Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 2878
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Większa kasa dla pana starosty

Wtorek, 1 lipca 2008, 13:44
Aktualizacja: 13:45
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Większa kasa dla pana starosty
Po podwyżce starosta powiatu będzie zarabiał więcej od prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego.
Fot. AGA
Radni powiatu jeleniogórskiego dorzucili staroście Jackowi Włodydze 1.860 złotych do pensji. Od lipca samorządowiec będzie zarabiał 11.740 złotych brutto. Jednak nie była to decyzja jednogłośna. Klub radnych PiS był przeciwko.

Radni Prawa i Sprawiedliwości argumentowali, że starosta Włodyga nie robi nic, za co należałoby go nagrodzić. Eugeniusz Kleśta wystąpił nawet do radnych PO, aby ci nie popierali decyzji urągającej innym pracownikom starostwa, którzy pracują za pensje wynoszące połowę kwoty podwyżki, jaką dostał ich szef.

– Drastyczne spada kwota uzyskiwana z unijnych funduszy – wyjaśna radny Kleśta. – Poprzednik, starosta Ryszard Broll, trzymał fundusz płac w ryzach, za Jacka Włodygi wzrósł prawie trzykrotnie. Zastępca zarabia prawie 9 tysięcy złotych, etatowy członek zarządu ponad osiem tysięcy złotych. Tymczasem starostwo żyje z kredytów i wyemitowanych obligacji i co roku zadłuża się coraz bardziej. Ponosi chociażby podwójne koszty utrzymania budynków, starych i nowych na ulicy Podchorążych.

List nie przekonał radnych z PO i zagłosowali razem z lewicą na korzyść starosty Włodygi. Za przyznaniem podwyżki było 13 radnych przeciwko 4 radnych PiS.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
101
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group