Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 4590
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wielka sztuka za kulisami

Środa, 16 lipca 2008, 15:27
Aktualizacja: 16:35
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wielka sztuka za kulisami
Fot. TEJO
Już tylko trzy dni pozostały do premiery przedstawienia „Z księgi kolorów” przygotowywanego na scenie Teatru Jeleniogórskiego im. Norwida. Młodzi aktorzy, którzy grają w spektaklu, doskonalą poszczególne sceny.

Codziennie odbywają się intensywne próby, aby do soboty dograny był każdy detal. Spektakl ze wszystkich stron ogląda Tadeusz Wnuk, aktor Teatru Jeleniogórskiego, który czuwa nad spójnością całości. Wraz z nim efekty swojej pracy mogą docenić instruktorzy: Grażyna Tabor (reżyserka), Koryna Wnuk oraz Jackowie Paruszyński i Grondowy.

A jest za co już bić brawo, bo młodzi aktorzy perfekcyjnie opanowali epizody antyku, średniowiecza oraz baroku. Sztuka już robi wrażenie. Udało nam się podpatrzeć, jak przebiega spektakl za kulisami. Tu wszystko musi być w największym porządku. Podczas spektaklu młodzi ludzie kilkukrotnie się przebierają i nie mają na to zbyt wiele czasu, bo całość jest bardzo dynamiczna.
Jest dużo bieganiny, ale zorganizowanej. Adepci sceny poddali się teatralnej dyscyplinie i zachowują się niemal jak profesjonaliści.

Do wyćwiczenia pozostaje jedynie epizod z tangiem. Nad tym młodzi ludzie pracowali dziś. Grażyna Tabor i Koryna Wnuk wymyśliły bardzo ciekawą choreografię. Dziewczęta tańczą z… krzesłami. Pojawiają się czerwone piórka i róże, a wszyscy występują w czerni z akcentami czerwieni: krawaty (panowie), dodatki do garderoby (panie).

Przypominamy i zapraszamy jednocześnie wszystkich zainteresowanych na premierę „Z księgi kolorów”. To już w sobotę, 19 lipca, o godz. 18 w gmachu TJ. Powtórka następnego dnia o tej samej porze. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group