Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 6183
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Więcej o Igrzyskach Polonijnych w Kotlinie Jeleniogórskiej

Piątek, 25 października 2013, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: UM
– XI Zimowe Igrzyska Polonijne – Karkonosze 2014 odbędą się w dniach 23.02. – 2.03. 2014 r., a ich gospodarzem będzie Jelenia Góra, przy czym program zawodów zostanie rozpisany na wszystkie te miejscowości Kotliny Jeleniogórskiej, które posiadają niezbędne urządzenia sportowe. Tylko zawody łyżwiarskie odbędą się poza Kotliną – informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

Łączny koszt igrzysk to ok. 1.4 mln zł, z czego ok. 400 tys. zł wyłoży województwo dolnośląskie, pozostałe koszty pokrywane są z wpłat uczestników lub z dofinansowania patrona Igrzysk, Senatu RP, resortu sportu i in. Sama Jelenia Góra wpłaci ok. 120 tys. zł. Po 50 tys. dołożą Szklarska Poręba i Karpacz.

W Szklarskiej Porębie odbędą się m.in.: narciarstwo biegowe i biathlon, w Karpaczu – carving, saneczkarstwo i snowboard. W Świdnicy – hokej na lodzie.
– Nie jest wykluczone – powiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, że dwie konkurencje odbywać się będą w czeskim Jabloncu. Byłyby to wielobój łyżwiarski i short-track. Ta decyzja jednak jeszcze nie zapadła.

W Jeleniej Górze obędzie się z pewnością nordic walking (niektóre z konkurencji w tej dyscyplinie – także w Szklarskiej Porębie i Karpaczu).

- Będziemy – jako Jelenia Góra - organizatorami uroczystości otwarcia Olimpiady, co z promocyjnego punktu widzenia jest niezwykle istotne – podkreślał M. Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group