Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3783
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W szpitalu zarobią więcej

Piątek, 21 kwietnia 2006, 0:00
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM
Zakończył się wieloletni spór władz jeleniogórskiego szpitala ze związkami zawodowymi reprezentującymi 900-osobową załogę. Kłótnię ucięły podwyżki płac, które wyrównują dysproporcje między ludźmi zajmującymi takie same stanowiska pracy.

Zostali oni przejęci z dwóch różnych szpitali stąd różnice w płacach sięgające nawet kilkuset złotych. W sumie budżet na płace rośnie o niespełna 7 procent, ale niektórzy
pracownicy dostaną aż po złotych kilkaset.

Dyrektor szpitala Maciej Biardzki mówi, że porozumienie kończy też spór o prawie 2 miliony złotych zaległego funduszu socjalnego, jaki firma winna jest pracownikom. Prawie pół miliona wpłynie w tym roku na konta związków zawodowych jako tzw. funduszu urlopowy, a drugie pól miliona załoga zgodziła się przeznaczyć na spłatę szpitalnych długów.

Pozostały milion ma być spłacany w latach następnych.

Jeleniogórski szpital wojewódzki jest zadłużony na 70 milionów złotych. Jak zapewnia dyrektor Biardzki, gdyby został oddłużony mógłby zapewnić pracownikom kolejne podwyżki płac i inwestować. W minionym roku szpital wypracował bowiem 2 miliony złotych zysku, który jednak w całości został przeznaczony na spłatę starych długów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group