Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5204
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W ratuszu będzie gorąco. Czy zapowiada się referendum o odwołanie prezydenta?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 27 lutego 2012, 7:58
Aktualizacja: Wtorek, 28 lutego 2012, 7:21
Autor: Es
Fot. RED
Burzliwie może przebiegać wtorkowe posiedzenie Rady Miasta Jeleniej Góry, podczas którego zapadną decyzje dotyczące, między innymi, zmian i korekt w oświacie stolicy Karkonoszy.

W miniony czwartek samorząd zawiesił wprawdzie zamiar likwidacji MDK „Jelonek”, ale pozostałe zamysły (łączenie szkół i wygaszenie działalności Gimnazjum nr 2) wciąż pozostają aktualne.

Rośnie tymczasem niezadowolenie jeleniogórzan rozczarowanych rządami prezydenta Marcina Zawiły i jego ekipy związanej z Platformą Obywatelską i Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Nie jest więc wykluczone, że postawa radnych podczas wtorkowej sesji przepełni czarę goryczy i mieszkańcy miasta – na drodze referendum – będą chcieli odwołać wybranego 5 grudnia 2010 roku prezydenta.

Jeśli by do takiego wydarzenia doszło, byłoby to drugie referendum o odwołanie władz w historii samorządu. W marcu 2000 roku w ten sposób próbowano usunąć z ratusza związanego z SLD prezydenta Józefa Kusiaka. Wówczas pomysłodawcą referendum było ugrupowanie skupione wokół Grzegorza Niedźwieckiego. W roku 2010 podjęto nieudaną próbę zorganizowania referendum o odwołanie poprzedniego prezydenta Marka Obrębalskiego, którego ze stanowiska chciało odwołać Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych Janusza Jędraszki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (241) Dodaj komentarz

~wyborca 27-02-2012 8:15
Sądzę ,że referendum za odwołaniem prezydenta ma sens. I należałoby pokazać ,ze został wybrany po żeby być za mieszkańcami a nie przeciw.Nie tylko za oświatę, chociażby za te płatne parkingi, podwyżki wody i ścieków i tak już drogich .
~xyzII 27-02-2012 8:19
Nareszcie ,myślałem że nie dożyję. Całe to kolesiostwo ,znajomych "króliczka" "wiewiórki" itp. Tylko co dalej ? Oby nie PiS.
~ulyssenardin 27-02-2012 8:25
Rada miasta może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania prezydenta z innych przyczyn niż nieudzielenie absolutorium. W takiej sytuacji potrzebne jest złożenie pisemnego wniosku podpisanego przez co najmniej 1/4 ustawowego składu rady (6 radnych). Wniosek musi zawierać uzasadnienie przyczyny odwołania wójta. Podlega zaopiniowaniu przez komisję rewizyjną rady gminy/miasta. No to typujmy tych 6ciu śmiałych ;)
~Logan 27-02-2012 8:25
Ja w roli Prezydenta chętnie zobaczę pana Zbigniewa Leszka lub inną osobę pozytywnie zakręconą w temacie rowerów.
~Szary 27-02-2012 8:28
I rozliczyć chama co do grosza, zabrać mu majątek i zostawić w gaciach.
~ulyssenardin 27-02-2012 8:29
Z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania wójta na wniosek mieszkańców ma prawo wystąpić: • grupa 5 osób posiadających prawo wybierania rady danej gminy, • statutowa struktura terenowa partii politycznej działającej w gminie, • organizacja społeczna posiadająca osobowość prawną, której statutowym terenem działania jest co najmniej obszar danej gminy. O powstaniu takiej inicjatywy należy powiadomić wójta oraz komisarza wyborczego. Inicjator referendum powinien też podać do wiadomości mieszkańców gminy, na swój koszt, w sposób zwyczajowo w niej przyjęty, informację na temat tego, czego ma dotyczyć referendum oraz o przyczynach uzasadniających odwołanie wójta. W ciągu 60 dni od powiadomienia wójta należy zebrać podpisy mieszkańców popierających tą inicjatywę.
~ulyssenardin 27-02-2012 8:32
Mieszkaniec gminy popierający wniosek o przeprowadzenie referendum powinien podać na karcie nazwisko, imię, adres zamieszkania i numer ewidencyjny PESEL oraz potwierdzić te dane własnoręcznym podpisem. Po zebraniu podpisów inicjator referendum powinien przekazać komisarzowi wyborczemu wniosek o przeprowadzenie referendum wraz z kartami zawierającymi podpisy osób popierających tą inicjatywę i informacją o spełnieniu obowiązku poinformowania mieszkańców o planowanym głosowaniu.
~riki 27-02-2012 8:33
Wywieźć go potem z ratusza na furze gnoju jak Jagnę w \"Chłopach\" !
~/-/ 27-02-2012 8:37
Na odwołanie p prezydent zasłużył zatrudnianiem doradców i powiększeniem urzędasów, którzy obijają się za pieniądze z naszych podatków. Jeżeli mamy prezydenta który nie zna się na pracy więc po co kandydował? A może prześwietllić tak tych doradców na czym oni się znają? czy tylko na braniu wysokich pensji? Co zrobiono dla młodych ludzi żeby mogli pracować? Ile miejsc preacy stworzono? Co zrobiono aby pracodawcy nie zatrudniali na czarno? Dlaczego Urząd pracy już godzinę przed końcem pracy nie przyjmuje bezrobotnych? Dlaczego w Urzędzie pracy traktują bezrobotnych jak natrętów? Powinien sprawować ten urząd ktoś kto żyje sprawami tego miasta, kto zna bolączki tego miasta i przynajmniej powolutku je zmienia.
~WSM 27-02-2012 8:41
W zarządzaniu jest tak, że nie wszystkim się będzie wszystko podobało. Ale odwoływanie prezydenta i w każdej kadencji. Jest tylko pokazaniem jak nie odpowiedzialni są mieszkańcy nie chodzą na spotkania przed wyborcze. Nie wiedzą czego można od kandydata oczekiwać. Jak coś się im nie podoba to odwołanie. Pamiętajmy że dużą stratą czasu jest zapoznanie się z całą administracją. Myślę że efektywność można ocenić ale nie po roku. Miastem powinno kierować jak przedsiębiorstwem. Największą wadą jest brak promocji miasta turystycznego. TO jest tak jak byśmy chcieli sprzedać wakacje bez folderu ze zdjęciami. Poza jedynym ruchem z Tour de Pologne. Miasto zmarnowało okazję przy Pucharze Świata. Dlaczego Kowalczyk nie została honorową mieszkanką miasta. Pokazały by to wszystkie telewizje.
~prezesikos 27-02-2012 8:41
Tak!!! dawac referendum i odwolac go!!!
~ 27-02-2012 8:45
Żeby nawet przysłowiowymi żabami rzucało to na referendum pójdę i zagłosuję ZA odwołaniem tego Pana. Moja cierpliwość skończyła się w momencie utworzenia wydział ds. dialogu społecznego i zatrudnienia tamże weterana wszystkich stołków. Żenada. Moim zdaniem za czasów poprzedniego prezydenta było o niebo lepiej - teraz to się kończy i krytykuje inwestycje wówczas zaczęte, a nie zaczyna nic.
~sylwii 27-02-2012 8:45
odwołać! co sobie pensje podnosi o 1000zł gdy w jeleniej większość ma takie zarobki na cały miesiąc , co dba tylko o swoją rodzinke żone nowe muzeum zafundował za kupe siana gdzie pies z kulawą nogą nie zagląda!!! A najlepsze jest to że w książnicy wziął sobie urlop bezpłatny na czas prezydentury , to jest szczyt chamstwa i chciwości!!! On i jego doradcy WONT!!!
~Marcin73 27-02-2012 8:48
Odwołanie? Może się udać. Marcin Kaflik "Ciepliczanin"
~ 27-02-2012 8:48
tak jestem za odwolaniem, za jegorzadow miasto sie rozlozylo zupelnie , tylko patrzy by zamykac zaklady pracy a budowac galerie, podnosic oplaty i podatki wszedzie zakazy i nakazy a mlodziez wloczy sie z kata w kat bo brakuje odpowiednich dzialan na rzecz bezrobocia
~WSM 27-02-2012 8:52
Dlaczego nie zrobimy Alei Gwiazd, sportowych gwiazd. Dlaczego nie oprzemy promocji JG na sporcie. Dlaczego miasto turystyczne Nie rozwija gałęzi turystyki sportowej. Sprot przez emocje przywiązuje najbardziej. Jedno o czym jeszcze bym sobie marzył to połączenie szybkiej kolei z Wrocławiem. Jeżeli ludzie by mieli wybór dojechać do centrum Wrocławia godzinę z obrzeży albo 1.20 z jeleniej góry pociągiem z WI-FI to byłby rozwój. Jest tysiące pomysłów jak tanio promować miasto poprzez sport. JEżeli Ludzie będą mieli co robić w JG to będą myśleli jak to robić lepiej a nie będą knuć j
~xyzII 27-02-2012 8:53
A mnie interesuje kto projektował rozbudowe muzeum ,i za jaką kasę , PO znajomości? Przysłowie : z rączki do rączki żeby nie było gorączki. Ale komuś pory chodzą ,czuję to 500 Hz.
~sylwii 27-02-2012 8:54
i jak to my Polacy mamy w swojej mentalności uczymy się na błędach ,ale Zawile do Obrębalskiego daleko! Czy znajdzie się osoba która będąc na stołku nie ciągnie do siebie?? Nie upycha rodzinę i znajomych ,myśli o dobrze jeleniogórzan? Czekam na taką osobe która będzie potrafiła obniżyć sobie pensje , wziąć więcej obowiązków na siebie aby nie zatrudniać dodatkowych ,,pasożytów,,
~ 27-02-2012 8:54
jestem za odwołaniem - i tyle w temacie , ale jeszcze by trza radę miasta cała odwołać
~WSM 27-02-2012 8:56
jak odwołać prezydenta ze stołka i Co dalej kodo na prezydenta ? kogo następnego będzie można odwołać. Może zrobimy zawody wywożenia prezydentów na taczkach. Zawody łucznicze strzelanie do prezydenta. Napewno pokażą to wszystkie TV na świecie. Tak jak wojny na pomarańcze i czy gonitwy byków.
~sylwii 27-02-2012 8:58
do ,,WSM,, masz racje te siano które włozył w dziadowskie muzeum a to około 14mil , to powinien zainwestowac w szybka kolej do wrocka!! to jest dobry pomysł który zrobił by ruch na pkp i w jeleniej !!!
~sylwii 27-02-2012 9:02
tacy prezydencj powinni miec kadencje 4 lat w tym 1 rok okres próby po którym mieszkancy decydują czy sie nadaje!! Chociaż by się starali przez rok a tak to 4 lata w dupie nas mają aby pensja wpływała na konto! Odwołac Zawiłe!!!!!
~Ariel 27-02-2012 9:20
Źle wam było z Obrembalskim? Bo co? Bo nauczyciel? Z minionego okresu mojego życia mógł bym wskazać niejednego swojego nauczyciela, którego bym widział w roli głowy miasta, bowiem to właśnie tych kilku nauczycieli było dla mnie autorytetem, nie byli zepsuci i skorumpowani ta jak "zawodowi politycy-karierowicze" Obrembalski wiele rozpoczął, Zawiła się w tym taplał i chełpił, a gdy minęły dwa lata nastąpiła stagnacja i brak pomysłów od nowego pana Prezydenta. Obrembalski mógł zostać. Zawiłę już znaliście i pamiętaliście jak zostawił Jelenią Górę by robić karierę w Warszawie, a potem wrócił i uśmiechał się do tłumu jak w jakiejś marnej pantomimie. To niepojęte jak głupi jest tłum, który niezrozumiałymi kryteriami zawierza ponownie komuś tak niewłaściwemu, ostentacyjnemu i leniwemu.
~Gość 27-02-2012 9:28
Jestem za odwołaniem referendum w sprawie odwołania Zawiły z funkcji prezydenta miasta ,ten człowiek kompletnie nie nadaje się na stanowisko jakie zajmuje ,jest to typowy nauczyciel i bibliotekarz ,niemający pojęcia o tym co w mieście jest akurat potrzebne ,Zawiła do biblioteki a nie na prezydenta.
~kasa 27-02-2012 9:30
Brawo!! Ariel ma rację.
~lulu 27-02-2012 9:31
cZASAMI NIECH NIE WRACA DO KSIĄŻNICY KARKONOSKIEJ,BO TAM JEST ZASTĘPCA CHYBA ŻE BĘDZIE ZAMIANA BO DWÓCH DEREKTORÓW TO TAM NIE MA CO ROBIĆ A PĘSJE CZEBA PŁACIĆ I TO SPORE
~Jak Ariel 27-02-2012 9:32
Nic dodać nic ująć - może jedynie to, że Pan Obrębalski ma wykształcenie potrzebne do kierowania miastem i jego rozwojem. A Pan Zawiła wykształcenie też ma - tylko inne i dlatego Jelenia zarasta kurzem historii.
~aa 27-02-2012 9:33
Też jestem za. I jestem też za odwołaniem p. Korzeniewskiego z funkcji naczelnika wydziału. A swoją drogą jestem ciekawa jakie b.edzie następne stanowisko owego pana jak już nie będzie naczelnikeim? Co obstawiacie? Ja - dyrektor połączonych szkół z lesnej i sobieszowa ;)
~ 27-02-2012 9:35
DOLNOŚLĄZAK "Jelonka" - PiS gazetka z PiS-portalem wypełnia partyjną propagandową misję jej mocodawców. Wszak trochę zamieszania nie zaszkodzi. Prawdą jest, że PO-prezydent "dał ciała". Zawiedli też jego partyjni doradcy, których liczną rzeszę powołał na poczatku kadencji i opłaca z magistrackiej kasy. Lewusy twierdzą, że reformy w jeleniogórskiej oświacie są konieczne. Pomysł Zawiły jest jednak niedoskonały Referendum to ostateczność i zbędne trwonienie kasy. Wg mnie obecnie nie ma na scenie politycznej ugrupowania należycie przygotowanego do sprawowania władzy. TIKTAK- Prystrom??? To żenada. Zatem niech dotrwają do końca. DOLNOŚLĄZAK. Jest inne, ciekawsze rozwiązanie. Ale nie uprzedzajmy faktów. Gorąco będzie
~ 27-02-2012 9:48
AD.~aa. Nie dobijaj Korzeniewskiego. Taz to zacny oddany PO-partii czlowiek. A Zawiła to zanim w ogień skoczy. Doskonały partyjny strateg i organizator. Dzięki jego pomysłom PO-partia uzyskala tak znakomity wynik. Umie znaleźć sie w każdej sytuacji. Nawet podczas prezydenckiej kampanii wyborczej i nie bylo wiadomo kto czy Kaczyński, czy Komorowski.? Zygmuś - na wszelki wypadek - zakolegował sie z PiS-poslanka świetliczanką Machałkową i w swoim ODON-ie wzniośle oraz donośnie przeżywał w bogoojczyźnianej akademii-wieczornicy katastrofę smoleńską. Ot i cały Zygmuś. DOLNOŚLĄZAK.
~xyzII 27-02-2012 9:51
NO TO CO jutro spotykamy sie POd oknami ratusza? O której start ?
~Dinko 27-02-2012 10:01
Przed wyborami to Pana PREZYDENTA było widać nawet w Kauflandzie kłaniał się rozmawiał a jak dostał stołek to nie można się do niego dostać gąszcz urzędasów skutecznie uruchamia spycho terapie która uniemożliwia kontakt z zarządcą naszego miasta a jeszcze do tego tak choinie obdarowywuje mzk kasą miejską gdzie jest kolejny przerost biurokracji za nasze pieniądze nie mówiąc o zabieraniu autobusów zamiast zwalniać biurokratów bez produktywnych to zwalniają kierowców likwidując kursy to komu to służy chyba tylko świcie szlacheckiej a nas mają chyba za pospólstwo nic nie znaczące naprawdę spore negatywne rozczarowanie a jeszcze do tego co ze spadkiem bezrobocia jak chciałem sie dostać do Pana z pomysłem który wypala w każdym NORMALNYM CYWILIZOWANYM KRAJU to niestety urzędasy Pana tak blokują
~władeczek 27-02-2012 10:01
nasz kraj dojdzie do normalnosci dopiero wtedy gdy palikot i jego partia przejmie władze , to jedyny normalny człowiek w rządzie ,.
~kulka 27-02-2012 10:02
no wrteszcie moze sie doczekam ze tego nieudacznika odwolaja ale przedtem rozliczyc muzeum
~pik 27-02-2012 10:08
Odwołanie Prezydenta byłoby dobrym rozwiązaniem dla mieszkańców Jeleniej Góry. Swoim działaniem potwierdził, że dobro miasta i jego mieszkańów ma gdzieś..... Przykłady: płatne parkingi dla mieszkańów - parkingi zbudowane za pieniądze (podatków) mieszkańców, cena wody - przekracza porównawczo produkowaną i dostarczaną energię elektryczną (to parodia ekonomii), zatrudnianie doradców (po co ? przecież fachowiec ma wiedzę), likwidacja a nie modernizacja instytucji kultury dla mieszkańców..itp.
~plebistyt 27-02-2012 10:10
wśród odważnych radnych do złożenia wniosku o odwołanie można wytypować: PiS 3 radnych, Razem dla Jel. Góry 2 radnych, bezpartyjnych ale z listy SLD 2 radnych i wystarczy. Proponuję obstawiać: zrobią to czy tylko potrafią krzyczeć i krytykować????
rymcycymcy 27-02-2012 10:14
A naiwni czytelnicy jak zwykle dadzą się nabrać, że przefarbowanie jakiegoś tam ratuszowego urzędnika ...będzie miało jakikolwiek wpływ na ich los ! :))
~embees 27-02-2012 10:14
A pomyśleć,że Zygmuś zaczynał w KW PZPR.To chyba taki lokalny R.Czarnecki.
~!!!! 27-02-2012 10:15
Jak odwołają to się jutro nawale.J23
~ 27-02-2012 10:16
Tak!!! dawać referendum i odwołać go!!!
~przyboczna 27-02-2012 10:18
A co na to rzecznik p.Prezydenta bezpartyjny druh Wiklik.
~sw 27-02-2012 10:22
haha smieszni jesteście,żeby prezydent został odwołany w referendum musi grubo nawywijać jak było np. z tym z olsztyna.a tu co macie za problem ??że on jest z po a wy za pisem?? albo że likwiduje jakiś emdek o którym pół miasta nawet nie słyszało?zróbcie referendum to może naskrobiecie z 2% przeciw.
~PROSTE 27-02-2012 10:23
Gdzie jest SKM ?! GDZIE JEST SKM ?! G D Z I E ?!!! NIE BEDZIE SKMA HAHAHAH WIEDZIAŁEM Obrębalski, wróć !
~kaka26 27-02-2012 10:28
Jestem ZA odwołaniem osoba niekompetentna, zbywająca mieszkańców w 5 minut z umówionej wizyty,jestem ZA odwołaniem a za co? Za jeleniogórska oswiate, za MDK, za zwiekszona liczbę urzędasów, za nieliczenie się z głosami mieszkańców a to przeciez ich- nasze miasto, z naszych podaktów utrzymujemy prezydenta i resztę, to my płacimy, to my ponosimy koszty. ODWOŁAĆ !!!
~Tytronik 27-02-2012 10:31
Odwołanie Prezydenta ? ciemnota najpierw marnuje pieniądze na wybory ,potem chce referendum -kiedy wybrany działacz partyjny bez doświadczenia gospodarczego przypali dupy drożyzną ,rozrzutnością ,marnotrastwem ,nepotyzmem , kolesiostwem - dopiero się opamiętują , jak indianie w spalonym stepie . Nasz naród dawałsie zawsze wodzić za nos - nawet tym przywiezionym w teczkach.Nie potrafiono logicznie myśleć, wybrać ludzi swoich z korzeniami ,sprawdzonych ,legitymujących sie dorobkiem eksportowym , wykształceniem ,etyką , konsekwencją- aby taka osoba była gospodarzem miasta .
~gdzie jesteś 27-02-2012 10:45
Dlaczego jeszcze Wrotniewski nie zabrałl głosu w obronie p. Prezydenta. T o skandal aby Przewodniczący Klubu Radnych PO milczał.
~xyzII 27-02-2012 10:49
> sw < za miłość do ...nepotyzmu. Dość rządow klerykałów ,my chcemy pracować do 67 a żyć aż do śmierci.
~Jacek 27-02-2012 10:51
Wywalić jego a potem jego żonę (a muzeum zamknąć bo i tak nikt tam nie chodzi)
~fel 27-02-2012 10:57
Panie Prezydencie proszę robić swoje.Zawsze będzie grupa osób niezadowolonych.
~trew 27-02-2012 10:58
Odwołanie prezydenta nic nie da bo kandydatów dobrych BRAK. Jednak jest ZA ODWOŁANIEM!!! Będzie to miało wymiar społeczny, ludzie uwierzą że da się odwołać nieudaczników ... a nieudacznicy że da się och odwołać. ODWOŁAJMY PREZYDENTA, nawet jeżeli nie ma lepszej alternatywy.
~GośćJG 27-02-2012 11:00
Tego chcecie odwołać, przyszłego też będziecie chcieli zapewne... Jeszcze nikt nie dogodził Jelniogórzanom, nigdy ! Wszedzie narzekania i pretensje a co zrobiliście Wy, drodzy mieszkańcy, żeby było lepiej ? Zawsze powtarzałem, że to mieszkańcy tworzą miasto a nie na odwrót. Narzekanie na wszystko, obarczanie winą innych, zerowe checi współpracy - taki jest przeciętny mieszkaniec Jeleniej Góry ! Wszystko przeszkadza a do roboty nie ma komu się zabrać ! Krzyczeć i pisać potraficie ale jak przychodzi co do czego to nogi za pas tylko potraficie brać ! Wiecej robienia a mniej gadania a będzie wszystkim lepiej !
~Baba 27-02-2012 11:03
Jestem mieszkanką od 1955 roku i widzę duże zmian w mieście.Moja mama gdyby wstała z grobu to nie poznała by miasta tak się zmieniło na dobre.Dajcie spokój już i temu prezydentowi.Ktoś inny zaczoł a on kończy inwestycje w naszym mieście. A napiszcie co wy zrobiliście dla naszego miasta.Ze tak strasznie opisujecie zle prezydenta.Trzeba dać mu szansę choć ze 4 lata aby się wykazał,a nie psioczyć tylko.
~123 27-02-2012 11:06
JESTEM ZA ODWOŁANIEM ZAWIŁY ALE I NIE TYLKO JEGO LECZ CO DALEJ???CZY KTOS MA POMYSŁ NA UZDROWIENIE JELENIEJ GÓRY???LUDZIE POTRZEBUJA PRACY ALE NIE TAKIEJ ZA 1200ZŁ!!!!ZACZAC ROZLICZAC DARMOZJADOW NIEUDACZNIKOW
~Ułan-1 27-02-2012 11:13
W naszym mieście na szczęście pozostało jeszcze kilka osób od zawsze niedocenianych ,bo bezpartyjnych ludzi którzy wyprowadziliby miasto z zapaści gospodarczej , dokonałoby oszczędności w posadach i wydatkach pod względem ekonomicznym . Osoby te z natury skromne nie pchające się do pospulstwa ,zapewne zmieniłyby wizerunek miasta i jego rozwój. Wystarczy zapoznać się z programem państwo w panstwie - widać po tych ludziach bohaterach duże wyczyny gospodarcze i jednocześnie demontaż firm , wzrost bezrobocia w wykonaniu nieodpowiedzialnych urzędasów jacy działają w przerośniętych kosztownych urzędach ,co prowadzi miasto do skrajnej szarości. . Dlatego prezydentem winien być ekonomista , z doświadczeniem a nie nauczyciel historii po kościelnych szkołach.
~Ninja 27-02-2012 11:20
Pipi na prezydenta!!! :D hehe
~ja 27-02-2012 11:24
Nie zacietrzewiajcie się tak, Jeleniogórzanie. To miasto upada od mniej więcej 20 lat. Od tylu lat likwidowane są zakłady pracy i urzędy, teraz padają następne. Taka jest polityka państwa, natomiast ja pytam, gdzie byli posłowie jeleniogórscy, kiedy „wyjeżdżały” stąd urzędy o randze wyższej, niż powiatowa. Kto zlikwidował Szkołę Radiotechniczną, kto sprzedał Jelfę ? A co z Kolegium Karkonoskim, które dogorywa pod cichym zarządem dwóch starszych panów. Więc skąd to miasto ma brać pieniądze na utrzymywanie instytucji i urzędów, skoro tu już nic nie ma, oprócz Biedronki, oczywiście. Z pustego i Salomon nie naleje. A które ze swoich obietnic zrealizował pan Obrębalski ? Wbił gwóźdź do trumny, sprzedając PEC. Jelenia Góra miastem turystycznym ? A jakie tu atrakcje turystyczne mamy – dwa kośc
~ja (cd) 27-02-2012 11:25
A jakie tu atrakcje turystyczne mamy – dwa kościoły i Ratusz ? Nieliczni turyści muszą uprawiać slalom między samochodami jeżdżącymi dosłownie wszędzie, żeby przejść do tych kościołów. Dlatego uważam, że nie tylko parkingi powinny być płatne, ale i wjazd do centrum – tak jak jest w wielu miastach na Zachodzie. Jeśli chodzi o Muzeum Karkonoskie, to najpierw trzeba do niego pójść i zobaczyć zbiory, zainteresować się, jaką prowadzi działalność, a dopiero później wydawać opinie. Poza tym Muzeum jest instytucją utrzymywaną przez Urząd Marszałkowski i władze miast nie mają do niego nic. I na koniec - kto z tych wszystkich, wypisujących androny o Książnicy Karkonoskiej, korzystał z niej choć raz, kto wypożyczył książkę w którejkolwiek z bibliotek. Złotoustych „obiecywaczy” było już wielu, ten ni
~aa 27-02-2012 11:29
Byłam, nic ciekawego ;) A ksiażnice pan Z. super zrobił i to chyba kres możliwości jego zarządzania. Tam sobie poradził, ale z zarzadzaniem miasta już gorzej. NIe każdy się do tego nadaje i tyle.
Piipi Jelonkowa 27-02-2012 11:30
..do - [~Babcia] .. ma Pani rację ! .. marzenie Pani jest do spełnienia ! Wystarczy trochę poprawic swoją wiarę z wizytą u Księdza ! .. gorzej będzie,gdy "się przebudzą" i wyjdą z grobu .. również śp.Sekretarze to wtedy mamy wojnę o władzę !
~analityczka 27-02-2012 11:30
Nie można odwołać Marcina Zawiły, bo to byłby koniec rządów Zofii Czernow.
~socjalista 27-02-2012 11:32
> Babo < to tacy jak Ty doprowadziłaś to miasto do ruiny ,po 46 roku to miasto jeszcze żyło a teraz dyszy ,tak powinien być ekonomista-urbanista-wizjoner.I jeszcze Babo to ja w latach 68-72 budowałem zakład Jelfa .
~Gość 27-02-2012 11:33
do Baba--to niech już ta woja mama lepiej z grobu nie wstaje bo dopiero zawału dostała że taki ktoś miastem rządzi i zamyka MDK a muzeum którym rządzi żona ma się świetnie,i likwidacji nie potrzebuje ale cóż grunt to rodzinka.
~aa 27-02-2012 11:40
Słuchajcie, pan Zawiła miał pretensje do dyrektor z MDK że nie reklamuje swoich działań. A Muzeum pod dowództwem pani Zawiły promuje swoja instytucję? Ja jakoś nie widzę i nie słyszę nic o wystawach. To proszę też dowołać panią dyrektor.
~Do Gościa/ja 27-02-2012 11:49
Nie nadużywaj gościnności , mędrkuj wójtowi w Jeżowie!
~ander 27-02-2012 11:55
Es piszesz głupoty wcale nie znasz tematu robisz ludziom podpuchę a reszta motłochu się podnieca
~szczera 27-02-2012 11:56
Za odwołaniem prezydenta? NIE, no chyba, że za odwołaniem radnych czyli zwykłych złodziei jak najbardziej TAK! Odwołacie a potem co? Kolejny "inteligent" pokroju Tuska przejmie rządy? Sam prezydent nic nie wskóra, gdy wokół niego siedzą same bałwany które czekają tylko na jego potknięcie i dorwanie się do kolejnego koryta. Od nich trzeba zacząć. Niech wezmą w końcu odpowiedzialność za siebie i swoje czyny.
~Nerdz 27-02-2012 11:58
Jestem za referendum! DOŚĆ JUZ MAM PO I SLD! Czy w tym mieście nadal muszą rządzić te same nieudolne partacze? Albo ich podstawione pionki? PO już się zbłaźniło w całej Polsce. Tu pogrąża się miasto na dno!
~elektor 27-02-2012 12:04
ŹLE SPRAWUJE WŁADZĘ WIĘC TRZEBA POKAZAĆ MU JEGO MIEJSCE. JESTEM ZA ODWOŁANIEM TEGO GOŚCIA.
~nuna29 27-02-2012 12:06
Tak sobie myślę ,skąd w nas tyle zawisci , nienawiści ,niekiedy bardzo kontrowersyjnych ocen nie mających nic wspólnego z rzeczywistością.Mędrzec powiedział " lepiej milcz niech myślą że jesteś idiotą bo jak się odezwiesz nie pozostawisz żadnych wątpliwości" dotyczy to niestety wielu wypowiadających się w tej sprawie , nie mających zielonego pojęcia co tak naprawdę dzieje się w naszym mieście , i pytanie zasadnicze ,który z tych ujadaczy, zbawców świata zagwarantuje że potencjalny następca będzie lepszy i spełni oczekiwania wszystkich? jestem przekonany że żaden.
~xyzII 27-02-2012 12:09
Mam propozycję! Zostawić prezydenta ,jak taki dobry a wymienić zarząd miasta ,doradców itp.
~zawiedziony 27-02-2012 12:11
Panie Prezydencie czeka Cię rachunek sumienia, czy się nie pogubiłeś i o ludziach nie zapomniałeś? A przecież tylu Ci pomogło, bo w Ciebie wierzyło. Może warto wrócić do historii?
~upss 27-02-2012 12:13
Jestem za odwołaniem, ale wydaje mi się, że ten artykuł to jedynie prowokacja, żeby więcej osób się wypowiedziało (i odwiedziło Jelonkę.com). Referendum to nie takie hop-siup i nie wierzę, żeby znalazło się 6 radnych co się Zawile postawią. Jeśli referendum się nie uda - będą mieli przechlapane i ich rodziny też.
~kaszran 27-02-2012 12:16
jestem za odwołaniem prezydenta ,i całej jego kliki w urzedzie miasta,coś zaś sie tyczy pań w urzedzie pracy ,to uważam że są bardzo niemiłe ,za dużo ich tam pracuje.To nie do pomyślenia ,zeby w jednym pokoju siedziało 5 urzedniczek ,przeciez one nie wiedzą co mają ze sobą zrobić chodzą po korytarzu jak błedne owce,dlaczego nie proponują bezrobotnym zadnych staży szkolen,tylko stale jest wymówka że nie ma pieniedzyna dane staże i szkolenia.Miała być w urzedzie redykcja etatów,ale jakoś nie doszła do skutku.Poszła by jedna z drugą na bezrobocie to by sie przekonała jakie to są miody nie mieć pracy.Panie z pokoju 20 powinny być bardziej sympatyczniejsze w stosunku do ludzi bezrobotnych,umieć doradzić,zaproponować ofertę pracy lub stażu,ewentualnie szkolenia a nie traktować człowieka jak zło
~serce 27-02-2012 12:16
Jest niereformowalny.Dlaczego korzonek jest przy nim? Dramat polega na tym że ,,korzonek ma skundlony charakter.Atuty to donosicielstwo,Lizusowstwo,intryga.W obronie prezydenta -jest naiwny i chyba ma dobre serce a to eliminuje go z wyścigu szczurów.
~Wujec 27-02-2012 12:29
"Skąd jesteś?" Pada pytanie. "Z Jeleniej Góry" pada odpowiedź. "A gdzie to jest?" kolejne pytanie. "no... koło Karpacza i Szklarskiej Poręby" kolejna odpowiedź. "Aaaa to kojarze" - Tak wygladąła moja ostatnia rozmowa z osobą z Gdańska. Wiec odwołajmy i wybierzmy kogoś kto przywróci świetność miastu. Rzekłem.
~... 27-02-2012 12:35
Nieomal sami znawcy, geniusze samorządowi, czy gospodarczy się wypowiadają pokazując przy tym, że mylą im się kompetencje, struktury ... Wielcy znawcy kultury którzy nie wiedzą jak cenne zbiory szkła artystycznego ma Muzeum Karkonoskie. Zbiory których nie można było w pełni wyeksponować bo nie było miejsca. Teraz jest i będzie można je w pełnej krasie zobaczyć. Projektowanie przebudowy zlecał poprzedni Dyrektor pan St. Firszt a finansował Urząd Marszałkowski. Promocja przez sport? Jaki sport? n-klasowi piłkarze których nikt nie chce oglądać, za wyjątkiem przepitych kiboli! Można poprzez biegi, zjazdy, sporty rowerowe, ale według kiboli to tylko ligowe! Referendum nie ma szans bo te wszystkie zarzuty są w opinii większości, a nie krzykaczy, nic nie warte! Ale pianę bić można!?! Na zdrowie.
~socjalista 27-02-2012 12:39
Gdzie jesteś piipi ,jak Ty widzisz ,co Ty czujesz ,oj nie dobrze Panie bobrze,,, wszędzie się burzą ,chyba dość poliszajatollahow.
~Maga I 27-02-2012 12:42
do \\\"embees\\\" - jesli chodzi o Zygmusia to zaczynał w ZW ZSMP a dopiero potem w KW. Jeśli chodzi o oświatę to przypomnijcie sobie jak bronili uczniowie naszej BUDOWLANKI!!! Opór uczniów i rodziców nic nie dał bo Kusiak i Gałka uważali ich za matołów. Wg Gałki dyplom Technika budowlanego wart był 50,00 zł na rynku. Ciekawe ile oni dali za swoje dyplomy ?????
~doradca prez 27-02-2012 12:45
Nie macie najmniejszych szans! Ludzie są głupi i naiwni, więc cały czas widzą alternatywę jedynie w PiSie, a skoro tak, to z dwojga złego i tak Tusk i Zawiła są bezkonkurencyjni. Co? Boli was, że ktoś jest tak zaradny i zarabia kilkanaście klocków, a wy ledwo do jednego dociągacie? Bo trzeba być "tfardym nie mientkim" życiowe miernoty! Róbcie se referendum srendum, a i tak Platforma wygra wszystko! Hahahahahahahaha!
~heretyk 27-02-2012 12:46
Kto wie ile trzeba dać na msze /albo za mszę/ w intencji refrendum-od-wołania.
~xyzII 27-02-2012 12:54
doradco prez> jeżeli widzisz alternatyw to ,,,Pis i CO .Cienki bolek z ciebie .
~jaca 27-02-2012 13:02
Faflika na presydęta ! On jest cool !
~Do dzieła! 27-02-2012 13:07
NOWA INICJATYWA: facebook.com/CzarnyZawilec
~prawo-wity 27-02-2012 13:09
To bardzo ważny moment dla losów Jeleniej Góry. A może przed referendum zaproponowć panu prezydentowi debatę społeczną, na której opowiedziałby się na temat swoich obecnie prowadzonych pracach oraz przyszłych działań planowanych dla: - rozwoju miasta oraz poprawy budżetu ale nie z kieszeni podatnika tylko na wskutek działań samorządu - poprawę stanu i ekonomii naszego regionalnego przemysłu, wykazanie że władze miasta na bieżąco interesują się problemami naszych przedsiębiorców oraz wyrażają wolę współpracy i polityki pro dla utrzymania istniejących miejsc pracy i tworzenia nowych dla rzeszy bezrobotnych pozostawionych na pastwę losu, - niech pan prezydent uzasadni przeprowadzenie remontu w Muzeum w Jeleniej Górze, uzasadni wydane pieniądze na dziwną "fontannę
~aa 27-02-2012 13:10
Kogo widzicie na stanowisku Prezydenta? Dajcie kandydatury :) Ja nie znam nikogo, bo zawsze te same twarze. Ale moze znacie jakis mlodych ludzi ktorzy by sie nadawali?
~bdj 27-02-2012 13:13
w końcu
~bronekJG 27-02-2012 13:13
I co, źle Wam było z Obrębalskim? Odkąd pamiętam to z żadnego włodarza nie byliście w Jeleniej Górze zadowoleni... mimo, że sami ich wybieraliście. Obrębalski nie był zły. Rozpoczął wiele ważnych inwestycji dla miasta, za jego rządów wychodził zbalansowany budżet... Facet ma ponad 100 publikacji dotyczących zarządzania miastem.
~ 27-02-2012 13:18
Jelenia Góra to piękne miasto! Tylko kilku frustratów przed monitorami próbuje zaklinać rzeczywistość i mówić, że jest źle! Opamiętajcie się, a najlepiej weźcie się do roboty!
~Domaga1 27-02-2012 13:19
Zygmuś ,w kwpzpr objął stanowisko kierownika kancelarii 1 sekr.Podlizując się i donosząc,nielubiany ignorowany.Tego sekr.wsadził do rady osiedla Cieplic.Zapomniał że sekr. po wyrzuceniu z dyr. banku ratowałsie w wariatkowie.Bez honoru i idei .To jedyny przypadek że partyjniak od razu wskoczył do partii solidarnościowej.,do UW.I tam zasłużył się prawicy.
~prawo-wity 27-02-2012 13:27
Kogo na stanowisko prezydenta? Proponuję przedsiębiorcę, miejscowego przemysłowca, który z praktyki wie co dzieje się w gospodarce Kotliny oraz Kraju. Który ma pojęcie o zarządzaniu ludźmi, zarządzaniu majątkiem, zarządzaniu finansami no i naturalnie nowymi inwestycjami. Popatrzmy co zrobił obecny prezydent, jakie obiekty są w kręgu jego działania, czy ma politykę rozwoju miasta? Przecież wciąż obraca się wokół obiektów kultury i tam inwestuje. Po pierwsze to- prywata rodzinna, po drugie na przemyśle, ochronie środowiska się nie zna i nie chce znać. Dofinansowuje Teatry (darmowe bilety dla wszystkich pracowników Urzędu), czasami Filharmonię, Muzea itd. Przecież pracownicy Urzędu Miasta nie są biedni, mają niezłę pobory. Proponuję ten budźet dać bezrobotnym. Niech łykną kultury !!!
~max 27-02-2012 13:39
Zawiła to nieudacznik partyjny- nigdy nie nadawał się na prezydenta Cyniczny drań tylko leci na kasę.Oraz gwiazdor medialny byle być na górze
~ 27-02-2012 13:59
Fajnie, że Urząd buduje, rozbudowuje i dofinansowuje obiekty kultury w naszym mieście, ale zastanómy się do czego to prowadzi?! Niestety nie wpływa to na poprawę materialnych aspektów życia mieszkańców. Zapewne poprawia to i podnosi świadomość, ale brak pieniędzy nie pozwala korzystać ludziom z tych przedstawień teatralnych, premier połączonych z szampanem, dobrym jedzeniem po zakończeniu ptzedstawienia itd. koncertów, uczestniczeniu w biennalach w muzeum również połączonych z dobrymj jedzonkiem. Na to idzier kupa kasy z kasy miasta, a korzysta garstka wybranych. Ludzie nie mają pracy (% bezrobotnych jest przerażający) nic się ludziom nie proponuje w zamian. Ale jest wesoło. Buduje się stadion, za chwilę już nie buduje. Z fontanny będzie leciała woda, ale autobusów leci mniej bo kasę zabra
~hala 27-02-2012 14:03
Przed referendum jeszcze rozliczyć go za fontannę w Jeleniej Górze. 1 100 000zł za takie badziewie to kpina.
~hala 27-02-2012 14:05
Przed referendum jeszcze rozliczyć go za fontannę w Jeleniej Górze. 1 100 000zł za takie badziewie to kpina.
~kiro 27-02-2012 14:07
skoro prezydent jest wrogo nastawiony do ludności (a jest skoro robi wszystko przeciw swoim wyborcom m.innymi zatwierdzając podwyżki bez umiaru) to referendum jak najbardziej-niech ludzie zadecydują:nie umiesz rządzić-to won!
~ 27-02-2012 14:07
Jelenia nie miała lepszego i odważniejszego prezydenta.MY z Panem Panie Marcinie. Zmierzymy się z oszołomstwem.
~ 27-02-2012 14:09
Poczekajmy do przyszłego roku, kiedy nasz kochany kraj (czytaj: każda gmina) zaczną płacić do matki - Unii ogromne kary za niedostosowanie naszych rozwiązań w zakresie ochrony środowiska do wymagań unijnych. Miasto przejmie sprawę odbioru, segregacji i cały temat zagospodarowania odpadów stałych na własne barki. A tu co ??? Nikt nic nie wie, bo nikt nad tym nie pracuje!!! Władza śpi, bo przecież jest jeszcze tyyyyle czasu. Może pani posłanka Zofia załatwi tremat, bo za czasu jej rządów temat ten był podejmowany. Ale schowano go do szuflady bo był za trudny, no i niepopularny. Lepiej było wybudować Książnicę Karkonoską niż np. Zakład segregacji odpadów, albo kompostownię. Wybiera się tematy łatwe, lekkie i przyjemne. Wszyscy będziemy płacić krocie za odpady, wodę, ścieki i bić głową w mur
~Miś 27-02-2012 14:10
NIE NIE NIE TYLKO TO!!!! NIE BĘDZIE TRAMWAJÓW a może go zostawić dla tych tramwajów. A jak nas zrobi w bambuko to z własnej kieszeni niech wykłada!!!!
~nareszcie!!! 27-02-2012 14:11
JESTEM ZA ODWOŁANIEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~sowa 27-02-2012 14:11
Drodzy Panstwo bedzie nastepny prezydent bedzie sie to samo dzialo,jest tu w Jeleniej Gorze za duzo kumoterstwa,kolesiostwa ogolnie ,jeden drugiemu nabija kieszen i to grono jest tak olbrzymie ze stopuje calkowity rozwoj Jeleniej Gory.Sam prezydent nic nie jest w stanie zrobic i nie jest w stanie rozbic tych siatek powiazan.Samych mieszkancow potrzeba jest rowniez zmiana sposobu myslenia ,popatrzmy kto zasrywa ulice i robi przyslowiowe smietnisko , ktos rzada promocji miasta???????????drodzy panowie i panie zacznijmy patrzec na sprawy realnie.Faktem jest ze ci doradcy jak p.Korzeniowski to tylko wyrzucone pieniadze.
~cieplice1 27-02-2012 14:12
Jeśli chodzi o inwestycje to wiele zawdzięczamy Programom Unijnym, gdyby nie one pewnie nie byłoby remontu i Muzeum i Biblioteki, i innych inwestycji. Narzekanie to nasza domena narodowa,a ile przy tym jadu.Umiemy źle pisać o innych ,ale sami nic nie robimy, aby było lepiej. Po 4 latach przyjdą nowe wybory i wtedy ocenimy my jako mieszkańcy prezydenta.
~denver 27-02-2012 14:17
Sami wybrali "super" prezydenta, a teraz płaczą że chcą odwołania i im się nie podoba. Cholera, co za ludzie :)
~ 27-02-2012 14:21
Przykre, ale nie wierzę w możliwość wprowadzenia zmian w tym naszym zamęczanym przez samorząd mieście. Bo jeżeli nie ma mocnych, żeby zmienić na bieżąco decyzję prezydenta aby zrezygnował z budowy tak drogiej fontanny w miejscu gdzie jej nie można wyeksponować i kto o niej nie wie to jej nie zauważy, ponadto nie można skorzystać z ochłody w sąsiedztwie tej fontanny, bo na skrzyżowaniu (o zgrozo mogłoby to w innym miejscu służyć jako cel spacerów z dziećmi, staruszków) jest tyle ołowiu, że lepiej stamtąd wiać a nie siedzieć i połykać spaliny TO KTO ODWOŁA PREZYDENTA ???
~123 27-02-2012 14:24
PO CO ODWOŁYWAC TO KOSZTOWNE I DŁUGO TRWA,ZROBIC WIELKIE BUM POTEM ZAORAC I BIEDRONKE POSTAWIC
~maki 27-02-2012 14:24
A ja stanę w obronie Marcina Zawiły. Cały czas narzekaliśmy, że czerwona kotlina, więc nie ma czerwonej kotliny, a krawiec kraje, jak mu materiału staje. A z czego ma wspierać szkolnictwo, przedszkola, transport i kulturę, bo na gospodarkę nie ma wpływu, bo jest to sprawa prywatnych inwestorów, kiedy centrala obcina fundusze gminom, aby zapchać czarną dziurę budżetową spowodowaną Euro 2012. Tak - te wszystkie inwestycje muszą być sfinansowane, wykonane i odebrane, zanim zobaczymy jakiekolwiek pieniążki z UE. Cykl to co najmniej dwa lata. A z czego ma Zawiła płacić kredyty zaciągnięte przez jego wspaniałych poprzedników. Obwodnica - milionowe kredyty, od których trzeba płacić odsetki zanim UE wypłaci. Taka sama sytuacja jest w każdej dziedzinie. Plucie to nie droga do sukcesu.
~ 27-02-2012 14:39
Zaraz, zaraz, prezydent nie jest sam. Ma ileś Wydziałów, iluś tam Naczelników, kierowników, pracowników, doradców, firmy współpracujące itd. więc niech robi PORZądki W MIEŚCIE. Za to bierze dużą kasę. A jak się boi lub nie umie - TO NIECH SAM ODEJDZIE. HONOROWO. Bo u nas miernota, umoczeni, z udowodnionym nieudolstwem lub przestępstwem, ale NIE ODEJDZIE ! Jeszcze weźmie bezczelnie premię i śmieje się w głos z uczciwych ludzi. Że też piorun z jasnego nieba nie walnie w ten BURDEL
~cieplicve2 27-02-2012 14:39
najpierw zróbmy sami sobie wewnętrzny rachunek sumienia a potem opluwajmy innych łatwo wszystkim mówić i pisać papier wszystko przyjmie, gdy druga strona tego nie widzi i nie słyszy. W tłumie wszyscy są mocni.Jesteśmy źli, sfrustrowani.Nic nie stało na przeszkodzie aby każdy z tych co mu się rządy nie podobają zarówno teraz jak i za poprzedników, tych co tak "jadowo "piszą mogli także wystartować w wyborach i na prezydenta czy na radnego. Do narzekania pierwsi do optymizmu raczej ostatni.
~sowa 27-02-2012 14:44
Drodzy Panstwo bedzie nastepny prezydent bedzie sie to samo dzialo,jest tu w Jeleniej Gorze za duzo kumoterstwa,kolesiostwa ogolnie ,jeden drugiemu nabija kieszen i to grono jest tak olbrzymie ze stopuje calkowity rozwoj Jeleniej Gory.Sam prezydent nic nie jest w stanie zrobic i nie jest w stanie rozbic tych siatek powiazan.Samych mieszkancow potrzeba jest rowniez zmiana sposobu myslenia ,popatrzmy kto zasrywa ulice i robi przyslowiowe smietnisko , ktos rzada promocji miasta???????????drodzy panowie i panie zacznijmy patrzec na sprawy realnie.Faktem jest ze ci doradcy jak p.Korzeniowski to tylko wyrzucone pieniadze.
~qwertyy 27-02-2012 14:52
sowa, to sie odwola nastepnego. Bardzo dobry pomysl z tym impiczmentem.
~taka prawda 27-02-2012 15:02
Zawiła jest jedną z twarzy CZERWONEJ KOTLINY i układu, który tu trwa w najlepsze od ponad 20 lat (nie licząc PRL'u), więc chyba z choinki się urwałeś, skoro twierdzisz, że za Zawiły nie ma czerwonej kotliny. Cały czas te same ryje, tylko szyldy zmieniali od Unii Demokratycznej poprzez Kongres Liberalno-Demokratyczny, Unię Wolności, AWS, aż w końcu PO. Ten układ w Jeleniej wciąż opiera się na osi Zawiła - Kusiak - Czernow. Swego czasu nawet Lewandowski brał w tym udział
~!!!! 27-02-2012 15:02
cieplise1 i ten drugi 2 coś wam POrtki się trzepią,Nie trzeba czekać 4 lata .co masz zrobić .zrób od razu .
~qwertyy 27-02-2012 15:09
ciekawe jak Zawila sformulowal umowy z tymi swoimi doradcami? Zeby sie nie okazalo, ze podatnicy beda musieli wyplacic im gigantyczne odprawy lub odszkodowania. Chociaz rowniez mozna uniewazniac.
~Kolega Logan 27-02-2012 15:12
Popieram zdanie Logana. To miasto nie miało tak nieodpowiedzialnego prezydenta jak Marcin Zawiła. Kandydatura powinna skupiać ludzi młodych i energicznych a nie zacofanych jednostek o przedwojennych poglądach. Odwołajmy prezydenta, ponieważ jego nieudolność nie wniesie żadnych daleko idących zmian do życia Jeleniej Góry i jej mieszkańców. Logan Na Prezydenta!!!!!!!!!!!!!
~Kolega Logan 27-02-2012 15:13
Popieram zdanie Logana. To miasto nie miało tak nieodpowiedzialnego prezydenta jak Marcin Zawiła. Kandydatura powinna skupiać ludzi młodych i energicznych a nie zacofanych jednostek o przedwojennych poglądach. Odwołajmy prezydenta, ponieważ jego nieudolność nie wniesie żadnych daleko idących zmian do życia Jeleniej Góry i jej mieszkańców. Logan Na Prezydenta!!!!!!!!!!!!!
~beka to 27-02-2012 15:16
Gdzie jest SKM ?!
~9ol 27-02-2012 15:17
Patrzcie co ten facet robi, zatrudnia ziomali i znajomych królika na stanowiskach o których nie mają pojęcia, jak ten Klementowski z jego fejZBUK. Facet nie potrafi liczyć do czterech a zajmuje się promocją miasta ... chyba promuje go wśród KOLESI Z UKŁADU. I jest co promować bo można się tutaj ładnie zainstalować jak się ma trochę UKŁADÓW. Dlaczego prezydent nie zatrudnia ludzi za pomocą KONKURSÓW? Dlaczego miasto nie zleca konkursów na projekty? ... wszyscy wiemy dlaczego.
~LI 27-02-2012 15:23
A niech będzię kto chce. Byle by nie był splamiony pisem.
~ilis 27-02-2012 15:34
Pan Obrębalski ma przygotowanie potwierdzone pracą na UE. Zawiła "zawinął" swoje sprawy, w nosie ma mieszkańców i robi sobie co chce. Podwyżki, opłaty parkingowe, jakieś kolosalne zmiany. Ja bym go wystawiła na środek placu w samych gaciach,ot co.
~we 27-02-2012 15:56
Gdzie są kombatanci z Solidarności? Niby system polityczny zmienili, a tow. Szmaciaka nadal mamy.
~taka prawda 27-02-2012 15:56
Zawiła jest jedną z twarzy CZERWONEJ KOTLINY i układu, który tu trwa w najlepsze od ponad 20 lat (nie licząc PRL'u), więc chyba z choinki się urwałeś, skoro twierdzisz, że za Zawiły nie ma czerwonej kotliny. Cały czas te same ryje, tylko szyldy zmieniali od Unii Demokratycznej poprzez Kongres Liberalno-Demokratyczny, Unię Wolności, AWS, aż w końcu PO. Ten układ w Jeleniej wciąż opiera się na osi Zawiła - Kusiak - Czernow. Swego czasu nawet Lewandowski brał w tym udział
~ha,ha 27-02-2012 16:06
ha, ha, ha pozałatwiał stołki kolesiom, Czernow wypromował, a sam zostanie w gaciach. I tak powinno być, przede wszystkim za nie liczenie się ze społecznością, która oddała głosy na nieudacznika. Swoim postępowaniem sprawił przykrość wszystkim jeleniogórzanom. Za takie rządy nie tylko REFERENDUM, ale powinna obowiązywać BANICJA. 10 razy TAK dla Referendum. Jest nas dużo i w końcu pokażmy, że sami możemy coś zmienić jako ludzie, którzy chcą poprawy warunków życia, którzy chcą pracy i lepszego jutra. Nie ma się co martwić kolejnym Prezydentem, bo jak jeden wyleci, to drugi mając taki przykład będzie mądrzejszy i nie popełni takich błędów i taką nadzieją się kierujmy, a osiągniemy sporo. Za Zawiłą powinni polecieć przez niego namaszczeni i będzie trochę miejsc pracy itd. to jedyna szansa.
~koala 27-02-2012 16:24
Zaczął bez wizji końca, toteż koniec nastąpi szybciej niżby się spodziewał :)
~dd 27-02-2012 16:33
W trakcie kampanii wyborczej P. Zawiła bardzo chętnie uczestniczył w debatach, może przestańmy wylewać pomyje a zaprośmy do dyskusji. Możemy spotkać się w filharmonii, teatrze, powiedzieć co nas boli i czego oczekujemy od prezydenta, który ma NAS Mieszkańców Reprezentować. Prezydent, rada, pracownicy budżetówki to wy jesteście dla Nas, Mieszkańcy to wasi pracodawcy
~radyjo 27-02-2012 16:38
Moherowe dzyndzle jak się tu za odwołaniem udzielają.Naiwne "proste ludzie" wierzą że jak uda im się odwołać prezydenta to im yaro oddeleguje do jeleniej na prezia kempe albo maciarewicza;)
~xyzII 27-02-2012 16:46
Trzeba działać już teraz ,w perspektywie jest prywatyzacja szpitala,nie do śmiechu nam będzie.
~ 27-02-2012 16:50
...za fontannę im MZK
~zorro 27-02-2012 16:52
szkoda ze wiekszosc komentujacych nie ma pojecia jak funkcjonuje panstwo polskie ,i ze instytucje typu Muzeum Karkonoski maja tyle wspolnego z budzetem miasta co nic
~socjalista 27-02-2012 17:04
Zorro> miało być panstwo prawa ,demokracja może kapitalizm liberalny a wyszedł imperializm ,a może już jestesmy w epoce pańszczyźnianym.
~Kaczor 27-02-2012 17:17
zostawcie go!bo on nic zlego nie zrobil!!
~ 27-02-2012 17:26
DOLNOŚLĄZAK. Miód na serce mi spływa, czytając posty rozsierdzonych. Chciałoby się zawołać - kazimierzup, wierny druhu, internetowy rzeczniku magistratu na pomoc!!!! Korzeniewski od dialogu społecznego /wszak zapewniłem Ci i taką kasę na samoutrzymanie, która przekracza 6-krotną pensję kasjera z Biedronki/ - ratuj!!! Prezydencie Zawiła - ratuj się. Wszak zostałeś sam. A Ci co mieli Cie wspierać medialnie najpierw zdbali o swój własny wizerunek. Vide Korzeniewski 3,5 zmarnowanego etatu, który zamierzasz odebrać MDK.
~ 27-02-2012 17:33
Cd. z 17:26. Lubię biskupa Krasickiego "Wśród serdecznych przyjaciół, psy zajaca zjadły". To tak po chrześcijańsku. DOLONOŚLĄZAK.
~ 27-02-2012 17:35
Ależ wspierają. Te cztery czy pięć głupawych komentarzy to kto pisał jak nie doradcy zawiły?
~ 27-02-2012 17:37
ha ha ha przecież ten klementowski chwailił się, że nawet jakieś statystyki opracowuje na podstawie komentarzy!
~s. 27-02-2012 17:48
Najpierw głosujecie i wybieracie, potem chcecie odwołać. Ludzie zdecydujcie się, trochę stałości w poglądach, prądu nie było i TVN zanikł w telewizorze i zaczęliście samodzielnie myśleć ?
~kadrowa 27-02-2012 17:54
Uważam, że prezydent Zawiła ijest o niebo lepszy od Obrębalskiego. Ponadto kolejne jego przedsięwzięcia są coraz lepsze, a to wynika z faktu, że po "awansowaniu i oddelegowaniu Zofii Czernow" dopiero teraz może naprawdę rozpocząć samodzielne kierowanie miastem.
~Grzesiek 27-02-2012 18:21
Czy sobotnie spotkania z mieszkańcami się odbywają?
~aa 27-02-2012 18:25
Ludzie nastepnym razem glosujcie na mlodszych ludzi a nie na Czernow, Kusiaka, Lewandowskiego!
~Grzesiek 27-02-2012 18:30
A czy Park Technologiczny już działa?
~..piotr 27-02-2012 18:31
barany z amnezją wybrały na prezydent gościa który rozpoczął upadek tego miasta za jego pierwszej kadencji zlikwidowano ponad połowę zakładów w Jeleniej Górze o resztę zadbała koleżanka Zofia Cz.
~aaaaaaaaaaaa 27-02-2012 18:31
TAK ODWOLAC ! ZA TE WSZYSTKIE BIEDRONKI
~Grzesiek 27-02-2012 18:32
A czy hala widowiskowo-sportowa na Zabobrzu jest już budowana?.
ross222 27-02-2012 18:34
Ale idiotyczny artykuł! Jakoś inne media nie piszą takich prowkacyjnych bzdur tylko Jelonka. Jak myślicie dlaczego....?
ross222 27-02-2012 18:40
Czy robiąceg pożądek w oświacie prezydenta należy odwoływać ? Przecież każdy szef miasta będzie musiał zrobić to samo! Po co pisac te bzdury i tracić energię...przecież widomo ,że i tak nikt nie będzie wstanie odwołać Zawiły na podstawie jednego prowokacyjnego artykułu w Jelonce..
~xxx 27-02-2012 18:46
jestem za referendum w sprawie odwołania prezydenta p.Marcina Zawiły.
~ 27-02-2012 18:49
ross masz racje gdyby nie jelonka byla by o tym cisza.
~klee 27-02-2012 18:50
Jestem za usunięciem Pana Zawiły ze stanowiska w trybie natychmiastowym.
~solidarny 27-02-2012 18:51
TAK TAK TAK 3X
~ 27-02-2012 18:51
Chciałem zaznaczyć, że duża część osób (być może obecnych i tutaj na forum) głosowała za kandydaturą p. Marcina Zawiły. Jak dla mnie, to byłaby to nie najgorsza sytuacja. MDK upada, Złotnicza w stanie fatalnym, Termy Cieplickie już dawno powinny być skończone (choć i tak db, że w ogóle ruszyły prace), Park Norweski to jedna wielka lipa. Dziękuję, do widzenia, dobranoc. tyle z mojej strony.
~Zainteresowa 27-02-2012 18:57
Jestem dużymi ZA !!!!
~ITJeleniaGor 27-02-2012 19:02
Mamy nadzieje, że zanim nasz prezydent odejdzie, to usunie ze stanowiska naszą pseudo kierowniczkę informacji turystycznej w Jeleniej Górze, Panią BARBARĘ RÓŻYCKĄ, bo nie dajemy już sobie z nią rady!!!!!!!!!!!!!!!. Takiego mobbingu jeszcze nie było u nas. Pan prezydent obiecał, że ta pani spadnie ze stołka, ale się jeszcze nie dotrzymał obietnicy.
~do WSM 27-02-2012 19:24
on ma się zapoznawać z administracją przez rok???? przecież siedział już na tym stołku kup e lat, zna administrację na wylot i wszystkich urzędasów. Załatwił sobie ciepły stołek w bibliotece a żonie w muzeum. Spokojne posadki, zero odpowiedziałności, forsa leci co miesiąc i byle szybciej do emerytury. Fajne życie. A stołek prezia też fajny, za nic odpowiedzialności, wszystko robią vice i inni a on figurantem. Ten to potrafi siebie i żonkę ustawić, to jest nepotyzm.
~pola 27-02-2012 19:29
WYREMNTOWAĆ ul. WOLNOŚI!!!! MAM amortyzatory do wymiany i kurcze nie podaruje za te zapadające sie kanały, w KTÓRE CO DZIEŃ
~pola 27-02-2012 19:31
UL.WOLNOŚCI DO REMONTU!!! KANAŁY SIE ZAPADAJĄ!!! HAŃBA!!!!
~jos 27-02-2012 19:32
Aaaaaaaaaaaaa tam, kolejną Biedronkę POstawic i już!!!
~ 27-02-2012 19:34
ZYGMUNCIE KORZENIEWSKI na tym forum trwa dialog społeczny. Ty zostałeś wyznaczony przez prezydenta jako specjalista od społecznego dialogu / za niezłą kasę - ok. 6 krotnośi płacy kasjera w Biedronce/. A Ciebie nam tu brak. Daj głos w imieniu swojego pryncypała, albo ułatwij zadanie swojemu szefowi i podaj się sam do dymisji. Szkoda marnować magistrackiej kasy. MDK zwolni 3,5 etatu. Razem grosz do grosza - ziarnko do ziarnka ....itd. DOLNOŚLAZAK.
~ 27-02-2012 19:46
Cd. z 19:34. Oszczedności w oświacie nie da sie uniknąć. Reformy są konieczne. Niż demograficzny jest "oczywistą oczywistością". Prezydent musiał sie za to zabrać i kazdy inny prezydent /bez względu na barwy/ zrobić to będzie musiał, gdyż budzet nie jest z gumy i tego nie wytrzyma, w myśl zasady "z pustego i Salomon nie naleje". Rzecz w tym,że obecna władza magistracka bieże sie za to - wg mnie - "od dupy strony". DOLNOSLAZAK.
~marek123 27-02-2012 19:47
i popatrz marcin co zrobiłeś dobrego biorąc do władzy korzeniowskich i innych z PZPR czy tez SLD potrwoniłeś tyle sympatii którą zawsze miałeś/patrz każde wyniki wyborów w mieście / jedyna twa nadzieja ze jeszcze się poprawisz i to ze konkurencja jest u nas tragicznie /machałkowo/ słaba
~ 27-02-2012 20:23
A niech go odwołają. Byleby tylko potem prezydentem nie został jakiś pisowski oszołom.
~KrzysiekM 27-02-2012 20:38
tak jak już kiedyś przewidziałem Panie Zawiła- Czarne Chmury nad Panem!Teraz będzie Czarna Polewka.
~ 27-02-2012 20:48
Ad.~marek 123. PO jest w stanie rzadzic samodzielnie. Ostatniego dezertera z prystromowego "Wspólnego Miasta" kupili parę miesiecy temu. Ciekawostką jest to, że PO-Zawiła nie wziął do rządzenia prystromowych dezerterów /Sajnoga i świty -obecnie radnych/, z inicjatywy których za PO-Obrebalskiego wtłoczono ogromna kasę w magistrackich pieniędzy w Szkołę nr 7. Wg dzisiejszych planów ta szkoła ma ulec likwidacji. Kasę PO wyrzuciła w błoto. Przy okazji pozdrowienia dla M.Sajnoga byłego wieceprezydenta a obecnie radnego. Ciekawe jak jutro bedzie głosował ten pan od TIKTAKA wraz ze swoją świtą. Lewusy z SLD nie maja z tym nic wspólnego. DOLNOŚLAZAK.
~>19:46 27-02-2012 20:58
jesli budżet jest pusty to skad zawila wzial te miliony dla swojej zony i doradcow?
~andzrejek 27-02-2012 20:58
OBRĘBALSKI WROĆ !
~ 27-02-2012 21:03
niech M Obrębalski powróci
~stud. 27-02-2012 21:10
Obrębalskiemu dajcie spokój. To był najgorszy Prezydent Jeleniej Góry.
~pszedszkole 27-02-2012 21:17
A ja proponuję na ten stołek pana Wrotniewskiego. Żona jest już dyrektorem. Może nie będzie kombinował z nepotyzmem?
~cieplik to j 27-02-2012 21:22
Panie Prezydencie i co Pan na te komenty,smutne,ale prawdziwe,choć sam na Pana głosowałem,tez się zawiodłem,sąsiad.
~turysta 27-02-2012 21:26
ITJeleniaGor masz rację. Przez oba biura IT przeszło sporo pracowników i chyba o szefowej nikt nic dobrego nie może powiedzieć. Szczególnie stała się nie do zniesienia, kiedy jej najlepsza przylepa zrobiła ja w konia i cichcem przeskoczyła do ratusza. Gdy nadejdzie wiosna zorganizujcie imprezkę w górach, zaproście ją i w odpowiednim momencie zostawcie samą. Już nigdy nie wróci, bo pokonanie 40 tys km zajmie jej tyle czasu, że spokojnie doczekacie emerytur.
~ 27-02-2012 21:33
Ja poproszę Obrębalskiego. To był dobry fachowiec.
~cham 27-02-2012 21:43
Bezczelny typ!!! Zaczynał swoją kadencję lansikiem, że niby to zmniejsza zatrudnienie. Chwilę potem dobrał sobie klakierskich pretorian za niezgorszą kaskę! Wstyd!
~F 27-02-2012 21:43
Głosowałem w wyborach na obecnego prezydenta ale raczej nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań; na starcie podwyżka pensji (jeszcze bym to skumał) ale podwyżki za wynajem lokali w centrum i inne (w porównaniu np do Legnicy mamy znacznie wyższe opłaty w wielu kategoriach) to już gorsza sprawa. Co prawda ja bym nie podpisał się jeszcze za jego odwołaniem bo mnie na szczęście nie dotknęło nic co opisałem pokrótce, ale czara goryczy kiedyś może się przelać, a rządzący niech czują oddech społeczeństwa i wyborców na plecach. swoich
~x 27-02-2012 21:45
czy w IT chodzi o tę panią w spodniach w kratkę??? ojojoj...potrafi zajść za skóre
~thx1138 27-02-2012 21:50
podwyżka biletów mzk wody ścieków parkometry d...lne światła łączenie/deptanie szkół także wydz tech na byłym kk i cała masa innego chamstwa, chyba tego wystarczy jak na 1 rok rządzenie , WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~mina 27-02-2012 21:52
Gonić dziada jak najdalej z Jeleniej Góry , przed wyborami obiecywał wszystkim wszysto , dzisiaj ma nas wszystkich w d...e. Obstawił sie doradcami i liczy tylko kasę. Wsyd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~jos 27-02-2012 21:54
A to coś nowego, bo jak dotad rada zbierała się jedynie po to żeby uchwalac POdwyzki.
~XXL 27-02-2012 21:59
Pieski poszczekają a karawana pojedzie. Nie ma merytorycznego powodu, aby odwoływać prezydenta. Wszystkie projekty dotyczące oświaty sa uzasadnione....matołki.
ross222 27-02-2012 22:09
Obrębalski to był drugi najgorszy prezydent po Kusiaku. Pomimi ,że jego rządy przypadały na lata wzrostu gospodarczego to, to wyłączając pozyskiwanie środków EU to wiele dla miasta nie zrobił. A
~powód 27-02-2012 22:10
Powód wystarczy taki, że go nie chcemy.
~na dobranoc 27-02-2012 22:12
Czy Matołki to te ludzie co nie walczą o stołki i te ludzie co uczciwie żyją? XXL jesteś już nadęty, czyli pusty w środku.
~ 27-02-2012 22:17
Gdzie te tramwaje panie zawiły ptrezydencie
~dodo 27-02-2012 22:20
Zawiła jest najbardziej nielojalnym wobec swoich wyborców Prezydentem.O tym,że po roku już przegrał decyduje arogancja władzy i Jego urzędasów oczywiście z Korzeniowskim i Papajem pod nieobecnośc Czernow na czele.Pewnie, że nie ma merytorycznych powodów aby Go teraz odwołac,ale fala wzbiera.To poważna żółta kartka dla Zawiły,urzędników ale także dla tej zbieraniny pod nazwą Rada Miasta.
~bumcyk 27-02-2012 22:31
do Ułan, tacy ekonomiści jak Zofia Cz?
~arla 27-02-2012 22:44
Mielismy Pana Obrembalskiego prezydenta i mogło tak zostać to wam sie zachciało zmian .To teraz nie narzekac tylko sie dostosowac jak waszmosc karza.
~ 27-02-2012 22:48
Panie Prezydencie Zawiła,proszę się trzymać i nie załamywać.
~wróżka 27-02-2012 22:50
do XXL- Oj karawan odjedzie i to niejeden...
~Cieplice 27-02-2012 22:55
Tylko nie Obrębalski,dziękuję za "piękny"park który nam zafundował- podpisując absurdalne umowy, dziękuję za najgorszą lokalizację term- których w tym syfie po fabryce szybko nie będzie- a nawet jak powstaną, to będą bez żadnych parkingów i możliwości rozwoju- paranoja.
~:) 27-02-2012 22:55
Jakie miasto taki portal. Jacy mieszkańcy takie wypowiedzi :)
~aaaaaaaaaaaa 27-02-2012 23:02
a jaki prezydent taka praca w biedronce
~iwes 27-02-2012 23:22
Tak jest muzeum dla żoneczki, zamiast strefy ekonomicznej żeby ludzie mogli zarabiać na chleb i dopracować do zasranej emerytury.Już tak dalej nie daje się żyć, pensja wystarcza ledwo na opłaty, tak źle jak teraz jeszcze nie było. Trzeba coś z tym zrobić!!! Może protesty, wyjdźmy na ulice!!!
~iwes 27-02-2012 23:26
Tak jest muzeum dla żoneczki, zamiast strefy ekonomicznej żeby ludzie mogli zarabiać na chleb i dopracować do zasranej emerytury.Już tak dalej nie daje się żyć, pensja wystarcza ledwo na opłaty, tak źle jak teraz jeszcze nie było. Trzeba coś z tym zrobić!!! Może protesty, wyjdźmy na ulice!!!
~boleyn 28-02-2012 1:16
Matoły jeleniogórskie ! Sami wybieraliście takie prezydenta, to macie...
~xyzII 28-02-2012 2:01
22,55>>> każdy ma prawo i obowiązek się wypowiedzieć /w tym temacie/. Nasi mili ludkowie przestali się bać,hasło "powstań z kolan plemię Polan" przynosi owoce.Czasy się zmieniły ,dawniej PON na włościach wysyłał swych siepaczy do tłumienia buntu,były zsyłki na białe niedźwiedzie,był rok 56 i 68 ,lepiej gasić iskrę dziś niż ogień za parę miesięcy.A napewno wybuchnie po Euro.
~spółka zło 28-02-2012 2:32
Do tego miasta nie można normalnie dojechać z żadnej strony, a wizjonerzy budują termy, rewitalizują parki, rozbudowują muzea z pięknym szkłem,przenoszą siedziby innych,budują drogi, które nas omijają. Nie dziwcie się więc, że żyjecie w jednym z najdroższych miast w tym kraju i mieście, gdzie największym pracodawcą jest Magistrat. Poczytajcie budżet tego miasta to zrozumiecie ile osób na tym żeruje. Odwołanie historyka katolickiego tego nie zmieni, ale przyznaje, że nieudacznik i karierowicz z niego nieprzeciętny. Tu potrzeba REWOLUCJI w myśleniu i zarządzaniu. Zmiana samej gęby przy żłobie nic nie da. No chyba, że będzie to moja gęba ;)))
~ 28-02-2012 2:56
Potrzeba nam obywatelskiej niepokorności, bo tylko tak można powodować zmiany na lepsze. Dlaczego u nas w procesie demokratycznych wyborów po dojściu do władzy duża cześć urzędników zamienia się w monarchów i książęta?
~xyzII 28-02-2012 9:01
Czy to koniec dyskusji? Czekamy na ustalenia radnych!Trzeba patrzeć trzeźwo ,wszystkie partie są w stanie ALERTU wybory za pasem.
~antyPis 28-02-2012 10:52
Panie Prezydencie proszę nie ulegać chorym z nienawiści z PIS
~ależ 28-02-2012 11:17
smutone to wielce, a wyborcy jednak "szanownemu" prezydentowi nie wybaczą tego co im uczynił. Chciałoby się mieć wrażenie, że Pan prezydent przykryje się Panią M. Dziką i już będzie fajnie, ale niestety NIE! Szacunek (na razie)dla Pani Dzikiej, ale nie idź kobieto z nimi bo cię zniszczą i zbrukają. Zostań wice u Pana Obrębalskiego i to będzie dobre. Z drugiego boku niech będzie Pan Sajnog i przynajmniej będziemy wiedzieli, że mamy do czynienia z ludźmi o wysokiej kulurze osobistej, bo o Panu Zawile to szkoda się wypowidać nie wspominając o Pani Czernow! Pozbycie się Czernow było dobrym posunięciem, ale jednak nie wystarczyło żeby na grzbiecie innych wypadać dobrze.Bardzo się cieszę, że nie udało się mimo wszystko zamaskować tego wstrętnego kolesiostwa. Nie zapomnij zabrać kumpli ze sobą
~lesi 28-02-2012 12:08
k...wa nareszcie ,moze uda sie pogonic ta czerwona bande,Zosia wyskoczyla na chwile do Warszawy ale stoleczek moze stracic jak sie narod zdenerwuje.Czas zmazac hanbe tzn.niech z swiadomosci rodakow zginie nazwa CZERWONA DOLINA. Krasnalom z PO i SLD dziekujemy/starym i mlodym?/
~ 28-02-2012 12:14
Ja nawiązuję do postu ITJeleniaGor To prawda, że mobbing w jeleniogórskiej informacji turystycznej jest na porządku dziennym. NIestety pani Barbara ma zbyt szerokie plecy, oczywiście w połączeniu z plecemi małżonka, jeleniogórskiego architekta (wcześniej na stanowisku w jeleniogórskim Urzędzie Miejskim). Te szerokie plecy nie pozwalają zrzucic jej ze stołka kierowniczego informacji turystycznej, pomimo skarg i wielu niekompetencji. Coż, wygląda na to, że pracownicy, albo zmienią pracę (jak wielu wspaniałych i cennych pracowników tej jednostki przed nimi), albo będą się męczyć z tym tyranem psychiki innych, do jej emerytury. Bo niestety władze Jeleniej Góry, pomimo wspaniałych haseł o przyjaznym mieście, pielęgnują i chołubią mobbingowi pracowników we własnych wydziałach. Wstyd i hańba!
~ 28-02-2012 12:57
potrzebny jest ktoś pokroju Wałęsy lub Łukaszenki
~rym-cym 28-02-2012 13:25
No to dzisiaj mam nadzieję, że pan prezydent przemówi? Chyba doradca - Korzeń czyta jelonka.pl bo to przecież jest GŁOS jeleniogórzan. A my nie piszemy po to, żeby bić pianę i marnować swój czas, ale żeby zareagować na te bezmózgowe posunięcia Magistratu z szeryfem na czele. Oczekuję, że p. prezydent nawiąże do tej naszej dyskusji na forum jelonki i coś się wytłumaczy. Bo jeśli nas oleje to znaczy, że głos Mieszkańców ma w głębokim poważaniu. Wtedy naprawdę trzeba go wywieźć lub wynieść na składowisko. A jest gdzie, bo byłe targowisko na Kilińskiego, gdzie rzesza obecnych bezrobotnych zarabiała na chleb - również dzięki niemu leży odłogiem, straszy brudem i smrodem. NO I OCZYWIŚCIE NIE ZARABIA DLA BUDŻETU> Ale kogo to obchodzi ?! Bezrobotni i zagrożeni bezrobociem narazie cicho siedzą.
~BRAWO!!!!! 28-02-2012 14:31
Jestem za odwołaniem p. Zawiły i całej jego bandy, nie omijając p. Czernow,.......(.)
~x 28-02-2012 19:39
Czyzby? Nareszcie odglosy przebudzenia sie ludzi. Ale pieniadze rozp...ne przez ta klike z budzetu miasta.... tego sie nie wroci. pozostana molochy czyli nikomu nie potrzebne galerie,nadmiar dyskontow i marketow, ogolny bajzel i niesmak.Stracone lata w rozwoju miasta i brak dbalosci o mieszkancow i samo miasto, tego tym nieudacznikom nikt nie zapomni.
~xxx 28-02-2012 20:10
Niech powstanie PARTIA MŁODYCH i niech żądzą naprawdę poczujemy się od razu lepiej.
~popieram 28-02-2012 22:01
do niechlubnych czynów Pana Zawiły należy również zaliczyć połączenie ZGL-i, było źle, a jest jeszcze gorzej. Brak kompetencji na każdym szczeblu, kompletnie nic tam nie można załatwić, nikt nic nie wie. MZK i fontanna, to też prestiżu nie dodaje. Gdzie te tramwaje, gdzie godność? co jeszcze wymyśli zacny Pan Zawiła. do PRACAwKK - nieoczekujmy od ludzi maluczkich, że będą obstawiać się Mądrymi, kompetentnymi osobami, bo z tych maluczkich nic wtedy nie zostanie. Najważniejsze być MĘDRCEM wśród GŁUPCÓW.
~Byniu 28-02-2012 22:24
I gitara ! bo kraść i robić głupoty za pieniądze podatników każdy potrafi ale robić nie ma komu ! REFERENDUM !!
~RPS 28-02-2012 22:30
Kino oko . Odwołać go . Bo trafi kosa na kamień ;]
~do pracawKK 29-02-2012 13:20
a w miejsce usuniętych, młodych, zdolnych i przystojnych przyjąć miernoty, które w czasie pracy oglądają zdjęcia gołych chłopczyków
~ 29-02-2012 13:26
ja już bym wolał referendum dotyczące oddzielenia administracyjnie Cieplic od Jeleniej Góry.
~ 29-02-2012 14:32
i tyle gadania i nie ma referendum
~yhy 29-02-2012 16:22
to, że nie będzie referendum to chyba oczywiste, nikt nie pokusi o trwonienie pieniędzy na jakieś tam referendum. Gdyby w tym momencie do walki stanął Pan Obrębalski, to ma gwarantowane zwycięstwo. Najważniejsze, że jest żółta kartka dla Prezydenta. Trzymam kciuk i ufam, że poczynania Prezydenta nie pójdą w zapomnienie. Niech się cieszy swą miernością do końca kadencji i rządzi ze świadomością pogardy społecznej. Najbardziej interesujące jest, to czy będzie miał śmiałość stanąć do walki o drugą kadencję, bo chyba powszechnie wiadomo, że takie przynajmniej były zamierzenia Pana Zawiły. Ale czy PO po takich opiniach będzie miało odwagę wystawić tak nieudolnego kandydata. Myślę że drugą część swego panowania będzie skupiał na dialogu żeby zmazać tą nieudolność, którą dzisiaj nas uraczył.
~yhy 29-02-2012 16:33
Droga Jelonko, niestety nie wiem od kiedy istniejecie (chyba od 2002), za co bardzo przepraszam, ale mam taką prośbę - policzcie jakich prezydentów Jeleniej Góry było za waszej działalności i zliczcie dla poszczególnych prezydentów wszystkie pozytywne i negatywne komentarze. Moglibyśmy w ten sposób dowiedzieć się który był najsłabszy, a który najlepszy i jeszcze wielu innych rzeczy
~!!!! 29-02-2012 17:19
(yhy)referendum mini odbyło się tu,a ja mam takie przeczucie że będziemy mieć wcześniejsze wybory lub zarząd komisaryczny.
~ 29-02-2012 18:17
zawiła do biblioteki a nie ratusza!!! Gazety nosić do czytelni...hehehe
~nieKapituluj 29-02-2012 21:09
Ludzie obudźmy się do końca ! Jak nas będzie dużo - to jest szansa, że Ratusz nas usłyszy, zauważy i może zareaguje??? A jeśli NIE - to wtedy trzeba pójść do Ratusza. Ale wszyscy RAZEM. Tak jak dyskutujemy nareszcie ze zrozumieniem - tak trzeba domagać się swoich praw !!! Zróbmy wreszcie coś dla naszych dzieci, żeby nie musiały wyjeżdżać stąd za pracą. Bo kto nam poda szklankę wody na starość !!!
~ 1-03-2012 12:41
Na starość to my pracować będziemy, pod warunkiem że będzie gdzie. A potem na emeryturę na cmentarz. A Jelenia Górę zaorają.
~e5 1-03-2012 13:37
W komentarzach do artykułu w wielu miejscach pojawił się problem mobbingu w Książnicy Karkonoskiej. Nie jest tajemnicą że mobbing w Książnicy Karkonoskiej jest od dawna i nie tylko w punkcie IT. Większość osób zainteresowanych wie o tym. Nie dawno z Książnicy odeszło kilkoro wykształconych, ambitnych bibliotekarzy. Może ktoś powinien się zainteresować dlaczego zdecydowali się na taki krok?
rymcycymcy 1-03-2012 13:44
A ja wiedziałem, że z tym referendum to tylko bicie piany :) ...ale nic nie mówiłem żebyście mogli skutecznie ka...lizować swoje frustracje ! :) ...dzięki mnie jesteście teraz lepsi !
~cc 1-03-2012 20:31
do e5....dlaczego kilku wykszałconych bibliotekarzy (magistrów) odeszło? bo np....inni muszą siedzieć na fb , nk, seriale...i takie inne formy spędzenia czasu
~ 1-03-2012 20:31
I dzięki czy Panie i Tobie rymcycymcy, że spuściliście trochę pary z kotła, ale malutkiego. W tym dużym i najprawdziwszym z prawdziwych ciśnienie wciąż rośnie. Kiedyś gruchnie i może wielu połamać kości. Pojawił się przy okazji nowy wątek dotyczący jednej z instytucji miejskich: Książnicy Karkonoskiej.
~cc 1-03-2012 20:39
nie dokończyłem...problem nk, fb i innych dotyczy nie tylko KK, w urzędzie jest tak samo, w niektórych działach ludzie mają tyle pracy, że " nie wyrabiają", a w innych pokojach luz-blus. I KK i UM to miejsca, gdzie jest sporo pracy, ale dlaczego tą pracę wykonują tylko nieliczni zatrudnieni? W KK kolejka jest ciągle i ciągle na 1 piętrze...im wyżej, tym....tak samo w UM tylko nieliczni harują, np w finansach. I piszę jako obserwator i petent tych dwóch instytucji. Nie pracownik!!
~[[[[[ 1-03-2012 23:21
Brawo do komentarza poprzedniego.Więcej odwagi.
~Baba 2-03-2012 10:24
To jest tragedia ze sprzedaje się zakłady i następnie są likwidowane. FAMPA ,ORZEŁ, a teraz zabierają się za POLFE .Co my zrobiliśmy ze Wałęsa jest bogaty,a nasze dzieci żyją za 1000 zł.Wybraliśmy premiera i on daje popalić zabierając naszym dzieciom emerytury.Mamy teraz wielki niesmak.Jeszcze musimy wybrać Palikota to już na ulice nie wyjdziemy tak dużo będzie narkomanów.To jest właśnie demokracja kto sprytniejszy ten wygrywa.Mam nadzieje ze przemyślimy i następnym razem wybiorą PJN może oni doprowadzą kraj do rozkwitu ,bo teraz to rozbiór POLSKI.
~super HIT 2-03-2012 12:57
chyba referendum coraz blizej www.chadzy.pl
~ 3-03-2012 12:28
Powstała Komisja ds. Bezrobotnych. Nareszcie !!! Ja myślę, że właśnie ta nasza dyskusja tutaj też trochę się przyczyniła. Bo ponoć trzy lata się nie mogli w Ratuszu dogadać, żeby taką Komisję utworzyć. A raptem we wtorek na sesji RM cyk, cyk i Komisja już jest. Teraz trzeba (my wszyscy !!!) musimy pilnować, żeby wzięłą się szanowna Komisja do dzieła. Niech policzą ilu jest bezrobotnych, w jakim wieku, o jakim wykształceniu ? Władza musi opracować program zmniejszania bezrobocia, tworzenia nowych miejsc pracy, przekwalifikowania osób wykształconych do innej, potrzebnej miastu pracy, itd. Jelenia Góra ma zaprzyjaźnione miasta w Niemczech. Nie trzeba nic wymyślać (bo to za trudne dlas naszych urzędników !!! hi, hi) ale wziąć przykład np. z Niemiec. Oni to mają rozwiązane,m oni to robią !
~marian59 5-03-2012 17:28
Rozwalić raz na zawsze układ Schetyna - Pokój-Zawiła -Papaj !!!!!! a po drodze Włodyga !!!!!!
magia 5-03-2012 21:45
tak czytam te wypowiedzi i zastanawiam się czy w ogóle jest jakiś polityk uczciwy...nie ma!!! przyjdzie następny i znów będzie musiał się najeść..zanim zacznie cokolwiek robić dla miasta dla ludzi którzy pracują za grosze..na moje nieszczęście poznałam jednego z radnych w bardzo złych okolicznościach ,to się w głowie nie mieści jacy ludzie rządzą tym miastem i jeszcze własne dzieci uczą oszustwa i jak ma być coraz lepiej...jak patrze na tych nadętych bufonów którzy nawet szacunku dla ludzi pracy nie maja to wszystkich do kamieniołomów bym wysłała i kazała pracować, tak by im na chleb tylko starczyło..powiem tylko tyle zacznijcie na gorze zaciskać pasa i za 10 zl.na godzinę pracować to dopiero szybko ten kraj z długo wyciągniemy...ale podpis złożę by ich wszystkich z rada wyrzucić...
~xyzII 6-03-2012 8:48
>magia poczekaj jak dorosną i ukończą szkoły dzieci Sikorskiego i innych którzy uczęszczają do szkół prowadzonych przez Opus Dei, i naszych podwórkowych po szkołach katolickich.
~ruter 6-03-2012 20:27
A ten stadion treningowy na Euro widziałam obraz nędzy i rozpaczy.Tyle pieniędzy zmarnować. No i Małe Jakuszyce inwestycja radnego Wojtasa bez śniegu w Karkonoskim Parku Narodowym. Jak długo będą marnowane pieniadze miasta ?
~Timon 10-03-2012 22:30
Panie Prezydencie, pod Pana nieobecnością w Książnicy Karkonoskiej bibliotekarze są terroryzowani przez kadrę kierowniczą. Dlaczego tyle wykształconych osób odeszło z tego miejsca. Może najwyższy czas zająć się tym problemem. O Informacji Turystycznej nawet nie wspominam. Strach wchodzić do środka, bo nikt nie wie w jakim humorze będzie szefowa. Powinna się pouczyć języka niemieckiego. Dlaczego osoba o tak niskich kompetencjach i zaburzeniach emocjonalnych odpowiada za obsługę turystów? Droga Jelonko, mobbing w KK i IT to świetny pomysł na nowy artykuł, który na pewno zainteresuje mieszkańców miasta Jelenia Góra.
~ 11-03-2012 14:51
OCZYWIŚCIE,odwołac ważniaka nic nie zrobił i nie zrobi dla jeleniej,powrócił tylko stary ustrój inaczej nazywany,brak szacunku dla człowieka,rozbudowana budżetówka-oczywiście swoimi ludżmi,wszystkie firmy podlegające urzędowi miasta to zaplecze dla znajomych,rodziny itd.,ludzi bez jakiegokolwiek pojęcia o pracy,JELENIA UMIERA!!!,staliśmy się zaściankiem chociażby legnicy czy świdnicy,o zgrozo,ratujmy miasto zanim te sieroty załatwią nas do końca... p.s. oni nie wiedzą co robią
~jeleń 12-03-2012 17:41
fel- powinno być feler z ciebie, jak i z tej władzy, Co oni zrobili dla mieszkańców, dla miasta? a co dla kolesi , pociotków?
~19-01 12-03-2012 17:52
Fel- na Pana to trzeba mieć wygląd i robić cosik dla miasta dla mieszkańców!!!!! rzeczy potrzebne niezbędne.Czym się może pochwalicć, i co zapadnie w pamięć potomnym?. Jeno syf budowlany szkarady architektury, trypel, bzdety jak dotychczas, sprzeniewierzenie pieniędzy na te cele .Jednak kasę ktoś załapał!!!!! W tym przypadku partyjka dała ciała! KOMU TO MA, I MIAŁOBY SŁUŻYĆ. Za takie przewalenie kasy - lincz grodzki przed ratuszem!!!!!
~tw 15-03-2012 18:11
Za takie inwestycje jak fontanna bardzo droga brzydka i nie pasująca architekturą w tym rejonie,za muzeum gdzie można było wykorzystać LOK,lub willę po telekomunikacji ,a nie wydawać wielkie pieniądze na koszmar który nawet słońce zasłonił sam powinien odejść bo to wstyd na całe życie
~bab2 15-03-2012 20:19
Tez jestem za , bo ciagle Ci sami w Radzie Miasta , Pani Czernow sudało sie uciec za Anilux , bo tez naobiecywała , a Pan Papaj kto go wynalazł ?? Nic nie wnosi tylko nasza kase bierze , kazdy by chcia tylko kase brac kazdego miesiaca. Pracodawca daje podwyżke jak pracownik zasłuzył i sprawdził sie , Pan Prezydent i reszta jeszczce nic nie zrobiła i dała sobie podwyżke na dzien dobry . Teraz załujcjie za M. O bo był fachowcem , ale to dzieki wspolnemu Miastu - którzy tylko obiecywali i swoje głosy oddsali na Marcinka , bo dostali stanowiska , nie liczyli sie z wyborcami. MIasto umiera dzieki takim Panom
~wpjg 28-03-2012 6:14
Podam kolejny przykład impotencji władz miasta w temacie sportu a konkretnie kortów tenisowych przy ulicy Sudeckiej 42. N a Zabobrzu przy ulicy Noskowskiego na kortach pana Lewińskigo tenisowa wiosna . Korty i barek czynne. Aż miło popatrzeć. Na miejskich kortach przy Sudeckiej ZIMA . Wszystko pozamykane na kłodki. Ratusz nie podjął nawet decyzji komu je dać w uzytkowanie. Obudzą się w maju. Nawet w górskim Karpaczu kort w hotelu Alpejski czynny od tygodnia. Własność prywatna lub tenisowa pasja motywuje do działania.Otwarcie kortów na Sudeckiej z miesięcznym poślizgiem to strata około 6 000zł. A w poprzednich latach za czasów stowarzyszenia Spartakus bywały czynne w marcu lub na początku kwietnia. W oczekiwaniu na inwestora mającego zadaszyć korty 6,7,8 wyrosła na nich trawa . Strata 20tys
~wpjg 28-03-2012 6:31
Kolejny przykład tenisowej zapaści. Przetarg na dzierżawę 3 kortów ogłasza się w marcu bo nie chciało się jesienią 2011. Potencjalny inwestor mający zainwestować około 1mln złotych w zadaszenie 3 kortów będzie miał dużo czasu na uruchomienie ich w październiku( znając opieszałość decyzyjną ratusza. Do tego zachęta w postaci astronomicznego czynszu (30tys zł rocznie) za 3 zdewastowane( zarosły trawą) i szereg innych zaporowych wymagań i nie dożyjemy pojawienia się takiego idioty. Co za znawca tenisowej ekonomii pisze warunki tych przetargów. A koszty inwestora to nie tylko czynsz ale i wydatki na ogrzewanie, prąd, koszty osobowe, podatek od nieruchomości. Jak sobie włoży ten milion na konto to będzie spokojnie spał.Jelenia góra to obecnie biedne miasto. Ratusz żyje w sferze marzeń.
~wpjg 28-03-2012 8:01
Zamiast wydania miliona na niewidzialna fontannę przy baniakach udałoby się przykryć 3 korty i wykonać remont zaplecza. Tenisiści to pokaźny elektorat(około 200 osób a z rodzinami ponad tysiąc). Niech ratusz bierze przykład z małej Złotoryi. Za pieniądze małego miasta i Totalizatora Sportowego maja halę wielofunkcyjną z 3 kortami przy szkole podstawowej. Korzystają z niej uczniowie, mieszkańcy , tenisiści amatorzy i klub tenisowy. Mają I ligę tenisa. Ale żeby coś takiego wymyślić trzeba mieć troszkę oleju w głowie. A mamy prysznic dla kloszardów milion. Ten zaczadzony nikotynista Zawiła nie myśli o sporcie i mieszkańcach którzy mu fundują pensję z podatków tylko zasmieca miasto petami swoich obrzydliwych fajek i potęguje efekt cieplarniany w kotlinie( coraz krótsze zimy , mało śniegu.
~gość 123 29-03-2012 15:32
co do paniuśia Zygmunta może po rade poprośi tow. Cioska -typowy karierowicz
~krajan 29-03-2012 15:37
i po co to to wszystko piszecie oni i tak to wszystko mają w d...e tu chodzi o stołki i swoją mamone a nie dobro jeleniej góry
~ 19-07-2012 20:15
Dziwne,najpierw wybrali (swojego przedstawiciela) a teraz narzekają...hmmm,a może to mieszkańcy,maja nie po kolei w głowach ha? : ) ja proponuje na ten urząd,wszystkich narzekających ....zobaczymy jacy zdolni i mocni będą ( nie tylko w gębie) : )
~lilith 30-07-2012 12:24
a co z Pawełkiem Domagała? Zeroma rozwalił, u Zawiły przycupnął cichutko, siedzi tam nie wadzi nikomu,nie wypowiada się, nie wychyla, wykonuje karnie rozkazy, po godzinach u Kasztelana dorabia i jakoś sie kręci...taki doradca od zamykania szkół.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group