Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7697
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Walczyli o kartę rowerową

Środa, 23 czerwca 2021, 11:32
Autor: Ewa Fit
Janowice Wielkie: Walczyli o kartę rowerową
Fot. Marzena Pikus
Po raz ostatni w tym roku szkolnym uczniowie janowickiej Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz przystąpili do egzaminu praktycznego, sprawdzającego umiejętności niezbędne do zdobycia karty rowerowej. Marzena Pikus, odpowiedzialna za organizowane wydarzenie mówi, że dla wielu uczniów był to pierwszy tak poważny sprawdzian w ich życiu.

W poniedziałek (21.06) uczniowie klasy czwartej i piątej (łącznie 33 dzieci) wykazywali się umiejętnością jazdy na rowerze w różnych drogowych sytuacjach i warunkach. Przed egzaminem każdy podopieczny otrzymał "Arkusz zaliczeń ucznia ubiegającego się o kartę rowerową" wypełniany przez rodziców, nauczyciela wychowania komunikacyjnego oraz policjanta. Czwartoklasiści od września na lekcjach techniki uczyli się przepisów ruchu drogowego, chociaż w większości była to nauka zdalna. Także klasom piątym koronawirus uniemożliwił staranie się o kartę rowerową w ubiegłym roku, i mogły zrobić to dopiero teraz.

Umiejętności zdających testowało dwóch policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a uczniowie obiecali, że będą z rozwagą poruszać się po drogach i przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group