Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7288
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wielka architektura w Dworze Czarne

Czwartek, 30 września 2010, 9:13
Aktualizacja: 9:14
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wielka architektura w Dworze Czarne
Fot. TEJO
Do 6 października w renesansowym dworze na osiedlu Czarne można oglądać wystawę prezentującą największe dokonania krakowskiej pracowni architektonicznej Ingarden & Ewy Architekci. Na 5 X zapowiedziano otwartą debatę o rodzimej architekturze.

Ekspozycję można było przez krótki czas obejrzeć w Książnicy Karkonoskiej podczas debaty z Krzysztofem Ingardenem w ramach Karkonoskiego Salonu Architektury. Plansze trafiły teraz do dworu Czarne przy ul. Strumykowej 2 w Jeleniej Górze.

Na ekspozycję zaprasza Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP Oddział w Jeleniej Górze oraz Fundacja Kultury Ekologicznej w Jeleniej Górze. Plansze można oglądać do 6 października 2010 roku w godzinach od 10:00 do 18:00 za wyjątkiem poniedziałków – informuje Maciej Jakubiec z jeleniogórskiego oddziału SARP.

Wśród prezentowanych prac będzie można obejrzeć m.in. Centrum Kongresowe w Krakowie, Pawilon Wystawowo-Informacyjny „Wyspiański 2000” w Krakowie, Muzeum Manggha w Krakowie, Polski Pawilon EXPO 2005 w Aichi / Japonia oraz Ambasadę Polską w Tokio. Za projekty m.in. tych obiektów krakowscy architekci, Krzysztof Ingarden i Jacek Ewy otrzymali w 2009 r. Honorową Nagrodę SARP. Bliższych informacji na temat możliwości zwiedzenia wystawy udziela Zbigniew Borowski z Fundacji Kultury Ekologicznej tel. 509 908 813.

Pod koniec trwania wystawy, 5 października we wtorek o godz. 18:00 w dworze Czarne organizatorzy przewidują otwartą debatę na temat kondycji rodzimej architektury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group