Czytających: 13288

Wrocław: Ważne zwycięstwo we Wrocławiu!

Sobota, 29 kwietnia 2023, 11:57
Aktualizacja: 12:19
Szczypiornistki Karkonoszy zgarnęły 3 punkty w stolicy Dolnego Śląska. W meczu 21. kolejki I ligi (gr. B) podopieczne Dili Samadovej wygrały ze Śląskiem 26:24 i najprawdopodobniej zapewnią sobie 4. miejsce na koniec sezonu.

Zespół Śląska po kiepskim początku sezonu z każdym meczem spisywał się coraz lepiej i przed konfrontacją z jeleniogórzankami, tracił jedynie 4 "oczka" do biało-niebieskich. W związku z tym dla końcowego układu tabeli był to ważny mecz, który - jak się okazało - wygrały Karkonosze. Początek meczu należał do miejscowych, które prowadziły 6:2, 11:8 i 13:10, ale przed przerwą przyjezdne doprowadziły do remisu 13:13. W drugiej połowie, od stanu 16:15 jeleniogórzanki zdobyły 5 bramek z rzędu i zrobiło się 16:20, jednak wrocławianki też się nie poddały i na kwadrans przed końcem spotkania był remis 21:21. Jeszcze na 5 minut przed ostatnią syreną był remis 24:24, ale zwyciężyło doświadczenie biało-niebieskich i mecz zakończył się wynikiem 24:26.

Śląsk Wrocław Handball – MKS Karkonosze Jelenia Góra 24:26 (13:13)

Śląsk: Lipiec, Glabik – Szajek 5, Fryśna 5, Przewdzięk 4, Łuszczyńska 4, Kruk 3, Wałowska 1, Klimaszewska 1, Michalak 1, Pytel, Drochlińska, Stokowiecka.
Karkonosze: Wierzbicka – Mazurkiewicz 8, Jarosz 5, Załoga 5, Gałuszka 4, Wołoszczak 3, Kobzar-Witczak 1, Los.
Czerwone kartki: Wałowska (52’, Śląsk), Gałuszka (60’, Karkonosze)
Kary: 10 minut (Śląsk) – 6 minut (Karkonosze)
Sędziowali: Tomasz Rosik, Przemysław Stężowski (Lubin).
Widzów: 150.

Za tydzień (6 maja) ostatnie spotkanie w sezonie 2022/2023 - Karkonosze przy Złotniczej podejmą Start Pietrowice Wielkie. Mecz rozpocznie się o godz. 17:00.