Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7757
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: W krainie zumby

Piątek, 4 kwietnia 2014, 8:47
Aktualizacja: Sobota, 5 kwietnia 2014, 8:25
Autor: Roksana Chadaj
Szklarska Poręba: W krainie zumby
Fot. Roksana Chadaj
Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zajęcia zumby organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie. Tajemnica tego hitu klubów fitness i szkół tańca to żywiołowa muzyka, proste układy choreograficzne i dynamiczne tempo. Zajęcia zumby to nie tylko niezawodny sposób na poprawę samopoczucia, ale także rewelacyjny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów.

- Zajęcia prowadzę już od ponad roku. Obecnie działają dwie grupy: dzieci w przedziale wiekowym od 8 do 13 lat i dorośli – opowiada instruktor Michał Sikorski

Jak mówi organizatorka zajęć Marta Nosidlak, specjalistka ds. organizacji imprez kulturalnych, na zajęcia skusiła się po raz pierwszy. - Bardzo jestem zadowolona, że dołączyłam do pań, które ćwiczą regularnie już od dłuższego czasu – dodaje.

A co o zajęciach mówią same zainteresowane uczestniczki? Warto chodzić na zajęcia? Jakie są efekty intensywnych ćwiczeń?

- Moja przygoda z zumbą trwa już prawie 1,5 roku – mówi Ewa Pieczko. – Dowiedziałam się o niej podczas otwarcia Ośrodka Kultury, ponieważ wtedy został zorganizowany pokaz zumby. Gdy zobaczyłam jak kobiety tańczyły z instruktorem to stwierdziłam, że muszę się zapisać. Od razu pokochałam te zajęcia. Zumba potrafi naładować mnie dobrym humorem na resztę dnia – opowiada.

- Zumba to wspaniały relaks, poprawia kondycję, wprawia w dobry nastrój i jest to przede wszystkim zabawa. Poprzez taniec uwalnia się do organizmu hormon szczęścia. Stajemy się bardziej atrakcyjne nie tylko własnych oczach. Zajęcia sprawiają, że jesteśmy pewne siebie i świadome własnej urody i kobiecości – podkreśla uczestniczka zajęć pani Anna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group