Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5597
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Większa presja na wędkarzy

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 27 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 27 czerwca 2006, 11:05
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM
Fot. Arek
Jak w czasach PRL wędkujący na rzekach granicznych czy polujący w strefie nadgranicznej muszą się od tego tygodnia zgłaszać do straży granicznej. Rozporządzenie w tej sprawie wydał minister spraw wewnętrznych – doniosło Polskie Radio Wrocław.

Nowe rozporządzenie nakazuje zgłaszać chęć wyjścia na ryby na graniczną Nysę Łużycką czy Izerę co najmniej na 24 godziny przed wyprawą. Jeszcze gorzej jak wędkarze mają myśliwi, którzy muszą zgłaszać na dobę wcześniej chęć polowania nie tylko przy samej granicy, ale w całej strefie nadgranicznej. W takiej strefie jest np. niemal cały powiat kamiennogórski.

Porucznik Joanna Woźniak z Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej mówi, że nie trzeba składać żadnych pism, wystarczy telefonicznie zgłosić się do komendanta odpowiedniej placówki straży granicznej. Ich wykaz jest dostępny m.in. w internecie.

Zgodnie z prawem strefa nadgraniczna obejmuje cały obszar gmin przyległych do granicy państwowej. Jeżeli szerokość strefy nadgranicznej nie osiąga w ten sposób 15 km, włącza się do strefy również obszar gmin bezpośrednio sąsiadujących z gminami przyległymi do granicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~XxX 27-06-2006 21:41
kolejny chory wymysł naszego państwa. Nie długo idąc do pracy trzeba będzie to zgłośić na 24 H przed. PAŃSTWO POLICYJNE!!!!!!!
~mieszczuch 27-06-2006 21:58
Jak to się ma do zasad unijnych, Nie jestem podróżnikiem, ale nie wyobrażam sobie takiej sytuacji we Francji. Szczególnie w stosunku do wędkarzy. "Strefa nadgraniczna" to mi przypomina rygory jakie nalezało przestrzegać w latach 40, 50-tych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group