Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6373
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Pałacu Staniszów nowa wystawa i charytatywna aukcja dzieł sztuki

Środa, 6 marca 2013, 8:25
Aktualizacja: 8:27
Autor: Org
Jelenia Góra: W Pałacu Staniszów nowa wystawa i charytatywna aukcja dzieł sztuki
Fot. Archiwum Organizatora
Fundacja Forum Staniszów zaprasza 16 marca (sobota) o godz. 18.00 do Centrum Sztuki w Staniszowie na wernisaż wystawy malarstwa Natalii Okoń–Rudnickiej "SEEDS/Nasiona" oraz charytatywną aukcję dzieł sztuki na rzecz Jakuba Bartola.

Natalia Okoń-Rudnicka o ekspozycji: „Prezentowane na wystawie obrazy powstały na przestrzeni kilku ostatnich lat. Jeżeli spojrzymy na nie chronologicznie, łatwo dostrzeżemy, że każde płótno jest swoistym wewnętrznym autoportretem, ilustruje zmieniające się – niekiedy jak w kalejdoskopie – poszczególne etapy mojego życia i wszystko to, co się z nimi wiąże. Dostrzec można też diametralną różnicę między feerią barw i niekiedy popartowością kompozycji prac wcześniejszych, a wyciszeniem, zamyśleniem, czy wręcz zawieszeniem w bieli ostatnio powstałych obrazów. Owa biel może działać kojąco, ale też niesie ze sobą niepokój, co może lub mogłoby ją wypełnić, jest formą oczekiwania na to, co przyniesie przyszłość.
Kompozycje drukowane na płótnach są, dodatkowo, pretekstem do rozmowy o procesie powstawania dzieła i o zasadności malowania obrazów jako takich – czynność ta w czasach wszechogarniających mediów i naporu sztuki czysto konceptualnej może wydawać się już tylko fanaberią twórcy.
Czy jest nią rzeczywiście? Każde z prezentowanych dzieł jest jak nasiono, rzucone, aby miało szansę ulecieć, zagnieździć się i, być może, zakiełkować w duszy odbiorców".

Natalia Okoń - Rudnicka (znana też jako Natalya O.) urodziła się w 1980 r. we Wrocławiu. Tam też ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych oraz Akademię Sztuk Pięknych na wydziale wzornictwa przemysłowego w pracowni komunikacji wizualnej u prof. Mieczysława Piróga (aneks z malarstwa w pracowni prof. Krzysztofa Skarbka). Zajmuje się malarstwem, grafiką cyfrową i projektowaniem 2D.

Po wernisażu odbędzie się charytatywna aukcja dzieł sztuki (m. in. Katarzyny Kozyry, Pawła Trybalskiego, Katarzyny Rotkiewicz-Szumskiej, Zbyszka Szumskiego, Mariusza Mielęckiego, Dariusza Milińskiego i in.), którą uświetni koncert muzyki improwizowanej "Flesh Maschine" w wykonaniu Mateusza Rybickiego z zespołem. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na sfinansowanie dalszych operacji chorego na nowotwór mózgu 25-letniego Jakuba Bartola.

Jakub jest młodym artystą, jedynym synem Huberta i Iwony Bartol.
Od 6. lat walczy z chorobą nowotworową. Przeprowadzone badania w Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu wykazały nowotwór mózgu wielkości 6-ciu centymetrów. Usunięcia nowotworu o tym rozmiarze podejmują się tylko nieliczne kliniki specjalistyczne. Szpital Uniwersytecki w Heidelbergu zdecydował się na operację Jakuba, która mogła się odbyć dzięki spontanicznej i zbiórce pieniędzy organizowanej przez przyjaciół i znajomych. Podczas operacji, która miała miejsce 21 lutego 2013 r. usunięto ponad 70% guza. Niestety, jest to dopiero sam początek walki o Jakuba, którego czeka długie i bardzo kosztowne leczenie. Zbiórka pieniędzy trwa, mamy nadzieję, że aukcja dzieł sztuki w Centrum Sztuki w Staniszowie pomoże Jakubowi wyzdrowieć!

Wszystkie ważne informacje udostępniane są na stronie internetowej www.Jakub-Bartol.org
Dla osób korzystających z facebooka strona polska: http://www.facebook.com/events/491686504215194/ i niemiecka : http://www.facebook.com/GemeinsamFurJakub. Kontakt: info@Jakub-Bartol.org

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group