Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5831
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Wanda Drożyńska–Ozimek i Bożena Pest” w ODK

Piątek, 26 lutego 2016, 9:00
Aktualizacja: 9:01
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Wanda Drożyńska–Ozimek i Bożena Pest” w ODK
Fot. ODK
7 marca (w poniedziałek) o godz. 17.00 w kawiarnia “Muza” Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu (przy ul. K. Komedy–Trzcińskiego 12), w ramach cyklu “ars poetica”, zaplanowane jest spotkanie pt.: “Wanda Drożyńska–Ozimek i Bożena Pest”. Wstęp wolny.

Wanda Drożyńska-Ozimek była emerytowanym wieloletnim pedagogiem, specjalistką z zakresu oligofrenii. Aktywistka, społecznik, współtwórczyni wydarzeń kulturalnych i naukowych, takich jak “Terapia Słowem - Borowice 2008”. Współautorka kilku almanachów, takich jak: “Narysuję siebie słowami”, “Potyczki z nieuchwytnym”, “Światło spod korca” czy “Zwyczajnie o miłości”.

Bożena Pest jest kresowianką urodzoną w Wilnie i absolwentką Akademii Rolniczej. Obdarowana lekkością pióra i pełna szacunku zachwytu dla natury. Lubiła obdarowywać nas nalewkami wedle własnej receptury, podziwiała bogactwo ożywionego świata, który utrwalała zapełniając kolejne zeszyty i gdyby nie szansa, jaką znalazła w naszym stowarzyszeniu, jej dorobek spoczywałby dalej w szufladzie. Zadebiutowała tomikiem “Uzbierane na łące życia”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group