Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 5367
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Warsztatowe eksperymenty

Poniedziałek, 19 listopada 2018, 11:09
Aktualizacja: Wtorek, 20 listopada 2018, 6:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Warsztatowe eksperymenty
Fot. Przemek Kaczałko
W Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze czynna jest wystawa czasową, będącą efektem Dolnośląskich Warsztatów Szkła Artystycznego "Eksperyment". Dzieła młodych artystów można podziwiać do 20 grudnia.

Na parterze Muzeum Karkonoskiego można oglądać wystawę poplenerową. Udział w warsztatach brali artyści: Kalina Bańka, Katarzyna Harasym, ILLOLA (Patrik Illo, Aleksandra Stencel), Mariusz Łabiński, Ryszard Więckowski, Igor Wójcik i Magdalena Wodarczyk, a także studenci: Joanna Bujak, Klaudia Dobek, Dominika Łaska, Emilia Marcjasz, Katarzyna Pilic i Aneta Kilińska. Kuratorem wystawy jest Mariusz Łabiński.

Warsztaty były realizowane pod koniec minionych wakacji i miały miejsce w Piechowicach, Szklarskiej Porębie oraz w Desnej (Czechy).

Ten region był światową wizytówką szkła - podkreślił kurator wystawy. - Byliśmy w Hucie Julia w Piechowicach, czyli jednej z części starej Józefiny, pracowaliśmy też w Leśnej Hucie w Szklarskiej Porębie - to mała, prywatna huta, a także w Desnej w studiu Martina Stefanka - to huta, która w zasadzie powstaje na fundamentach bardzo starej huty, która tam kiedyś była. Ostatniego dnia mieliśmy też warsztaty w Stacji Turystycznej Orle, gdzie kiedyś również znajdowała się huta szkła - opisuje Mariusz Łabiński.

Zadaniem studentów było asystowanie przy pracach artystów.

Mamy jeszcze profesjonalistów, którzy potrafią tego zawodu nauczyć, ale to trzeba zaznaczyć, że jest to 10-15 lat nauki grawerstwa, szlifierstwa, hutnictwa na najwyższym poziomie. Jak widać po efektach, jest komu przekazywać wiedzę - dodał M. Łabiński, który dziękował również hutnikom, którzy pomagali podczas warsztatów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group