Niedziela, 1 sierpnia
Imieniny: Nadii, Piotra
Czytających: 6482
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Weekend kontrolowany

Czwartek, 23 czerwca 2011, 7:46
Aktualizacja: 10:55
Autor: Angela
Jelenia Góra/region: Weekend kontrolowany
Fot. Archiwum
Przez cały długi czerwcowy weekend jeleniogórscy mieszkańcy i turyści mogą spodziewać się wzmożonych patroli policyjnych, które będą czuwały nad ich bezpieczeństwem. Na drogach funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na nietrzeźwych kierujących, sprawdzą też uprawnienia do kierowania oraz stan techniczny pojazdów.

Długie weekendy to czas, kiedy wielu ludzi planuje wyjazdy do rodziny czy przyjaciół, w Polsce lub zagranicą. Policjanci będą więc czuwać, by wszyscy bezpiecznie dotarli do celu.

W tych dniach na drogach regionu pojawi się więcej patroli wydziału ruchu drogowego, które szczególnym nadzorem obejmą krajową „trójkę” w kierunku Szklarskiej Poręby, drogę w kierunku Karpacza, ale i inne drogi na terenie powiatu jeleniogórskiego.

- Funkcjonariusze, którzy będą pełnić służbę w tych dniach będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów oraz wyposażenie. Będą też reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. Ponadto będą służyć pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym. Pracę policjantów wspomagać będzie fotoradar oraz video rejestrator. Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę i zdjęcie nogi z gazu – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policja apeluje też do osób, które planują wyjazd, by nie pozostawiały bez nadzoru mieszkań, toreb, bagaży czy dokumentów.

- Aby zapobiec kradzieżom i innym przestępstwom policjanci w tych dniach będą pełnić wzmożone służby patrolowe. Jednak każdy z nas może i powinien zadbać o swoje mienie. Jeżeli mieszkania nie posiadają elektronicznych czy mechanicznych zabezpieczeń warto poprosić sąsiadów, aby zwrócili na nie uwagę podczas Państwa nieobecności – mówi Edyta Bagrowska.

Policja podaje też kilka wskazówek na bezpieczny wyjazd. Najważniejsze z nich to dokładne zaplanowanie trasy i miejsc odpoczynku, jazda po drogach głównych, parkowanie w miejscach strzeżonych lub oświetlonych i nie pozostawianie w samochodzie w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, które mogą być przyczyną włamania do auta. Warto też zaplanować wyjazd w dzień, a w przypadku kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa czy wykroczenia nie należy pozostawać obojętnym. Alarmowy numer policji to 997.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group