Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 6968
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W związku z problemami z odbiorem telewizji w kotlinie jeleniogórskiej

Środa, 24 lipca 2013, 8:17
Aktualizacja: 8:20
Autor: Centrum Kultury i Rozwoju Karkonoszy
Jako Fundacja zajmująca się rozwojem naszego regionu karkonoskiego, chcielibyśmy poinformować mieszkańców kotliny jeleniogórskiej, iż firma Emitel postanowiła 23.07. br. nie tylko wyłączyć nadajnik analogowy RTON Śnieżne Kotły, lecz również w tym samym momencie przenieść nadawane programy cyfrowe z paczek MUX1 i MUX2 na zupełnie inne częstotliwości lub zmieniając parametry ustawienia anten nadawczych – czytamy w komunikacie Centrum Kultury i Rozwoju Karkonoszy.

„ Klientów potraktowano bardzo nieładnie nie informując ich o tej roszadzie, a jedynie o wyłączeniu sygnału analogowego, a przecież wyłączono również sygnał cyfrowy, przenosząc go na inną częstotliwość!

Skutkiem tego starsi ludzie, którzy za namową nachalnych reklam telewizyjnych zainwestowali w nowe tunery i ich zaprogramowanie przez serwisantów, w dniu 23.07. pozostali bez telewizji. Nie posiadamy informacji o tym kto postanowił o kilku zmiana na raz, w tym samym dniu, ale winą za to należy obarczyć firmę Emitel i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Dziwić może również przeniesienie nadawania na niższe częstotliwości i zmiana położenia anten nadawczych, poskutkowało to całkowitym brakiem odbioru lub utrudnieniem w miejscowościach górskich: Jagniątków, Przesieka, część Sobieszowa, Borowice i wielu innych.

Wypowiedzi prezydenta miasta Marcina Zawiły nijak więc się mają do rzeczywistości. Przerażające jest, że osoba bez żadnej wiedzy o technice próbuje prezentować się jak Prometeusz niosący promyk oświaty, wprowadza tylko dodatkowy zamęt do tego co zrobił Emitel.

Informujemy więc zamiast władz miasta, że odbiór telewizji DVB-T z nadajnika RTON Śnieżne Kotły możliwy jest za pomocą normalnej anteny telewizyjnej oraz odbiornika telewizyjnego DVB-T Mpeg4 lub tunera DVB-T Mpeg4 na kanałach:

MUX1 - kanał 30 częstotliwość 546000 KHz
MUX2 - kanał 35 częstotliwość 586000 KHz
MUX3 - kanał 48-49 (nie da się odebrać w wielu miejscowościach górskich)

Natomiast ten kto sygnału tego nie odbiera, to prawdopodobnie go nie odbierze nawet stosując jakieś specjalne anteny. Rodzi to obawy, że emisja sygnału telewizyjnego zakodowanego cyfrowo odbije się czkawką
w wielu miejscach kotliny jeleniogórskiej i Karkonoszy, uniemożliwiając odbiór części mieszkańcom, innych natomiast ucieszy wreszcie możliwość odbioru. Tradycją w kotlinie jeleniogórskiej jest, że jest tutaj zawsze podział na równych i równiejszych.

Przypominamy również, że określenie "kanał" to skrótowa nazwa określonej częstotliwości, natomiast TVP1, TVP2, Polsat itd. powinno się określać mianem "programów". Te nazwy nie powinny być używane zamiennie,
gdyż oznaczają zupełnie co innego, zwłaszcza w dobie telewizji cyfrowej, gdzie na jednym kanale (częstotliwości) nadawane jest 7-8 programów TV."

Poniżej wykaz programów nadawanych z nadajnika RTON Śnieżne Kotły:

MUX 1

TVP1 HD
TVP2
TVP Info / TVP Wrocław
TTV
Eska TV
Polo TV
ATM Rozrywka

MUX 2

Polsat
TVN
TVN7
TV4
TV Puls
TV Puls2
TV6
Polsat Sport News

MUX 3

TVP1
TVP2 HD
TVP Info / TVP Wrocław
TVP Historia
TVP Kultura
TVP Rozrywka
TVP Polonia

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group