Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7064
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Sobieszowie będą baseny. Tylko kiedy?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 14 lutego 2009, 8:39
Aktualizacja: 16:09
Autor: TEJO
Fot. RED
Wraca nadzieja na zagospodarowanie opuszczonego i zdewastowanego terenu po pływalni przy ulicy Łazienkowskiej. Przedstawiono już jedną koncepcję zagospodarowania dzierżawionego terenu pod zespół kąpielisk, hotel i SPA.

Poinformował nas o tym Zespół Aktywności Społecznej. Prezydent miasta Marek Obrębalski po spotkaniu z mieszkańcami dzielnicy pod Chojnikiem przedstawił realizację rozwiązania problemów tam przedstawionych. Wśród wielu bolączek sobieszowian jest właśnie brak basenu.

– W projekcie zagospodarowania przestrzennego ten teren jest i będzie przeznaczony na cele turystyczne, odnowy biologicznej, zdrowia, sportu, kultury, rekreacji oraz gastronomii – czytamy w piśmie przekazanym ZAS przez Marka Obrębalskiego, prezydenta miasta.

W lutym firma Terra Trading S.A. zaproponowała koncepcję zagospodarowania dzierżawionego terenu pod wspomniany kompleks. Powstanie w nim zespół basenów, hotel oraz ośrodek SPA. O realizacji tego przedsięwzięcia mówić jest jednak za wcześnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~ 14-02-2009 8:58
:-)
~ 14-02-2009 9:40
dopuki nikt w lape nie dostanie dobrze to zadnego basenu nie bedzie... az wstyd zeby na cala Jelenia Gore byl tylko 1 basen!!!!!!!!
~naiwniak 14-02-2009 10:31
Prezydent już trzeci rok obiecuje różne rzeczy. Gdyby tylko 20% było prawdą, to Jelenia Góra prześcignęłaby już Davos i Baden-Baden. Niemniej jednak podziwiać należy jego dobre samopoczucie i przyznać, że ma facet gadane.
~śpioch 14-02-2009 10:35
I znów na jakiś czas udało się uśpić mieszkańców Sobieszowa. Teraz czas na bajer w Goduszynie, gdyby tam był jakiś szum...
~ 14-02-2009 11:50
Moi Drodzy! To podziwu godne, jak mała grupka ludzi, zorganizowana w stowarzyszenie /Zespół Aktywności Społecznej/ , potrafi skutecznie rozruszać zasiedziałych urzędasów. Ich aktywna działalność spowodowała już wielokrotnie załatwienie spraw dotychczas "nie do załatwienia" . Potrafią /kiedy trzeba/, prawie wtargnąć do gabinetu Pana Prezydenta i powiedzieć co mieszkańcom Sobieszowa dokucza !! Wiem to, bo często działamy wspólnie z naszą Grupą Inicjatywną Mieszkańców Jagniątkowa ... Tak było np. ostatnio w sprawie apelu o przywrócenie w MZK , przyspieszonej 15-tki .. To Zespół Aktywności Społecznej zmobilizował i zebrał podpisy mieszkańców Sobieszowa w tej sprawie. Czekamy na efekt Panie Prezydencie !!! Wracając do sprawy basenów, uważam , iż ruszenie tego tematu, jest również sukcesem tej grupy ludzi. Przedstawiona koncepcja, rozszerzona o basen OGÓLODOSTĘPNY /a taka ma być/, jest sensowna . Czy powstanie ???? To już poważniejsza sprawa. Chociaż w tym miejscu /na trasie między Karpaczem a Szklarską Porębą/,LOKALIZACJA jest trafna. Tym bardziej, że dokładnie obok, przebiegać ma /kiedyś/, obwodnica Centrum Sobieszowa !!! Oj przydała by się taka grupka ludzi również w Goduszynie!!! Kochani mieszkańcy tej dzielnicy - ruszcie się, bo Was zaorają !!!! Pozdrawiam : Józef Gajewski ...
~123 14-02-2009 12:33
~kali1989 14-02-2009 12:53
ludzie duzo lubią gadać...gorzej zamienić to w czyn....;/;/;/
~ago od kosmosu 14-02-2009 13:21
A nie ma tam w pobliżu przypadkiem jakiegoś przedszkola, albo chociaż parku?
~Halina Jadwiga 14-02-2009 13:42
W całej Polsce powstają baseny w oparciu o wody termalne. Przykładem jest choćby taka mało znana miejscowość jak \"Mszczonów\", gdzie temperatura wody w basenie powyżej 30 stopni. Otuchy dodał program \"Warto rozmawiać\", gdzie grono kompetentnych osób wskazało, że Polska jest bardzo bogata w złoża ciepłej wody, jesteśmy potantatami. Profesor Witold Maziarz z Narodowego Funduszu - w tym programie telewizyjnym powiedział, że na rozwój geotermii jest zarezerwowane 1,5 miliarda! zł. Może i Sobieszów doczeka się lepszych czasów, czego życzę i na co czekam z utęskienieniem.
~do kali1989 14-02-2009 13:44
Mam pytanie!!! Zarzucasz ,że ludzie dużo gadają, a ty sam osobiście co zrobiłeś w tej sprawie ,albo konkretnie spraw dotyczących ogólnospołecznych.Np: idąc z własnym pieskiem jeśli go posiadasz zadbałeś ,aby swoje potrzeby nie załatwiał na środku chodnika ,a jeśli już to uczynił to czy potrafisz po nim posprzątać.Od takich małych spraw się zaczyna.Każdy powinien zacząć od siebie ,aby móc zarzucać i rozliczać innych.Można powiedzieć też tak, ludzie dużo narzekają ,ale sami nic nie robią. Jeśli masz tyle energii to zamieniaj ją w ten czyn...
~speed 14-02-2009 13:57
Znam szybszy sposób: SIOSTRO BASEN PROSZĘ! (czasem zadziała)
~do post.9.40. 14-02-2009 13:57
Jeśli posiadasz dużo kasy to zrób się inwestorem i te baseny wybuduj .Bez dawania komukolwiek w łapę.Komuny już nie ma jest demokracja .I jeśli tylko takiemu inwestorowi będzie się opłacać te baseny zbudować to ręczę ,że na pewno powstaną .Tylko pamiętaj jeśli ktoś wkłada swoje pieniądze to chce, aby mu się zwróciły i jeszcze na tym zarobił.I tu jest myślę cały szkopuł z tymi basenami .Bo wiadomo miasta na pewno na takie inwestycje nie stać ,zwłaszcza w dobie widma ogólnoświatowego kryzysu.
~Maria 14-02-2009 14:03
Małe sprostowanie - Zespół Aktywności Społecznej nie działa przy Stowarzyszeniu Miłośników Sobieszowa - to niezależne Stowarzyszenie.
~ago od kosmosu 14-02-2009 14:09
W całej Polsce powstają baseny w oparciu o wody termalne. Tylko w uzdrowiskowych Cieplicach jakoś nie mogą powstać. Powód - przedszkole. Lepiej zawczasu sprawdźcie, czy nie ma tam w pobliżu przedszkola, parku albo czegoś innego, w związku z czym przy realizacji budowy tego tego basenu ktoś mógłby się w przyszłości przyczepić i protestować.
~do ago od kosmosu 14-02-2009 15:56
Sobieszowski basen w tym miejscu był jeszcze przed wojną i tylko przez niefrasobliwość ówczesnej władzy popadł w ruinę.A jeśli mieliby protestować okoliczni mieszkańcy to przypominam,że jeśli ktoś zechciał się budować w tym miejscu doskonale wiedział co czyni .Basen tu był ponadto działki w tym miejscu z uwagi na tą uciążliwość były tańsze.I nie ma co tu straszyć inwestora ,że społeczeństwo Sobieszowa będzie przeciwna.
~ago od kosmosu 14-02-2009 16:03
do ~speed. ... a w domu siostra daje Ci ... nocnik?
~do postu z 15:56 14-02-2009 16:23
Nikogo nie śmiem tutaj straszyć, ale zobacz co się dzieje z budową basenu w Cieplicach, najpierw wszyscy go chcieli, a teraz są wielkie protesty, poczytaj co się dzieje pod artykułem "Dym Pod Zaczarowanym Parasolem".
~do ago od kosmosu 14-02-2009 19:00
Dziękuję za wiadomość, przeczytałem .Ale jeśli chodzi o Sobieszów tu jest inaczej.Tu basen był od lat, ponadto jak wiem Zespół Aktywności Społecznej przeprowadził na ten temat i inne nurtujące Sobieszów problemy ankietę.Z której wynika niezbicie ,że mieszkańcy chcą tego basenu.I jak mniemam nie tylko dlatego ,że będą mogli sobie popływać ,ale taki basen daję wielkie szansę na przywrócenie tzw: życia w tej dzielnicy.Bo w tej chwili Sobieszów jest po prostu sypialnią Jeleniej Góry.Można tylko mieć pytanie takie, dlaczego odbudową nie zajmie się Miasto ,ale jest odpowiedź dwóch basenów budżet miasta nie udźwignie. Można tylko mieć pretensje do poprzedników ,że kiedyś w Jeleniej Górze było tyle basenów i w Sobieszowie i w Cieplicach i słynna Rakownica. Potrafiliśmy wszystko zniszczyć !!! zamiast modernizować musimy w tej chwili wszystko od nowa budować .
~dws 14-02-2009 19:10
BASEN OGÓLNODOSTĘPNY - czy ceny będą ustalane przez RM tak jak na basenie przy Sudeckiej? jeśli nie to "ogólnodostępność" jest tylko mydleniem oczu - każdy hotel z basenem w okolicy jest ogólnodostępny (Mercure, Pałac Wojanów, Las, Bornit); dzieciaki mogą przebierać i każdego dnia kąpać się w innym basenie - pod warunkiem, że będą miały dużo pieniążków
~kk 14-02-2009 21:13
Pan Prezydent zapomniał podać termin realizacji chyba dopiero kolejna piąta kadencja pod warunkiem,że Go już nie będzie.Teoria PP 6!.
~Halina -Jadwiga 15-02-2009 0:10
Do śpiocha! Chcieć to nie znaczy móc.
~jgórzanka 17-02-2009 12:34
JESTEM ZA Tylko jak zwykle jest wielkie gadanie a co z tego wyjdzie? Cały czas jest walka czy budować w Sobieszowie Basen czy w Cieplicach? Ciekawe kto kogo przekupi?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group