalności, bowiem podejrzewają, że dokonanych przez nich przestępstw może być więcej i że sprawcy mogli działać również w innych regionach kraju. Część z podejrzanych była już wcześniej notowana za włamania, kradzieże i rozboje. Teraz za czyny których się dopuścili, w zależności od roli w przestępczym procederze, grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group