Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 7273
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Norwidzie sporo się dzieje

Poniedziałek, 13 września 2021, 11:23
Aktualizacja: 11:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W Norwidzie sporo się dzieje
Fot. Przemek Kaczałko
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 wkrótce będzie świętować 200. urodziny swojego patrona, czyli Cypriana Kamila Norwida. Uczniowie korzystają już z "klasy pod chmurką", a wkrótce powrócą znane i lubiane wydarzenia tj. wielkie giercowanie czy slam poetycki.

Na terenie szkoły powstała klasa pod chmurką, która została sprezentowana placówce przez firmę Unirubber. Uczniowie już od początku września korzystają ze sprzyjającej pogody i miewają lekcje na zewnątrz. W ostatnich dniach skwer ozdobiono roślinami, które szkole podarowała absolwentka Kamila Gawryjołek.

Wracamy do tradycji norwidowskich, czyli slamów poetyckich i giercowania w ostatnie piątki miesiąca - zapowiada Iwona Kumek, dyrektorka ZSO Nr 2. - Widzimy po zdalnym nauczaniu, że uczniom brakuje kontaktów społecznych. To piękny okres dorastania, wchodzenia w dorosłość, kiedy łakną drugiego człowieka - dodała dyrektorka.

Podczas slamów poetyckich odbywa się bitwa na wiersze, gdzie uczestnicy mogą przedstawiać własną twórczość, bądź przekazać anonimowe dzieła. Z kolei giercowanie to okazja do zabawy z grami planszowymi.

Najbliższe wydarzenia zaplanowano na 24 września, ale tego samego dnia - od godz. 11:00 rozpoczną się obchody 200. urodzin Cypriana Kamila Norwida. W programie przewidziano uroczyste otwarcie klasy pod chmurką, odsłonięcie figurki jelonka "Jestem z Norwida", a główna uroczystość odbędzie się w październiku w Teatrze Norwida.

Twoja reakcja na artykuł?

33
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group