Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3797
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W „Siódemce” pożegnali szóstoklasistów

Piątek, 28 czerwca 2013, 8:01
Aktualizacja: Sobota, 29 czerwca 2013, 8:39
Autor: Manu
Jelenia Góra: W „Siódemce” pożegnali szóstoklasistów
Fot. RN
Łzy wzruszenia, odświętny strój, kwiaty i zdjęcia sprzed lat – tak wyglądało uroczyste pożegnanie młodzieży ze Szkołą Podstawową nr 7, w której spędziła sześć lat. Nie zabrakło podziękowań i życzeń. Szóstoklasiści wystąpili z bogatym programem artystycznym. Na imprezę zaproszono rodziców oraz grono pedagogiczne i pracowników szkoły.

Szóstoklasiści przyznali, że szkoda opuszczać mury „Siódemki”, w której spędziło się wiele fajnych chwil. Zaznaczają jednak, że na pewno będą dalej spotykać się z kolegami i koleżankami ze szkolnej ławki. Rodzice nie kryli wzruszenia, że kończy się pewien etap w życiu ich pociech. Dodawali, że dzieci na pewno będą dobrze wspominać czas spędzony w SP7.

Słów uznania dla młodych absolwentów nie szczędziła Barbara Marszałek-Szurek, wicedyrektorka szkoły. – Zakończyliście drugi etap edukacji. Mam nadzieję, że kolejne będą równie owocne jak ten. Jak przyznała Barbara Marszałek-Szurek, najważniejsze w tym dniu są pożegnania i ostatnie wspólnie spędzone chwile ze szkolnymi przyjaciółmi. W swojej „mowie pożegnalnej” zwracając się do szóstoklasistów przywołała słowa popularnej piosenki Marka Grechuty - „Dni, których nie znamy”.

– Wiem, że ciężko się rozstać. Ale przed wami nowe doświadczenia, nowi koledzy, a przede wszystkim nowa szkoła – mówiła wychowawczyni klasy Magdalena Kołyszko-Wilk, polonistka i autorka programu artystycznego.

Nie obyło się również bez podziękowań dla rodziców. Łez wzruszenia nie kryła Ewa Majda, wychowawczyni i nauczycielka w klasach I-III, która podziękowała swym podopiecznym i ich rodzicom za wspólną, 3-letnią pracę.

Po części oficjalnej, podziękowaniach i słowach uznania przyszedł czas na część artystyczną. Śpiewano piosenki oraz recytowano wiersze. Gromkie brawa zebrała humorystyczna inscenizacja o szkole w wykonaniu młodych artystów klasy szóstej, którzy od czterech lat uczęszczali na zajęcia koła teatralnego i zdobywali nagrody, mając na swym koncie m.in. Złotą Maskę przywiezioną z piątej edycji Młodzieżowego Festiwalu Teatrów Chrześcijańskich w Polkowicach za spektakl „Fejsbóg”. – Wcielałem się już w rolę szatana, Józefa z Nazaretu, egoistycznego ojca biznesmena czy Jezusa Chrystusa, a na pożegnanie ze szkołą byłem szalonym nauczycielem, który na „dzień dobry” tańczy tango z…dziennikiem lekcyjnym oraz fascynuje się poezją Jana Lechonia – relacjonował swój występ Cyprian Soroczuk. – A ja zagrałam nauczycielkę staruszkę, która jeszcze nie może zostać emerytką, bo jej obowiązujące prawo na to nie pozwala – opowiadała Weronika Swałdek.

Wręczono także nagrody i wyróżnienia najzdolniejszym wychowankom placówki. Uczniów uhonorowano m.in. doroczną nagrodą im. Adama Mickiewicza „Talent 2012” za osiągnięcia: matematyczne, przyrodnicze, dziennikarskie, recytatorskie, teatralne, sportowe, muzyczne i taneczne, oraz za udział w konkursach lub olimpiadach przedmiotowych. Wielu uczniów otrzymało także nagrody z różnych konkursów, m.in. matematycznych, oraz dyplomy uznania za udział w akcjach charytatywno-ekologicznych: „Wkręceni w nakrętki plastikowe” i „Czyste miasto. Zbieramy zużyte baterie”.

Na zakończenie uczniom wręczono dyplomy ukończenia klasy szóstej. Były też potem pamiątkowe zdjęcia, a także ostatnie wspólne spotkanie w gronie rodziców i nauczycieli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
136
Nigdy
24%
Rzadko
43%
Czasami
21%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group