Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3187
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W perspektywie bez basenu pod dachem

Środa, 8 października 2008, 8:33
Aktualizacja: 8:33
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W perspektywie bez basenu pod dachem
Basen przy SP nr 11 działa nieprzerwanie od ponad 10 lat. Remont placówki zbliża się nieuchronnie.
Fot. TEJO
Kryta pływalnia przy Szkole Podstawowej nr 11 wymaga pilnego i czasochłonnego remontu. Dwa miesiące wakacji w przyszłym roku to za krótko, aby dostosować basen do nowoczesności. Jest możliwe, że 86–tysięczna Jelenia Góra zostanie na jakiś czas pozbawiona tego obiektu.

- Basen na pierwszy rzut oka nie wygląda źle – mówi Eugeniusz Sroka, dyrektor „jedenastki”. – Znacznie gorzej przedstawiają się natomiast te jego elementy, których nie widać. Głównie chodzi o rury, które zżera rdza. Kiedy obiekt budowano, nikt nawet nie myślał o miedzianych częściach. Wszystko montowano z żeliwa, które nie jest odporne na ekstremalne warunki użycia. A z takimi właśnie mamy do czynienia.

Jak podkreśla Eugeniusz Sroka, czas na generalny remont pływalni zbliża się nieuchronnie. I nie będzie to tylko przerwa konserwacyjna, ale poważniejsze prace. – Z reguły zamykamy basen na część wakacji. To wystarczy, aby przeprowadzić naprawy bieżące. Aby jednak dokonać potrzebnych prac remontowych, nie starczy dwóch miesięcy – podkreśla.

Wówczas Jelenia Góra będzie pozbawiona dużej krytej pływalni, a mieszkańcy miasta, którzy zechcą popływać, będą musieli albo wyjechać ze stolicy Karkonoszy, albo skorzystać z małego basenu w hotelu Mercure.

Ostatnio radni nie zgodzili się na opracowanie projektu basenu przy Szkole Podstawowej nr 10, który „odciążyłby” jedenastkę i zapewnił miejsce wodnej rozrywki oraz nauki pływania dla mieszkańców śródmieścia. Wciąż w przygotowaniu jest remont i przebudowa basenu przy Kolegium Karkonoskim. Według zapowiedzi samorządowców w 2011 roku ma zostać otwarty aquapark w Cieplicach. To jednak wciąż futurologia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group