Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7632
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W KSON pomogą wypełnić deklarację „śmieciową”

Środa, 27 marca 2013, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: KSON
Już tylko kilka dni pozostało na to, by w jeleniogórskim Urzędzie Miasta złożyć deklarację dotyczącą wywozu odpadów komunalnych. W związku z tym od wczoraj działa Społeczny Punkt Wypełniania Deklaracji, który uruchomił Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych przy współpracy z ALL–TERNATYWĄ – Stowarzyszeniem Jeleniogórskiej Młodzieży oraz Radnymi Rady Miejskiej.

W świetle nowych przepisów powinniśmy do 31 marca złożyć stosowną deklarację – DGO-1 (nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy) lub DGO-2 (nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, np. lokale handlowo-usługowe). Deklaracje takie należy składać w Urzędzie Miasta przy ul. Sudeckiej 29 lub Pl. Ratuszowym 58 albo w Centrum Obsługi Klienta przy ul. Ptasiej 6a.

W związku z tym, że taki obowiązek spoczywa na mieszkańcach po raz pierwszy, to mogą oni liczyć na pomoc w tym zakresie. W Urzędzie Miasta przy ul. Sudeckiej został stworzony punkt informacyjny, a dodatkowo od 26 marca (wtorek) działa przy KSON punkt, gdzie można się zwrócić o pomoc w tej sprawie.

Pomoc będzie oczywiście bezpłatna, aby móc ją uzyskać wystarczy zgłosić się do siedziby KSON - ul. Osiedle Robotnicze 47 A biorąc ze sobą druk deklaracji oraz dokument z numerem PESEL. Punkt działa w godz. od 10:00 do 17:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group