Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 5531
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W „Okrąglaczku” rodzice zagrali spektakl dla swoich pociech

Środa, 29 maja 2013, 8:07
Aktualizacja: Czwartek, 30 maja 2013, 6:31
Autor: Mea
Jelenia Góra: W „Okrąglaczku” rodzice zagrali spektakl dla swoich pociech
Fot. Mea
Grupa rodziców dzieci z grupy Tęczowe nutki Miejskiego Przedszkola „Okrąglaczek” w Jeleniej Górze zrobiło niespodziankę maluchom na Dzień Dziecka. Wczoraj (28 maja br.) wcielili się w aktorów i zaprezentowali bajkę „Książę Ropuch”.

– Po raz pierwszy dokonaliśmy zamiany ról i to rodzice zaprosili przedszkolaki na spektakl teatralny, wcielając się w role m.in. ropucha, księżniczki, królowej, czy też króla – powiedziała Agata Guzewicz, nauczycielka MP nr 27, reżyser przedstawienia.

- Nasze przedszkole jest organizatorem teatrzyków dziecięcych, dlatego pani dyrektor zaproponowała, by tym razem rodzice przygotowali spektakl dla dzieci - mówiła Agata Guzewicz.

Scenariusz na podstawie bajki „Żabi król” napisała Izabella Wójcik, mama jednego z dzieci. Narratorami były Maria Salabura i Ewelina Kwiecińska. W rolę księżniczki wcieliła się Agnieszka Gierus, Ropucha zagrał Remigiusz Troć, króla – Piotr Zawadzki, królową – Izabella Wójcik, a damy dworu: Justyna Bielawska, Marlena Mazur, Aneta Zielińska oraz Magdalena Zawadzka.

- Zaprezentowaliśmy bajkę z morałem o Ropuchu, który pod wpływem dobroci księżniczki zamienił się w księcia. Podczas prób było bardzo dużo śmiechu. To ciekawe doświadczenie, taki powrót do dzieciństwa. Trzymałem mój występ w tajemnicy przed synem i był zaskoczony, gdy mnie zobaczył – opowiadał Remigiusz Troć z Jeleniej Góry.

- Wszyscy byliśmy zachwyceni pomysłem. Warto dla naszych dzieci zrobić coś więcej w przedszkolu, niż tylko je tu przyprowadzać. Polecam innym realizację takich przedsięwzięć. Pokazaliśmy naszym pociechom, jaki można inaczej spędzać czas i uczyć się od siebie nawzajem - podkreślała Marlena Mazur.

Dzieciom podobała się gra aktorska rodziców. – Pomagałam mamie przygotować się do roli, pytałam ją z tekstu. Fajnie ogląda się rodziców na scenie – powiedziała 4-letnia Hania Mazur, córeczka Marleny Mazur.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
185
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
18%
10-20 lat
44%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group