Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 5955
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W niedzielę na kolejną wycieczkę

Wiadomości: Region
Sobota, 30 sierpnia 2014, 8:41
Aktualizacja: 8:46
Autor: Wiktor Gumprecht
Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” zaprasza na wycieczkę, która odbędzie się w przyszła niedzielę (7.09). Wyjazd z Jeleniej Góry autobusem z dworca PKS o godz. 8.00. Trasa o długości 15 km przebiega przez wschodnią część Karkonoszy. Ze względu na długie podejścia i zejścia, wędrówka przeznaczona jest dla wprawionych turystów.

Z autobusu uczestnicy wysiądą na przystanku Karpacz Biały Jar. Szosą obok skoczni narciarskiej dojdą do Śląskiej Drogi i nią przez Biały Jar przejdą na Przełęcz pod Śnieżką.

- Obok schroniska Śląski Dom skręcamy na szlak niebieski, który przez Torfowisko Upy (swoje źródła mają tutaj rzeki Upa i Biała Łaba) po drewnianych pomostach prowadzi do Luční boudy – relacjonuje Wiktor Gumprecht. - Jest to największe górskie schronisko w Karkonoszach i jedno z najstarszych, powstałe z dawnej budy pasterskiej. Od 2012 roku warzy się tu piwo Paroháč w najwyżej położonym w środkowej Europie browarze. Po odpoczynku wracamy na polską stronę i przez skrzyżowanie szlaków Spalona Strażnica schodzimy Schroniska PTTK Strzecha Akademicka. Jest to najstarsze karkonoskie schronisko, w obecnej postaci wybudowane w 1907 roku, nazwa pochodzi z pierwszych lat powojennych, kiedy obiekt prowadzili studenci wyższych uczelni krakowskich. W końcowej części wędrówki schodzimy dawnym torem saneczkowym (przypomina o tym ryt sań rogatych na kamieniu w połowie drogi) do Karpacza, skąd odjeżdżamy autobusem PKS do Jeleniej Góry – dodaje.

Wycieczkę prowadzi Krzysztof Tęcza ze Staniszowa. Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~też turysta 30-08-2014 19:25
Tylko pamiętajcie żeby nie robić zdjęć w Karkonoszach bo potem możecie dostać po kieszeni od pazernego dyrektorka !
~Krzyś 30-08-2014 20:03
Zdjęcia można robić, ale nie komercyjnie. :)
~ 30-08-2014 22:27
Tyle że jak opublikujesz na fejsie albo jakiejś stronce to już jest komercyjnie. Najlepiej mieć znajomości z dyrektorem, wtedy ponoć przepisów nie trzeba przestrzegać i można łazić wszędzie gdzie się chce (wide TIK-taki, które notorycznie naruszają przepisy w Karkonoskim Parku Narodowym, chwalą się tym w internecie i włos im z głowy nie spadnie - pewnie dlatego, że mają roześmianą focię z samym dyrektorem, czyli już są "swoi").
~przewodniczka 30-08-2014 22:46
A ja widziałam niedawno, jak jeden burak z KPN-u przyczepił się do kogoś na czerwonym szlaku na Łomniczkę, bo ten chciał zrobić zdjęcie jednego poniemieckiego kamienia stojącego przy drodze. Argumentował własnie, że w parku nie można robić zdjęć ale na pytanie o przepisy nie potrafił już podać żadnego. Jeśli takich niekompetentnych ludzi zatrudniają w KPN to jest to kompromitacja tej instytucji. Tylko odstraszają normalnych turystów! Potem ktoś pojedzie gdzieś indziej i będzie opowiadał, jakie burackie podejście spotkało go w Karkonoszach. Wstyd dla KPN!
rymcycymcy 1-09-2014 1:57
ale ...to oo której zbiórka ? :)
~ 1-09-2014 22:24
a może ktoś naprawi płytki na placu przed wejściem do szkoły czy czekamy na kolejny wypadek ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group