Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10364
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W "Norwidzie" Novecento i Kolacja dla głupca

Środa, 12 września 2012, 8:39
Aktualizacja: 8:42
Autor: red
Jelenia Góra: W "Norwidzie" Novecento i Kolacja dla głupca
Fot. Archiwum Teatru
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze zaprasza jutro (13 września) o godz. 19.00 na spektakl "Novecento" w reżyserii Krzysztofa Prusa. Natomiast od piątku do niedzieli (także o godz. 19.00) zaplanowano "Kolację dla głupca" w reżyserii Stefana Szaciłowskiego. Na każdy spektakl mamy podwójną wejściówkę – do odbioru w kasie teatru na hasło „Jelonka.com”, godzinę przed spektaklem, czyli od 18.00.

„Novecento” Alessandra Baricco jest opowieścią o genialnym muzyku i kompozytorze, który jako niemowlę został porzucony na statku. Tutaj dorastał pod opieką starego marynarza. W zamkniętym między burtami statku świecie dojrzewał jego talent, który pozwolił mu osiągnąć wyżyny doskonałości kompozytorskiej i pianistycznej. W jeleniogórskim przedstawieniu historię Novecenta przedstawi Jacek Grondowy.

Natomiast „Kolacja dla głupca” Francisa Vebera to inteligentna satyra na francuską klasę średnią, z której przywarami autor rozprawia się bezlitośnie. Jej największe atuty, to nakreślone wyrazistą kreską sylwetki bohaterów, misterna intryga i dowcipne dialogi oraz wartka akcja z zaskakującymi pointami. Występują: Katarzyna Janekowicz, Magdalena Kępińska, Piotr Konieczyński, Jarosław Góral, Jacek Grondowy, Jacek Paruszyński, Marek Prażanowski.

Rezerwacja miejsc: Dział Marketingu Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, tel. 75 64 28 130, 31, www.teatrnorwida.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
758
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group