Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 9236
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Większa presja na wędkarzy

Wtorek, 27 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 27 czerwca 2006, 11:05
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM
Jelenia Góra: Większa presja na wędkarzy
Fot. Arek
Jak w czasach PRL wędkujący na rzekach granicznych czy polujący w strefie nadgranicznej muszą się od tego tygodnia zgłaszać do straży granicznej. Rozporządzenie w tej sprawie wydał minister spraw wewnętrznych – doniosło Polskie Radio Wrocław.

Nowe rozporządzenie nakazuje zgłaszać chęć wyjścia na ryby na graniczną Nysę Łużycką czy Izerę co najmniej na 24 godziny przed wyprawą. Jeszcze gorzej jak wędkarze mają myśliwi, którzy muszą zgłaszać na dobę wcześniej chęć polowania nie tylko przy samej granicy, ale w całej strefie nadgranicznej. W takiej strefie jest np. niemal cały powiat kamiennogórski.

Porucznik Joanna Woźniak z Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej mówi, że nie trzeba składać żadnych pism, wystarczy telefonicznie zgłosić się do komendanta odpowiedniej placówki straży granicznej. Ich wykaz jest dostępny m.in. w internecie.

Zgodnie z prawem strefa nadgraniczna obejmuje cały obszar gmin przyległych do granicy państwowej. Jeżeli szerokość strefy nadgranicznej nie osiąga w ten sposób 15 km, włącza się do strefy również obszar gmin bezpośrednio sąsiadujących z gminami przyległymi do granicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1000
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group