Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7934
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Walczymy o sygnał TVP3

Poniedziałek, 21 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 17:53
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
REGION JELENIOGÓRSKI Ponad dwa tysiące osób domaga się dobrego odbioru telewizji regionalnej.

Razem z mieszkańcami regionów jeleniogórskiego i wałbrzyskiego, gdzie nie odbiera się dolnośląskiej telewizyjnej Trójki, wysłaliśmy do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ponad dwa tysiące kuponów – protestów

Oburzeni są ludzie z wielu podgórskich miejscowości, jak również Bolesławca, Lwówka, Zgorzelca i Lubania.
O proteście dowiedziała się Danuta Waniek, przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jak twierdzi Witold Mazur, dyrektor Departamentu Techniki KRRiT, jest szansa na poprawę odbioru telewizji w Lubawce i Wojcieszowie. Niewiele wskazuje na to, aby lepszej jakości obraz wkrótce docierał na przykład do mieszkańców Jeleniej Góry i okolic.
Dlatego, choć dziś kończymy naszą akcję walki o lepszy odbiór telewizji publicznej, nie przestajemy interesować się tą sprawą. Władzom telewizji będziemy patrzeć na ręce. Jeśli nie będą starać się, by mieszkańcy pogranicza przestali czuć się dyskryminowani pod względem odbioru programów, za które płacą abonament, powiadomimy opinię publiczną. Do walki o sygnał zobowiązaliśmy parlamentarzystów z regionu jeleniogórskiego.
Dlatego nadal prosimy o zbieranie podpisów pod listami protestacyjnymi przeciwko braku sygnału regionalnej „Trójki”. Listy należy wysyłać do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Można to zrobić za pośrednictwem naszej gazety oraz biur poselskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group