Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6720
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: W Karpaczu mają twarde jaja

Wtorek, 25 marca 2008, 7:44
Aktualizacja: 7:45
Autor: Mar
Region Jeleniogórski: W Karpaczu mają twarde jaja
Fot. Mar
Mistrzostwa z Jajem, były w poprzednich latach raczej przywitaniem wiosny, ale w tym przypominały raczej zabawy i gry na śniegu. Amatorzy białek i żółtek tłumnie odwiedzili kurort pod Śnieżką.

W Poniedziałek Wielkanocny obok chaty Karkonoskiej w Karpaczu zebrały się setki turystów i miejscowych, aby świętować z jajem, w wielu wierzeniach źródłem życia.

Były konkursy w robieniu pisanek na szybko oraz w pochłanianiu jajek. Było też rzucanie jajkami w portret burmistrza Bogdana Malinowskiego. W obszernym wnętrzu Chaty Karkonoskiej smażyła się jajecznica z dwóch tysięcy ośmiu jajek.

– Co roku do gigajajecznicy dorzucamy jedno jajko więcej, jest osiem gdyż impreza odbywa się po raz ósmy – powiedział nam Józef Żądło, kucharz, który kolejny raz rządził przy wielkiej patelni.

Gdy już wszyscy zebrani zajadali się usmażoną jajecznicą, przystąpiono do ostatniej konkurencji, zwanej żelazne jaja. Zwyciężał ten, kto w bezpośrednim starciu trzymanym w ręku jajkiem rozbijał skorupki konkurentów. Tutaj najlepsza okazała się Jolanta Wiśniewska z Warszawy, która pokonała Kubę ze Wschowy.

Pomimo kiepskiej pogody i ciągle sypiącego śniegu Chatę Karkonoską i jej okolice odwiedziły tłumy. Również telewizja TVN24 przeprowadzała z Mistrzostw z Jajem bezpośrednią transmisję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group