Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 6121
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Sobieszów: W podwójnym wymiarze sztuki

Piątek, 16 listopada 2012, 7:02
Aktualizacja: 8:51
Autor: mestra
Jelenia Góra/Sobieszów: W podwójnym wymiarze sztuki
Fot. mestra
„2 tworzywa, 2 wyobraźnie” to temat wystawy, której uroczyste otwarcie miało miejsce w minioną środę (14.11) w galerii Miejskiego Domu Kultury „Muflon”. Swoje prace zaprezentowała Grażyna Górska, tworząca wyjątkową biżuterię oraz Rafał Klementowski – ceramika użytkowa i artystyczna.

Grażyna Górska tworzy biżuterię, którą Kora Jackowska (sama będąca właścicielką okazałych korali autorstwa p. Grażyny), określiła mianem scenicznej. Dla autorki, biżuteria jest nie tylko użytecznym przedmiotem – każda praca, która wychodzi spod jej ręki, nabiera określonej formy, charakteru i nowego wyrazu. Jej prace złożone są ze sznurka, korali, kamieni szlachetnych czy bursztynu.

Podczas wernisażu biżuterię Grażyny Górskiej można było podziwiać nie tylko na manekinach. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się prace prezentowane na modelkach, w które wcieliły się pracownice MDK „Muflon” oraz córka autorki.
Dla Rafała Klementowskiego, na co dzień nauczyciela i przewodnika górskiego, ceramika jest nie tylko oswojoną techniką, ale przede wszystkim formą ucieczki i autoterapii. Jak można przeczytać we wstępie do katalogu, to również metoda na zachowanie psychicznej równowagi, porównywalna do biegu górskiego na długim dystansie, po którym wraca się odmienionym i oczyszczonym.

Wystawa, której kuratorem jest Agata Makutynowicz, otwarta jest do połowy stycznia 2013 roku. Prace autorów można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-18.00. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group