Zalogowanych: 6

Jelenia Góra: Wicelider mocniejszy

Sobota, 18 lutego 2023, 17:40
Aktualizacja: 17:41
W sobotnie południe (18.02) w hali Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze koszykarki Wichosia podejmowały MUKS Poznań. Podopieczne Rafała Sroki długo dotrzymywały kroku faworytkom, ale w drugiej połowie przyjezdne kontrolowały przebieg meczu.

Początek meczu należał do przyjezdnych - w 6. minucie było 2:10, ale jeleniogórzanki poderwały się do walki i na 39 sekund przed końcem pierwszej kwarty prowadziły 15:13. W drugiej odsłonie trwała wyrównana walka. Przed przerwą było jedynie 30:31, ale do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 32:36. Po zmianie stron poznanianki zwiększały przewagę. W 26. minucie było już 39:49, ale miejscowe nie pozwalały na zbyt wiele i w 28. minucie było jedynie 46:51. Przed decydującą kwartą MUKS ponownie odskoczył i było 46:55. W ostatniej odsłonie wiceliderki punktowały po kolejnych błędach w rozegraniu i w. 34. minucie było już 46:64. W końcówce Wichoś poprawił swój bilans punktowy i mecz zakończył się wynikiem 62:73.

Isands Wichoś Jelenia Góra - MUKS Poznań 62:73 (15:15, 17:21, 14:19, 16:18)

Wichoś: Koc 22, Szloser 17, Lorenz 9, Lipniacka 7, Feja 4, Prokop 3, Warsińska, Kwietoń, Pawlukiewicz.
MUKS: Klatt 19, Batura 13, Dymała 11, Burzyńska 11, Błaszczak 6, Nilsson 5, Sobańska 4, Piotrowska 4, Winkel, Kasztelan.