Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 5322
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Muzeum Przyrodniczym obchodzono Dzień Ziemi

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 26 kwietnia 2016, 10:07
Aktualizacja: 10:10
Autor: K–M
Fot. Archiwum Muzeum Przyrodniczego
W miniony weekend, w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze obchodzony był po raz pierwszy Dzień Ziemi (Earth Day), z okazji którego od ponad 40 lat na całym świecie organizowane są liczne akcje promujące działania ekologiczne oraz wydarzenia promujące piękno otaczającego nas świata.

Przez trzy dni, od piątku do niedzieli, na dziedzińcu Muzeum Przyrodniczego można było oglądać wystawę pt. „Minerały i skały Dolnego Śląska”, na której prezentowane były okazy pochodzące z Karkonoszy i okolic.

W piątek odbyły się w Muzeum dwie prelekcje cenionych specjalistów. Czesław Narkiewicz opowiadał o „Obszarach Natura 2000 w regionie Sudetów Zachodnich”, a Andrzej Kurpiewski o „Ochronie przyrody w planowaniu przestrzennym”. Na koniec jeleniogórscy muzycy, Urszula i Andrzej Gniewkowie, jako duet JAK Amadeusz zagrali koncert inspirowany przyrodą.

Organizatorami imprezy byli: Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze, Zachodniosudeckie Towarzystwo Przyrodnicze, firma Maregenit oraz Fundacja „Karkonosze – Muzyka Serc”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group