Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5669
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W „Piętnastce” dzieci wiedzą, co jest zdrowe

Wtorek, 12 listopada 2013, 6:50
Aktualizacja: 7:03
Autor: AP
Jelenia Góra: W „Piętnastce” dzieci wiedzą, co jest zdrowe
Fot. AP
Już po raz trzeci w z okazji Dnia Zdrowego Śniadania w Zespole Szkoły Podstawowej nr 15 w Sobieszowie nauczyciele wraz z dziećmi i rodzicami zorganizowali wspólne pożywne śniadanie w klasach O– III. Maluchy utrwalały savoir –vivre przy stole, wykonały piramidę „zdrowego żywienia ” – odpowiednio dzieląc produkty i poznały 12 zasad zdrowego jedzenia.

Dzieci chętnie szykowały śniadania - przygotowywały kanapki, robiły soki warzywno-owocowe, sałatki i ciasto marchewkowe, wspólnie z rodzicami przygotowywały jajecznicę. Michalina chwaliła przepyszne ciasto marchewkowe, a Ania i Michał przepyszny soczek jabłkowy.

Akcja odbyła się w ramach programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”. Do tej pory do programu przyłączyło się ponad 4 tys. szkół z całej Polski. W tym roku dodatkowo nauczyciele, rodzice i uczniowie mogą starać się o grant finansowy na działania edukacyjne, promujące w szkole prawidłowe odżywianie.

- Uczestnictwo w programie to nie tylko wspaniała zabawa we wspólne przygotowanie posiłków, ale też realna szansa na poprawę nawyków żywieniowych dzieci, które biorą udział w programie oraz ich rodziców.
Odpowiednia dieta zapewnia dziecku sprawność fizyczną, zdolność do nauki i koncentracji. Chroni przed niedoborami energii i składników odżywczych, a także przed rozwojem chorób powstających na tle wadliwego żywienia - mówią organizatorzy projektu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group