Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 6636
Zalogowanych: 33
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Więcej pieniędzy na „Aktywny Dolny Śląsk”

Piątek, 29 marca 2019, 12:18
Aktualizacja: Sobota, 30 marca 2019, 5:39
Autor: WAC
Region: Więcej pieniędzy na „Aktywny Dolny Śląsk”
Fot. UMWD
Rusza tegoroczna, już czwarta, edycja dolnośląskiego budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Kwota przeznaczona w tym roku na ten cel została zwiększona i wynosi 1,35 miliona złotych.

Teraz program został rozszerzony i obejmie nie tylko projekty sportowe, turystyczne i kulturalne, ale również wspierające działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, działania na rzecz seniorów i rozwój rzemiosła. Zgłoszony projekt powinien dotyczyć zadań własnych i kompetencji województwa, ale nie może mieć charakteru inwestycyjnego lub infrastrukturalnego;

Program został podzielony na 5 subregionów: jeleniogórski, legnicki, wałbrzyski, wrocławski oraz miasto Wrocław, a każdy z nich będzie dysponować pulą 270 tysięcy złotych. Wnioski będzie można składać przez pierwsze dwa tygodnie kwietnia. Następnie organizator daje sobie czas na przyjmowanie ewentualnych odwołań, a między 13 a 26 maja odbędzie się głosowanie nad projektami, które przeszły weryfikację formalną. Rozstrzygnięcie głosowania planowane jest na przełom maja i czerwca.

W drugim etapie zwycięskie pomysły z pierwszego etapu zostaną zlecone do realizacji organizacjom pozarządowym jako zadania publiczne. Ogłoszenie otwartego konkursu ofert nastąpi między 3 a 23 czerwca, a bezpośrednio potem nastąpi ich weryfikacja i rozstrzygnięcie konkursu, które zaplanowano na 7 lipca. Do końca roku będzie czas na zrealizowanie dofinansowanego zadania.

W ubiegłorocznej edycji tego programu Dolnoślązacy mogli głosować na 151 przedsięwzięć zgłaszanych z terenu całego regionu. W sumie oddano niemal 40 tysięcy głosów, czyli 3 razy więcej niż rok wcześniej.

Tegoroczny budżet to trzy dotychczasowe obszary tematyczne: sport i kultura, na które przeznaczyliśmy po 400 tysięcy złotych oraz turystyka z pulą 200 tysięcy złotych – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski. - Nowymi obszarami, w ramach których można będzie składać projekty, będą działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, rozwój społeczeństwa obywatelskiego i działania na rzecz seniorów. W każdym z nich do dyspozycji jest po 100 tysięcy złotych. Natomiast na rozwój rzemiosła przekażemy 50 tysięcy złotych. Każdy projekt może liczyć na maksymalne dofinansowanie do 20 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

komentarz usunięty
SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
908
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group