Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2071
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W niedzielę na kolejną wycieczkę

Sobota, 30 sierpnia 2014, 8:41
Aktualizacja: 8:46
Autor: Wiktor Gumprecht
Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” zaprasza na wycieczkę, która odbędzie się w przyszła niedzielę (7.09). Wyjazd z Jeleniej Góry autobusem z dworca PKS o godz. 8.00. Trasa o długości 15 km przebiega przez wschodnią część Karkonoszy. Ze względu na długie podejścia i zejścia, wędrówka przeznaczona jest dla wprawionych turystów.

Z autobusu uczestnicy wysiądą na przystanku Karpacz Biały Jar. Szosą obok skoczni narciarskiej dojdą do Śląskiej Drogi i nią przez Biały Jar przejdą na Przełęcz pod Śnieżką.

- Obok schroniska Śląski Dom skręcamy na szlak niebieski, który przez Torfowisko Upy (swoje źródła mają tutaj rzeki Upa i Biała Łaba) po drewnianych pomostach prowadzi do Luční boudy – relacjonuje Wiktor Gumprecht. - Jest to największe górskie schronisko w Karkonoszach i jedno z najstarszych, powstałe z dawnej budy pasterskiej. Od 2012 roku warzy się tu piwo Paroháč w najwyżej położonym w środkowej Europie browarze. Po odpoczynku wracamy na polską stronę i przez skrzyżowanie szlaków Spalona Strażnica schodzimy Schroniska PTTK Strzecha Akademicka. Jest to najstarsze karkonoskie schronisko, w obecnej postaci wybudowane w 1907 roku, nazwa pochodzi z pierwszych lat powojennych, kiedy obiekt prowadzili studenci wyższych uczelni krakowskich. W końcowej części wędrówki schodzimy dawnym torem saneczkowym (przypomina o tym ryt sań rogatych na kamieniu w połowie drogi) do Karpacza, skąd odjeżdżamy autobusem PKS do Jeleniej Góry – dodaje.

Wycieczkę prowadzi Krzysztof Tęcza ze Staniszowa. Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group