Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 4066
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Jeleniej Górze rusza już w czwartek

Środa, 9 stycznia 2013, 7:11
Aktualizacja: 16:01
Autor: Mea
Występy uczniów dwóch jeleniogórskich szkół muzycznych zainaugurują jutro (10 stycznia) o godz. 18.00 w Filharmonii Dolnośląskiej tegoroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. – Wstęp na koncert jest wolny, a podczas jego trwania odbędzie się zbiórka pieniędzy i licytacje. W piątek będziemy zbierać datki w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych na terenie naszego miasta – informuje Paweł Bigus, szef sztabu WOŚP ze Stowarzyszenia Młodzieży All–Ternatywa. To tylko jedna z inicjatyw.

W programie koncertu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Jeleniej Górze-Cieplicach: Claude Debus – Arabesca, Pieter van der Staak – Zapateado, J. S. Bach - Preludium c-moll z DWK, W. Moszkow - Taniec węgierski, Harry Breuer - Mallets a'lla Zurke, Marcos V. Gregorio - "Ahinama", Astor Piazzola – Tango, Irving Berlin - Cheek too check.

- Podczas koncertu będziemy licytować karnet do SPA i na basen w Pałacu i Hotelu Wojanów, bombkę od jeleniogórskiej policji z wizerunkiem Komisarza Lwa, zdjęcie jeleniogórskiego fotografa Roberta Witakowskiego z piękną panoramą naszego miasta, fotografie z wizerunkiem Jurka Owsiaka i jego podpisem, podwójne zaproszenia do Teatru im. C.K. Norwida na znakomity spektakl „Sługa dwóch panów” oraz różnorodne gadżety z Fundacji WOŚP w postaci koszulek, kubków itp. – wymienił Paweł Bigus.

A w niedzielę (13 stycznia) 330 wolontariuszy, z tego ok. 100 harcerzy o godz. 8.00 wyruszy na główne ulice i tereny otwarte wszystkich osiedli Jeleniej Góry. Każdy będzie posiadał identyfikator z imieniem, nazwiskiem, adresem i zdjęciem oraz charakterystyczną puszkę z logiem XXI Finału WOŚP. Liczenie zebranych pieniędzy będzie odbywać się w dwóch sztabach: Stowarzyszenia Młodzieży All-Ternatywa oraz Karkonoskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego.

– Dostaliśmy również zgodę na zbieranie datków w hipermarkecie Tesco. Ponadto zorganizowaliśmy zbiórkę krwi, która będzie prowadzona w niedzielę od godz. 12.00 do 16.00 w busie na placu Ratuszowym - podkreślił szef sztabu SM All-Ternatywa.
Licytacje odbędą się również w niedzielę na placu Ratuszowym między koncertami Sumptuastic (g.15.10), Don’t Panic (g.17.00), Paihivo (g.18.10). – Wylicytować będzie można piłkę z autografami piłkarzy ręcznych z drużyny Vive Targi Kielce, zaproszenie na lot szybowcem, jedyną w Jeleniej Górze koszulkę z wizerunkiem Alberta Einstaina, których fundacja wyprodukowała 1000 sztuk na akcję w całej Polsce oraz wiele innych przedmiotów z WOŚP – dodał.

Sztab harcerzy zaplanował wiele atrakcji dla starszych i młodszych. O godz. 12.00 w rynku ruszy fabularna Fotogra dla dzieci. – Na podstawie starych fotografii naszego miasta, uczestnicy gry będą musieli odnaleźć miejsca, które na nich się znajdują. Poza tym będzie loteria fantowa, podczas której każdy kto kupi los wygra nagrodę, m.in. wyroby z plastiku, maskotki, wejściówki do teatru, bony do pizzerii Gazownia oraz różne firmowe gadżety – mówiła Anna Kotarba ze sztabu Karkonoskiego Hufca ZHP.

– O godz. 13.00 chcemy ustanowić jeleniogórski rekord gitarowy. Na portalu społecznościowym Facebook poprzez głosowanie został wybrany utwór „Wehikuł czasu” zespołu Dżem, który na placu Ratuszowym liczymy, że zagra ok. 100 gitarzystów – dodała.
Również harcerze otrzymali dary, które zostaną wylicytowane w jeleniogórskim rynku. – Będą to m.in.: czerwony sweter prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły, koszyk produktów dolnośląskich od Jerzego Pokoja- przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, obiad dla dwóch osób z posłanką Zofią Czernow w Staniszowskim Pałacu na Wodzie, maskotka od straży pożarnej oraz dzień spędzony w siedzibie straży pożarnej, by móc zobaczyć ich pracę – mówiła druhna Anna Kotarba.

Wolontariusze sztabu Karkonoskiego Hufca ZHP zakończą zbieranie pieniędzy o godz. 20.00, kiedy zostanie wypuszczone „Światełko do Nieba”. A tuż po nim zagra gwiazda wieczoru - Leniwiec. Natomiast wolontariusze ze sztabu SM All-Ternatywa będą zbierać datki do godz. 22.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group